Skocz do zawartości

Jagdpanzer 38(T) Hetzer-Italeri 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

też bym wolał ale nagiął bym prawdę bo na barykadzie jak widać po zdjęciach nie miał orzełków oraz napisu "Chwat"....

 

pomyślmy,do sierpnia mam czas na odpowiednią koncepcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

próby washowania i podniszczenia skończyły się ponownym malowaniem wnętrza.

Więc zgodnie z maksymą dobre jest wrogiem lepszego postanowilem jedynie lekko przetrzeć tam i ówdzie pastelami.Zresztą po położeniu płyty górnej i tak widać tyle co wcale.Stojaki na lewej burcie ,gdybym nie wkleił to by nikt nie pomyslał ,że wogóle są.Elementy działa,stojaki,siedziska .....nic nie widać prawie.

 

takie na szybko...

 

20140421_215438-2_zpsqwcju35d.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może gdzie można kupić taki fragment ulicy w 1:72?

ułatwiłoby mi to prace z podstawką...

 

http://sklep.ehobby.com.pl/tm_diorama_7219_1_72_ulica-p-5060.html

 

ps znalazłem od skali H0 ale pewnie się nada i kilka innych elementów także.

 

http://makieta.pl/plastikowe/605-auhagen-52409-droga-brukowana-dekor-h0-tt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten polski gotowiec z vacu dostaniesz jedynie z drugiej ręki. Co jakiś czas pojawiają się w dziale giełda ta forach modelarskich, a także na portalach aukcyjnych. Drugi wybór lepszy, różnica nie jest zauważalna w wielkości. Zdecydowanie lepsze odwzorowanie detali niż w przypadku vacu, cena też przystępna. Widziałem takie z kostką brukową jak i płytami chodnikowymi. Ja swoją podstawkę oparłem o tego typu gotowe wyroby. Możesz spojrzeć na zdjęcia mojej Pantery "Magda Pudel" widać podstawkę w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam .

Dużo się nic nie działo bo czekałem na farbkę. Padło na Pactra A104 Dunkelgelb 1943.

I tu mam zgryz bowiem wydaje mi się ona zbyt zielona.Chciałem pomalować dół wanny zanim przykleję koła bo potem ciężko będzie pomalować dokładnie.

Zdjęcie raczej i tak nie odzwierciedla tej zieleni .

 

DSCF3631_zps9b331671.jpg

 

Można by się dowiedzieć czy ta Pactra jest ok czy polecacie coś innego?

 

Zdaję sobie sprawę ,że temat Dunkelgelb jest rozległy ale może uda się coś wyjasnić lub zaproponować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci doradzić. Ostatnio jak wziąłem swojego SDK-a na klub i porównałem go z T-34/76 to środek wyglądał jak idealna ruska zieleń. A malowany był Tamiya XF-60 Dark yellow. Chyba za mało go dałem, a filtry i sido zrobiły swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zdjecie jest przeswietlone...w realu jes jeszcze bardziej zielony trzeba szukac żółtego koloru w tym odcieniu.

 

w kazdym razie model pomalowany w zasadzie jest troche brudzenia teraz.

niestety nie jestem zadowolony póki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze dunkelgelb wpada w zielonkawy to ja wiem. Gorzej że wygląda to bardzo zielonkawo.

pomijam fakt,że sam dunkelgelb zmieniał odcienie w zależności od roku.Przynajmniej tak mi wypada z poszukiwań.Wystarczy wygooglować sobie dunkelgelb 1943 i 1944....

 

bazylms czym malowałeś Sd.kfz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś wspomnianą Pactre A104 Dunkelgelb 1943 i rzeczywiście wydaje się zbyt zielonkawa, teraz maluję zestawem Lifecolor Dunkelgelb i jest chyba OK. Choć w rzeczywistości pojazdy malowane na ten kolor miały bardzo wiele odcieni od wpadających w zieleń do takich z większą domieszką szarości.

Na prezentowanej fotce kolor Twojego "Chwata" wygląda fajnie, nie wiem jak bardzo zielonkawy jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sam nie wiem.....

teraz jak robię próbki to wydaje się jedynie nieco za ciemna...faktem,że poszła na ciemny podkład ,którym był malowany Hetzer...może on przekłamał kolor bo na białym hipsie jest tak jak pisałem wcześniej.

w zasadzie hetzera już pomalowałem...skończy się w kąpieli w końcu...wiem na pewno ,ze nie dam ładnie plam namalować aerografem bo sprzęt marny......jutro wkleję zdjęcie tego co wyszło...ocenicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya XF - 60 Dark yellow.

Wnętrze najpierw malowałem pancerny grey a potem dopiero Dark yellow. Na zewnątrz juz tylko Dark yellow. Widać różnicę w kolorach - środek wpada w zieleń. Ciemny podkład może mieć tutaj znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to gorzej niż myślalem...

 

nawet nie wiem czy jest sens zabierać się za brudzenie...może spróbuje coś ruszyć z olejami .Ciekawe czy się polepszy.

 

DSCF3745_zpsa5bc875a.jpg

DSCF3744_zps02ea4c40.jpg

 

 

po brudzeniu...dodane czarne plamy po pożarze oraz wybuchu Gamona oraz pęknięcie kadłuba z prawej strony...

 

DSCF3757_zpsf04836b2.jpg

DSCF3753_zpsf6dafa90.jpg

DSCF3750_zpsf594fbc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po brudzeniu mnie też się już podoba :-)

 

zaczynam prace nad blaszkowymi gąsienicami i już wiem że mnie krew zaleje...

niby proste ale dokleić dziesiątki "okuć" czy jak to sie tam nazywa.

Do tego są na styk ,a ja liczyłem,że zostanie kilka ogniw na górę kadłuba.Więc niestety musiałem zastosować zestawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oj strasznie się z tymi gasienicami ociagam :-(

 

Czas goni, a mnie chęci brak....ale muszę się w końcu przełamać i dokończyć chwata.

I trzeba się wziąć za podstawkę wreszcie...barykada będzie. ...

 

obiecuję wkrótce wkleić jakieś zdjęcia z prac przy gasienicach i reszcie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

po długiej przerwie model prezentuje się tak:

 

DSCF3779_zps7600f527.jpg

DSCF3783_zpscd2c30dc.jpg

DSCF3791_zpsa2edfe9d.jpg

DSCF3794_zps980fa4ee.jpg

 

 

zostało jeszcze kilka poprawek ,wklejenie włazów oraz ostatniego arkusza osłony z prawej strony ...

mam mało czasu nad wyborem czy model zostanie w takim malowaniu tj z barykady (jeszcze bez napisów Chwat) czy jednak będę musiał je nałożyć....wszystko zależy czy wyrobie się z podstawką...a nie chcę też robić mieszaniny okresów -napisów w chwili stania na barykadzie...a czas goni .....

 

ps

przepraszam za jakość zdjęć ,testuje mini statyw ale chyba makro przy nim nie daje rady w głupawce.

 

aha.

prawa gąska się odkleiła i przemieściła w dolnej części....do opanowania sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.