Skocz do zawartości

Mark IV Male Emhar 1/35


TerraIncognita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy warsztat na tym forum, co nie znaczy, że to pierwszy model z jakim miałem do czynienia. To tak gwoli wstępu.

Otóż pojazd ten odkupiłem od dalszego znajomego, który stracił zapał do modelarstwa, przynajmniej tak mi powiedział. Zdążył dokupić On, toczone lufy wyprodukowane przez Pana Andrzeja Godlewskiego, który podobno również urzęduje tu na Modelworku. W rzeczy samej jest to świetny produkt. Zdobyłem do Tanka też Friulmodel ATL-147.

Teraz niech przemówią zdjęcia. Ostrzegam nie jestem mistrzem fotografiki. Klejenie i malowanie to ju moja własna praca.

 

emhar002_zpse0cae501.jpg

 

emhar003_zps3851fd63.jpg

 

emhar006_zps848fd54b.jpg

 

emhar007_zpsbd036fae.jpg[/url]

 

emhar008_zps3ece59a0.jpg

 

emhar009_zps5db4a0cd.jpg

 

emhar010_zps746396e5.jpg

 

emhar002_zps03168b95.jpg

 

emhar003_zpsdb672156.jpg

 

emhar004_zps9693832b.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że podoba się choć trochę. Friule kupiłem na ebay.pl od użytkownika gregusek1904.

Widzę że posiada je również teraz. Składają się bardzo dobrze, jak większość produktów Friulmodel. Są jednak pracochłonne, gdyż trzeba wkładać dwa druty, każdy o długości ok. 3mm. I to połączy nam dopiero 2 ogniwa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu duża możliwość powoływania sobie przy brudzenie. Friul wypuścił więcej zestawów do czołgów z WWI, a dodatkowo kilka firm już zapowiedziało wypuszczenie Marków na rynek wiec skończy się era Emhar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie wiem czy występowały one w oryginale. Nie znalazłem zdjęcia, które by mi to rozjaśniło. Gość od którego pozyskałem model, w tym miejscu przykleił takie paski plastiku. Były one jednak dość krzywe, więc zamieniłem je na drucik.

A czy takie coś występowało w rzeczywistości? Znając życie pewnie nie, skoro o to pytasz.

Tak naprawdę to bardzo niewiele jest modeli zgodnych w ponad 90% z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okucia pewnie dobrze by wyglądały, ale na zdjęciach nie zawsze są. Podczas wojny, była to nie potrzebna robota. Aż tak proste w warunkach polowych, ich wykonanie nie było. W razie zniszczenia belki dużo łatwiej jest ściąć kolejne drzewo.

Łańcuch posiada wymiary ogniwa 1.35 mm na 1.65mm, grube są na 0.3 mm. Teraz matematyka: 4.7 cm na 5.8 cm, gruby na 1.1 cm.

Gwarantuje że taki łańcuch nie jedno wytrzyma. Znam się na tym pracuje w branży. Zgodzę się jednak z tym że wizualnie może wydawać się zbyt lichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie. Teraz prezentuje wygląd modelu po ubrudzeniu. Osobiście jestem bardzo zadowolony, model nie jest, ani zbyt czysty, ani zbyt brudny. Ale to moja własna opinia, chciałbym te usłyszeć waszą. Tank otrzyma jeszcze jakąś podstawkę prostą w formie.

 

gesu007_zpsf06efa59.jpg

 

gesu008_zps81108257.jpg

 

gesu009_zps4bb0fb7c.jpg

 

gesu006_zps9d468bdb.jpg

 

gesu005_zps4655289b.jpg

 

gesu003_zpsf186c179.jpg

 

gesu002_zps181dc097.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.