Skocz do zawartości

Zestaw do malowania aerografem


Zuchovski

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_5175.JPG

 

Zestaw do malowania aerografem powinien zawierać:

- Aerograf

- Pipety / strzykawki (do nabierania farby, rozcieńczalnika i rozpuszczalnika do czyszczenia)

- Pędzelek (do czyszczenia aerografu po skończeniu malowania

- Łopatkę do mieszania farby (sugeruję szklaną, dostępną w drogeriach kosmetycznych)

- Farbę oraz jej rozcieńczalnik (w zależności od rodzaju farby mamy różne rozcieńczalniki)

- Słoik (w przypadku gdy chcemy zmieszać większą ilość farby na raz)

- Coś do podważenia wieczka od puszki farby w przypadku emalii

- Rozpuszczalnik do czyszczenia aerografu (ja kupiłem Mr. Tool Cleaner, jest bardzo skuteczny)

- No i bardzo ważne! Sprężarkę

 

Dobrze tez jest mieć jakiś brystol na którym to będziemy malować elementy aby nie zniszczyć stołu czy ścian.

 

 

 

A i tak to się zawsze kończy podobnie...

IMG_5195.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! A może wspólnie rozpiszemy się w temacie? Dla bardziej początkujących? Można byłoby opisać każdy z elementów bardziej szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczniki papierowe powinny, być za drugim miejscu- zaraz po aero.

Słoik do mieszania farby ? Większy zbiornik do aero i tyle, mieszanie pędzelkiem jak powiedział poprzednik.

 

W czasie malowania gdzie dajesz aero ? Malujesz .... przerwa na cokolwiek... co wtedy z aero ? Nie odłożysz na blat bo wylejesz farbę, u mnie sprawdza się znakomicie:

 

50258942.jpg

 

Pipeta jest dobra - nie do farby, ale do dodawania retardera, albo rozcieńczalnika do farby.

Problem nie istnieje w przypadku produktów vallejo - mają aplikator.

 

A dalej to już doświadczenie uczą czego nam trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia aerografu , odkąd używam farb Gunze H sprzęt czyszczę samą wodą zaraz po malowaniu. Przecieram ręcznikiem papierowym a potem nasączam patyczek do uszu cleanluxem i zakamarki też są czyste.

Polecam taki stojak do aerografu

4t7nhjxy0gi9_t.jpg

 

u1qz3kxz3wj0_t.jpg

Koszt zerowy bo zużywamy stare ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
do mieszania farb polecam:

CIMG3630.JPG

Łatwa kontrola konsystencji, czyszczenie banalne. Dobór pojemności pod zbiorniczek w aero.

Podobają mi się. Skąd je wziąć. Do tej pory uzywałem zakrętek po alkoholu, ale moi znajomi przestali pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się. Skąd je wziąć.

We wielkiej wsi wiem gdzie są sklepy z wyposarzeniem lub szkłem laboratoryjnym. W Kędzierzynie–Koźlu? Nie wiem. Z Gliwic? Z intier nie tu? Hasło do szukania to menzurka, lub zlewka.

Do tej pory uzywałem zakrętek po alkoholu, ale moi znajomi przestali pić.
Nakłoń! Nie wypada aby przyjaciela nie wsparli w biedzie. W ostateczności jest jeszcze rodzina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marak tak jak napisał kjp_a_man kupić można również na allegro lub ewentualnie przejść się po aptekach gdzie wykonują leki i tam poprosić o możliwość odkupienia. Ja swoje pozyskałem w trybie wspólnego zakupu z kolegą na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja jeszcze napiszę, że ostatnio jeden kolega z anglojęzycznego forum reklamował pojemniki do ketchupu z McDonalds :-) Też podobno się świetnie nadają do niewielkiej ilości farby.

 

Ja natomiast używam czasem takich plastikowych pojemniczków (moje mają miarkę)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
...

W czasie malowania gdzie dajesz aero ? Malujesz .... przerwa na cokolwiek... co wtedy z aero ? Nie odłożysz na blat bo wylejesz farbę, u mnie sprawdza się znakomicie:

 

50258942.jpg

 

...

 

A to moja wersja ekonomiczna:

 

cf2f81f424ebedc1.jpg

343ce354e6e9f97e.jpg

 

Składniki:

- Słoik, szeroki i niski

- Szyjka od butelki PET

- Plastikowa rurka po przyprawach (cynamon lub wanilia)

Wszystko połączone silikonem a samą budowę widać na zdjęciach.

 

Pomysł znalazłem gdzieś w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.