Skocz do zawartości

USS Nimitz 1:720 Italeri


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi model, który zakupiłem jako prezent od rodziców (pierwszy to Queen Mary) Model ma 44cm długości.

 

Pudełko:

2d53836f406493a4gen.jpg

 

jak i również jego wnętrze:

aa59079cb8d70ff4gen.jpg

 

Po całym piątkowym dniu sklejania muszę zaprzestać już dzisiaj bo trochę się nawdychałem oparów kleju oraz kilka palców pociętych przez skalpel ;) Trochę kształtów już nabrał, resztę zrobię w najbliższym czasie. A oto postępy:

 

sama konstrukcja:

6d9955c6a1392a34gen.jpg

a737063e92e2fcf1gen.jpg

 

trochę szczegółów:

c06f1ee7ddccce09gen.jpg

4c29919b2e80e188gen.jpg

d9d965fdba34dda5gen.jpg

 

oraz rozpoczęta budowa wieży:

1e8862b0a8f27d3egen.jpg

 

Sobotni dzień jednak również pod znakiem klejenia ale to chyba dobrze. Widać praktycznie koniec, zostały jeszcze tylko do przyklejenia samoloty oraz całość pomalować.

 

zacząłem od masztu:

52e945c160fb1f84gen.jpg

 

małe porównanie:

457b6d45f05412a5gen.jpg

 

niedokończona wieża:

04dfb5aa809885f9gen.jpg

 

drobiazgi do wieży:

987a98edb454b8fegen.jpg

 

wieża skończona:

fa32ef43b0ce3fe8gen.jpg

 

małe dodatki na lotniskowcu:

3affe7325faf87a3gen.jpg

c58c1f720896a5e1gen.jpg

4c8e18986ce905cagen.jpg

 

całość sklejona:

766211ffabd1efb6gen.jpg

a254e54210f75c27gen.jpg

caaca62b60e1b968gen.jpg

c6dc9481b2701e17gen.jpg

782fb51c802ed786gen.jpg

 

Jakiekolwiek rady/uwagi chętnie wysłucham Mam nadzieję, że aż tak nie sknociłem modelu bo starałem się wykonać go precyzyjnie i w miarę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okrętach się nie znam ale coś mogę podpowiedzieć. Na ostatnim zdjęciu widać szczelinę w miejscu łączenia elementów. No i na tym samym zdjęciu widać wypływ kleju, trzeba to zeszlifować papierem ściernym.

 

Pracuj dalej, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szczelinie wiem, to jeszcze jest do poprawki ale model na razie stoi na półce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak było w instrukcji czyli w pionie, można to zmienić w każdej chwili, na jednych obrazkach w internecie są pionowa a na innych poziomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to anteny na skraju pokładu powinny być w poziomie a nie pionie

 

 

- podczas startów i lądowań tak ,natomiast gdy sterczy w porcie nie ma tej potrzeby....

 

 

powodzenia w budowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powracam na chwilę z zapytaniem do Was, jak mógłbym pomalować owe samoloty? Kalek nie mam żadnych a w internecie praktycznie nic nie znalazłem, może nie umiem po prostu szukać, doradzicie coś?

 

5ce34424c829506cgen.jpg

 

Szarą Pactrą A41 pomalowałem nadbudówkę lecz tylko górną część

 

92d9d1e95715e2eagen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję pomalować wszystkie samoloty na jednolity, szary kolor, chyba że coś innego zaproponujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję pomalować wszystkie samoloty na jednolity, szary kolor, chyba że coś innego zaproponujecie.

Ja w swoim samoloty wymienię na te z Trumpetera 1:700 różnica w wielkości bez znaczenia ale detal i kaleczki w zestawie odrazu te co masz zrób se żeby coś było ale to co daje italerka jest tak słabe, że szkoda czasu na rzeżbienie w tym. Malowanie jednokolorowe szybko schludnie do F-14 się nada ale widzę u Ciebie Phantomy i te już nraczej nie występowały w jednobarwnym kamo tylko białe od spodu. No i okres jaki ma być twój Nimitz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalek do samolotów w ogóle nie ma w zestawie, a co do malowania Nimitza to jeszcze nie wiem dokładnie, narazie oczekuję na paczkę z Polą 1:350 oraz nie mam możliwości pożyczenia aerografu, dlatego całość na chwilę obecną zostawiam, tylko wspomnę że pokład lotniczy będzie w kolorze świeżo położonego asfaltu, może troszkę rozjaśnię oraz przetarcia po startach odrzutowców, część podwodną na ciemno czerwony a nadwodną na szary prawdopodobnie, ale to narazie wszystko plany tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.