Skocz do zawartości

IJN Kongo 1/700 Fujimi+Veteran Models


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niniejszym rozpoczynam obiecaną relację...mam nadzieję,że dotychczas zdobyte doświadczenie pozwoli zbudować model który po prostu będzie wzbudzał "achy i ochy". Dodatków do modelu cała masa a i ambicji autora nie mniej więc jest szansa,że uda się ten projekt.

Nie będę się rozpisywał nad bohaterem relacji, bliźniaczymi jednostkami itp.Większość z nas to wie a mniej obeznani nich chwycą w rękę choćby "Burzę nad Pacyfikiem" Zbyszka Flisowskiego...

Relacja ta , lojalnie ostrzegam będzie długa i męcząca ale już nie takie relacje tu na forum przerabialiśmy.

Niżej kilka fotek tzw. zestawu startowego :

 

Bohater w pełnej krasie fotografia archiwalna

4011074c.jpg

 

Tu Kongo w wydaniu bardziej artystycznym...mnie się podoba

9c9be80c.jpg

 

Tu wizja grafika z Fujimi

8d798f9f.jpg

 

Tu "prefabrykaty"

0a3e8da1.jpg

 

Tu dla ciekawskich mała próbka zestawu Veterana

1771825c.jpg

 

9e8a13d2.jpg

 

Być może jeszcze dziś uda się zamieścić pierwsze ulepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! Będę zaglądał regularnie. Zresztą na honorowym pierwszym miejscu :] To są wszystkie przewidziane dodatki?

 

Nie wszystkie ...powiedzmy ,że to główni aktorzy.Na pewno będzie na Kongo trochę nanodredów z FineMolds

i pewnie kilka innych drobiazgów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że idziesz w japońskie pancerniki, super Będę kibicował i czekam na pierwsze prace

Relacja ta , lojalnie ostrzegam będzie długa i męcząca ale już nie takie relacje tu na forum przerabialiśmy.

Przy Yamashiro też tak pisałeś, a poszło w pół roku...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym w jakim tempie machnąłeś Yamashiro, nie ma sensu straszyć długimi terminami. A model zapowiada się arcyciekawie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecywałem pierwsze koty za płoty....a właściwie za burtę ;-) Niewiele się wydarzyło ale z kronikarskiego obowiązku przekażę ten materiał dla potomnych.Dodam tylko,że będzie to relacja nieco nowatorska.Zdecydowałem się ze względu na zestaw Veterana pokazywać równolegle z postępem prac fragmenty instrukcji pokazujących dany etap i elementy z relacji.Na pierwszy ogień poszła nadbudówka dziobowa.Zaczynamy :

 

9529c8c9.jpg

 

ab5ece23.jpg

 

ef442814.jpg

 

fdb21d07.jpg

 

5b16dad6.jpg

 

5cc573bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu obejrzę ten zestaw z veterana w akcji. Pamiętam ,że złożenie wiatrochronu w 350 było dla mnie wyzwaniem, w 700 sobie tego nie wyobrażam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu obejrzę ten zestaw z veterana w akcji. Pamiętam ,że złożenie wiatrochronu w 350 było dla mnie wyzwaniem, w 700 sobie tego nie wyobrażam. ;)

 

Już sobie oblukałem wiatrochronik...konkluzja : luzik,całkiem duży element i sensownie zaprojektowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj jakieś foty, bo włażę tu już któryś raz i nie ma aktualizacji ,-))A znając Ciebie, z pewnością już masz dużo rzeczy zrobionych ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj jakieś foty, bo włażę tu już któryś raz i nie ma aktualizacji ,-))A znając Ciebie, z pewnością już masz dużo rzeczy zrobionych ,-))

 

W ten weekend niestety leczę kaca i przygotowuję materiały szkoleniowe na szkolenie które będę prowadził w najbliższych dniach...tak więc muszę Cię rozczarować , jestem zawalony robotą.nadrobię to w środę czwartek...kolejny weekend też odpada z wiadomych względów ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.