Skocz do zawartości

RN Pola 1:350


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej było pomalować cały pokład dziobowy na biało, a potem tylko pozaklejać i trysnąć czerwonym. Przy takiej metodzie taśma tamki nie ma prawa nic oderwać. Jak będziesz lepił teraz taśmę na krawędzie białego nie można tego zagwarantować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lepiej było pomalować cały pokład dziobowy na biało, a potem tylko pozaklejać i trysnąć czerwonym. Przy takiej metodzie taśma tamki nie ma prawa nic oderwać. Jak będziesz lepił teraz taśmę na krawędzie białego nie można tego zagwarantować.

Tyż prawda, ale może się uda...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi były doklejane już przy sklejonej nadbudówce więc raczej otworów nie zrobię oraz zamknąć się nie da bo przykleiłem na kropelkę :(

 

Pasy były biało-czerwone tylko wczoraj było już zbyt późno na dokończenie oraz aerograf trochę szwankował. Powietrze normalnie leciało i farba dochodziła do iglicy ale dalej nie mogła się przebić, za gęsta raczej nie była.

 

Podkład na jaki kolor proponujecie? Nie pomyślałem o tym by pomalować całość na biało a później tylko czerwonym, może uda się jakoś zdrapać i zacznę od początku. Na chwilę obecną nie stać mnie na lepsze farby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie stać mnie na lepsze farby :P

 

Lifecolor Regia Marina. Jesli Cie na nie nie stac, to przynajmniej dowiesz sie, jakie kolory byly uzywane przez Wlochow. Na forum byla juz jedna "Pola"". Tam sa opisane wszystkie barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie próbuję zrobić pierwsze w życiu olinowanie masztu ale po 4 nitkach daję sobie spokój niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokład na razie zostawiłem w spokoju by zająć się innymi szczegółami. Przez cały weekend męczyłem się z olinowaniem masztu (zwykła nitka stylonowa najcieńsza jaka była w domu) i wyszło jak wyszło, nie mnie oceniać:

da04fd1fb704532bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak olinowanie masz moim zdaniem zdecydowanie za grube. Ja akurat właśnie robie je w swoim modelu, wiem że to katorga zwłaszcza jak się robi bardzo cienkie olinowanie ale efekt wynagradza wysiłki. Przemyśl ten drucik z kabla bądź z jakiejś cewki.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli weekend stracony i do czwartku się nie wyrobie, no trudno się mówi :(

 

Spróbuję jakoś to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czwartku jeśli skończę to pojedzie prawdopodobnie na 4 konkursy, malowania są już zrobione, jutro wstawię zdjęcia po małych poprawkach jeszcze, ale od razu mówię na wstępie że pasy z przodu wyszły fatalnie, mimo iż pierwszy raz i wiele utrudnień to wiem, że mogło lepiej to wyjść :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie wiem czy zdążę, więc zwalniam tempo. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z malowania. Mimo iż pierwszy raz sam cały model pomalowałem to na wstępie mówię, że pasy na dziobie nie wyszły mi zupełnie...Jedynie co mi się podoba to fakt, że w końcu udał się kolor pokładu drewnianego :P

 

fa21caa835b8d323gen.jpg

b65312d23a5439fcgen.jpg

80c59fcd599c16e2gen.jpg

23333116542cba38gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób proponujesz to zrobić? Rozcieńczyć mocno brązową farbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zarwanej nocy (przerwa na sen między 4 a 8 rano), szybkim śniadaniu i zabraniu się za dokończenie modelu by zdążyć na czas udało się wysłać na konkurs. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli na różne sposoby, doradzali, komentowali oraz dopingowali, nawet nie wiecie jak bardzo mi to pomogło. Chyba nieźle mi wyszło jak na pierwszy w pełni skończony model ale nie mnie go oceniać dlatego czekam na Wasze komentarze, uwagi, dodatkowe rady na co następnym razem zwrócić uwagę ;)

 

f020911f9260470dgen.jpg

0fcdd1f920c8dc85gen.jpg

07910e52a846556fgen.jpg

c4fcfca4c0af9abbgen.jpg

7570304d86aacc7bgen.jpg

2c2bc8360980902cgen.jpg

a5eb9f7ccddc8599gen.jpg

59d16ec3a1666a37gen.jpg

6f68fd1ba51b007egen.jpg

54bbd8a033b38317gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Po zarwanej nocy (przerwa na sen między 4 a 8 rano), szybkim śniadaniu i zabraniu się za dokończenie modelu by zdążyć na czas udało się wysłać na konkurs.
Niestety, ten model jest przykładem na to, że pośpiech jest bardzo złym towarzyszem naszego hobby. Gdyby nie on, model byłby całkiem przyzwoity jak na pierwszy raz... A tak - widać bardzo dużo niestaranności i po prostu niechlujstwa. Rozumiem, że rozpoczęcie konkursu było ważniejsze, ale niestety - czasami trzeba z niego zrezygnować dla dobra wykonanej pracy. Sam odpuściłem kilka startów ze względu na nieskończonego Shinano Warto startować z tak kiepskim modelem? Ty już sobie musisz sam na to odpowiedzieć Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni taki twój "popisowy" wyskok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.