Skocz do zawartości

RN Pola 1:350


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak koledzy napisali pośpiech jest wskazany przy jedzeniu z jednego talerza a w szczególności przy rozwolnieniu. Każdy popełnia błędy ale najważniejsze jest wyciągnąć wnioski i nie zrobić błędu ponownie. Następny model będzie lepszy.

Pozdrawiam Stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, że trochę pośpiechu było i źle zrobiłem ale obiecuję, że przy następnych modelach nie będę się spieszył i robił modelu by zdążyć na jakiś konkurs. Dzisiaj dotarła przesyłka z dwoma modelami ale to wieczorem lub w sobotę opublikuję pierwsze zdjęcia i jak wcześniej napisałem, zrobię wszystko by wykonać jak najbardziej starannie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dołączę do malkontentów i...pokład był ciemniejszego odcienia szarości niż nadbudówki ...

 

Zgadza sie. Nadbudowki mialy ten sam odcien co burty. Grigio Cenerino Chiaro -----> Life Color UA 613:

 

LC-UA613m.jpg

 

Poklady byly malowane Grigio Piombo Ponte ---> LifeColor UA 615

 

58757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że trochę kolory się nie zgadzają ale malowałem Polę wg tego:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

No teraz już się nie da poprawić niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż mieszka w tym samym mieście co ja to nie wiem co mnie pokusiło by zrobić w innych barwach. Następne modele będą zgodne z oryginalnymi barwami. Artur H. robi teraz King George V czyli bliźniaczy krążownik do Prince of Wales i postanawiam robić wg Jego wzorców. Wiem, że moja Pola nie ma porównania do wykonanych modeli Poli i Zary no ale Artur ma o wiele więcej doświadczenia niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur H. robi teraz King George V czyli bliźniaczy krążownik do Prince of Wales i postanawiam robić wg Jego wzorców.

 

Chlopie, posluchaj nas. Nie porywaj sie z motyka na slonce. Bierzesz sie za b. skomplikowany, drogi model, ktory znacznie Cie przerasta. Niepowodzenia (spowodowane brakiem doswiadczenia) szybko Cie zniecheca i wyladuje niedokonczony w pudle gdzies gleboko z tylu na szafie. Zostaw go sobie na pozniej. Kup na poczatek jakis tani model, ktory sprawi Ci przyjemnosc, a przy okazji nauczysz sie czegos i napewno go skonczysz. Np. Schnellboota 1/72 Revella. Na forum jest kilka warszatow, gdzie bedziesz mogl podejzec to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Warka Bear dobrze Ci radzi, wez na warsztat np. jakiegoś niszczyciela i jak

dobrze i czysto go skleisz, a następnie pomalujesz ( pamiętam że był z tym problem )

będzie wiadomo czy są postępy, czy nie... Dopiero jak nabędziesz trochę doświadczenia

to wtedy przyjdzie pora na konkretne modele.

 

Kolego, Prince of Wales to pancernik, nie krążownik

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że idź od razu na głęboką wodę, mój poprzedni model wyglądał podobnie do twojego. Z kolei ten który teraz kończę po mimo że nie jest idaełem to nie ma porównia z poprzednikiem. Jak się zaweźmiesz i bd go powoli budował, zero pośpiechu i benegdyńska cierpliwość to skończysz go i nauczysz się więcej niż mogło by ci się wydawać. Tak więc buduj i próbuj zdobyć uznanie modelarzy ;)

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.