Skocz do zawartości

Duze jest piekne ? Pz.Kpfw.II Ausf. C Skala 1:6 !!!!


BigIsPiekne

Rekomendowane odpowiedzi

Krotki wstep:

Bedzie to moj pierwszy model po 25 latach, troche z przymusu. Zostalem zmuszony do przejscia na rente. Modelarstwo wydaje mi sie dobrym sposobem na odskocznie od rzeczywistosci a przytym pozostanie aktywnym. Pokazanie mojej pracy na forum bedzie dodatkowa motywacja zeby model ukonczyc.

Przegladajac internet wposzukiwaniu modelu ktory moje dlonie powinny byc wstanie wykonac odkrylem skale 1:6.

W tej skali nawet najmniejsze detale nie powinny byc az takie male. Przynajmniej narazie mi sie tak wydaje.

Wyborl padl na Pz.Kpfw.II Ausf. C firmy Dragon.

Wlasnie odebralem pudelko o niewielkiej wadze 24kg.

Oczywiscie nie moglem sie doczekac zeby go otworzyc.

 

0001_zpsba1b604e.jpg

 

Pierwszy szok : elementy nie sa w zaden sposob zabezpieczone. Wyglada to tak jakby ktos wzucil wszystko od niechcenia.

Ciekawe jakie duze sa szkody przy takim pakowaniu bo nie mam watpliwosci ze napewno sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przegladniecie zawartosci tylko upewnilo mnie ze dosyc duzo elementow zostawo uszkodzonych w czasie transportu ze wzgledu na nie wystarczajacy sposob pakowania.

Narazie nie przejmuje sie uszkodzeniami. Mam nadzieje ze wszystko da sie naprawic albo ukryc.

Odkrylem rownierz ze brakuje srubek skrecajacych wanne.

Firma Dragon pewnie oszczedza na kontroli jakosci i jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że ktoś się odważył kupić i zrobić ten model. Sam się ostatnio mocno zastanawiałem nad skalą 1:6....

Będę uważnie śledził Twoje postępy i nie ukrywam, że Twój warsztat będzie decydował o zakupie modelu ;)

 

Co do napisu... Czy tam na końcu nie ma "I" ? Czyli CONTINENTALI... nie jestem pewny czy nie tak kiedyś brzmiała nazwa tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynaja sie pierwsze problemy.

Proba slozenia wanny przed sklejeniem

 

0006_zps587c7b7d.jpg

 

jak to sie mowi : maly model - maly proberm, duzy model -duzy problem. Ta szczelina jest 3mm szeroka.

Narazie niczego nie ma, czego nie dalo by sie naprawic poprostu pojdzie wiecej szpachli.

Dochodze do przekonania ze jest to przeskalowany mniejszy model z modyfikacjami poniewaz znalazlem elementy ktore powinny byc tej samej szerokasci a roznice w szerokosci dochodza do 2mm. Nie wstawiam zdjecia dla potwierdzenia bo mi sie nie chce. Musicie mi wiezyc na slowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny problem.

Ta pokrywa ma 3 punkty montarzowe a sciana wanny tylko 2 otwory.

Zdecydowalem ze zetne jeden punkt zamiast wiercic otwor.

 

0007_zps592b8b87.jpg

 

Przy cenie jaka trzeba zaplacic za ten model wydaje mi sie ze tych problemow juz jest za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz niespodzianka. W pudle znalazlem wszystkie czesci potrzebne do zrobienia wersji "B". Nie planowajem robic tej wersji ale dobze bylo by wiedziec przed zakupem ze moge sobie wybrac wersje model.

Spradzajac informacje na temat tego modelu nigdzie nie znalazlem zadnej wzmianki ze mozna zrobic wersje "B" albo "C" wiec jesli ktos chce kupic ten model lepiej niech nie liczy na wersje "B" bo moze to znowu byc problem kontroli jakosci. Wydaje mi sie ze kogos slycze klnacego ze mu czesci brakuje.

 

0005_zps21d5206d.jpg

 

Po lewej przod wanny wersji "B" a po prawej "C" juz wstepnie zlozony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom modelom Dragona w skali 1/6 dużo brakuje do poziomu nie tylko modeli w 1/16, ale i do wielu zestawów w 1/35. Jest w nich przesadnie wiele uproszczeń, momentami sprawiają one wrażenie modeli blokowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości-ile to bydlę (służę pomocą-jeżeli dane na wikipedii są poprawne, gotowy model powinien mieć ciut ciut powyżej 80 centymetrów długości!) kosztowało?

Życzę powodzenia-i mnóstwa cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna juz sie trzyma kupy.

 

0009_zps11613cf0.jpg

 

Widac jeszcze zwichrowania bokow wanny po transporcie. Powinny sie calkowicie wyprostowac w trakcie budowy.

Przednia gorna blacha jeszcze nie przyklejona.

 

Wanna az sie prosi o wnetrze albo silniki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon oszczedza na plastiku.

 

0010_zps43e9b49f.jpg

 

Wiekszosc elementow jest nie wypelniona. Zaznaczone miejsca musza byc zakryte bo beda widoczne. Nie ma zadnych elementow ktore by te miejsca zakrywaly wiec znowu szpachla musi byc uzyta.

 

Na bokach wanny powinny byc nity. Niestety sa pominiete. Chcial bym to uzupelnic ale niestety nie mam zadnych materialow pokazujacych ich polozenie.

Moze ktos cos ma i sluzyl by pomoca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te "braki" nie wynikają z tego, że masz pudełkową wersję Aufs.C a robisz z bokami od Aufs. B ?

Wanna ma ewidentnie przód półokrągły - wersja "B", a widzę, że robisz kanciasty jak w "C"...

Widać dali dwa przody a zapomnieli o bokach... Hm... ciekawe jak pasuje drugi "dziób". Mógłbyś proszę sprawdzić i dać znać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te "braki" nie wynikają z tego, że masz pudełkową wersję Aufs.C a robisz z bokami od Aufs. B ?

Wanna ma ewidentnie przód półokrągły - wersja "B", a widzę, że robisz kanciasty jak w "C"...

Widać dali dwa przody a zapomnieli o bokach... Hm... ciekawe jak pasuje drugi "dziób". Mógłbyś proszę sprawdzić i dać znać ?

 

Wyglada mi to bardziej na niedopatrzenie projektanta.

Mam potwierdzenie ze w karzdym pudelku sa elementy do zrobienia wersji "B" lub "C" ale firma z jakiegos powodu tego nienaglasnia.

Porownujac nos z wersji "B" wydaje mi sie ze takigo problemu by nie bylo, zwlaszcza z powodu ze czesci tam uzyte sa wypelnione.

Niestety nie jestem w stanie dokladnie tego sprawdzic bo mam juz wanne sklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.