Skocz do zawartości

Leopard 2A5


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/17629?t=Jest-raport-z-wypadku-Leoparda

 

http://www.defence24.pl/271527,rheinmetall-z-zamowieniem-na-amunicje-czolgowa

 

Koncern Rheinmetall Defence otrzymał od nieujawnionego klienta zagranicznego kontrakt na dostawę szkolnej czołgowej amunicji podkalibrowej kalibru 120 mm, jaka może być używana między innymi w czołgach Leopard 2.

 

Przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mam kompletny mętlik jak malować polskiego 2a5... mam kalki z toro, oglądałem zdjęcia i filmiki i doszedłem do wniosku że zrobię czołg 1046 w normalnym niemieckim malowaniu (widziałem go normalnie pomalowanego i z brązem z defilady) z uciętymi błotnikami z poligonu... chyba może tak być? oczywiście czekam na inny model z nowszymi wyrzutnikami granatów w układzie 6+2 a nie 4+4 jak ludzie robią bezmyślnie... by je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kompletny mętlik jak malować polskiego 2a5... mam kalki z toro, oglądałem zdjęcia i filmiki i doszedłem do wniosku że zrobię czołg 1046 w normalnym niemieckim malowaniu (widziałem go normalnie pomalowanego i z brązem z defilady) z uciętymi błotnikami z poligonu... chyba może tak być? oczywiście czekam na inny model z nowszymi wyrzutnikami granatów w układzie 6+2 a nie 4+4 jak ludzie robią bezmyślnie... by je wymienić.

 

Najlepszym obecnie pomysłem jest Tamiya plus wyrzutniki granatów dymnych z Leoparda 2A5/6 HobbyBossa. Co do konfiguracji, pełna dowolność jak dla mnie. Jakiś warsztat może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na paczkę z duńskim leonem z HobbyBossa. Dorobiłem trochę detali z drutu i blaszek eduarda, ale te blachy jakoś mi średnio podeszły i przerabianie narzędzi sobie odpuściłem, bo te zapinki nie idzie zrobić :( 2 układałem godzinne i na sucho nie leżą gdzie mają, a co dopiero je mocno przykleić i w dobrym miejscu. Czołg ma już sklejone gąski z bronco . Całościowo jest sklejony w 90% i wyszpachlowany. Musze na wieży drobić antypoślizgową by była taka sama wszędzie z mr surfacera 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zamówiłem modelu, mogę anulować zamówienie z Krakowa, jak możesz mi przesłać to będę bardzo wdzięczny. Proszę o pomoc, jak dopasować właściwy pojazd do modelu tamiyi i kalek toro by pasowały kolory i typ błotników... (takie jak u tamiyi, a nie przypominające te stare z 2a4 wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, jak dopasować właściwy pojazd do modelu tamiyi i kalek toro by pasowały kolory i typ błotników... (takie jak u tamiyi, a nie przypominające te stare z 2a4 wersji).

Nie do końca rozumiem problemu z błotnikami, chodzi o tylne czy boczne fartuchy? Co do koloru polecam Standardowe NATO serie farb XF NATO Tamiya, a do Polskiego NATO zestaw Polish Army 2014 LIFECOLOR lub farby Polish Army 2014 od BILMODEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tylno-boczne, ostatni odcinek bocznej osłony. W tamiyi przedostatnia osłona jest skośna zakończona i ostatni segment osłony kwadratowy, a część czołgów ma skośny ostatni, podobny jak w 2a4. Próbuje dopasować numer czołgu do typu osłon. Malowanie to najmniejszy problem, chociż bym wolał standard nato (tamiyowskei farbki). O to mi biega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem a więc tak, A5 w naszym wojsku ze statym typem fartuchów (takie jakie mają Leo 2A4)Ug88zxd.jpg

jest niewiele, oglądając paradę z 2015 roku z Warszawy można 1 pojazd z takimi fartuchami zobaczyc. Jeśli chcesz pojazd nb 1046 to masz fartuchy dobre w zestawie Tamki. Jak je podwinąć? Gdyby był problem: ohrBPnR.jpg

 

Zdjęć A5 jest bardzo dużo na facebookowym profilu 11 Lubuskiej, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię tego czołga co powyżej jest na zdjęciu, mam takie błotniki, przerobię kalkomanię trochę i pomaluję na ten polski brązowy camo. Odpadną mi modzenia i gdybanie. Mam trochę rozbieżności detali lub braki zapewne, ale nic teraz z tym nie zrobię. Muszę poczekać tylko na poprawne wyrzutniki granatów. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patrząc na oznaczenia na błotnikach widać kolejno wóz z 2/3 kompanii 1 batalionu czołgów 34 brygady. Rozumiem, że to się czyta od lewej, do prawej:

CYFRA_ZNAK TAKTYCZNY_CYFRA SZCZEBLA WYŻEJ

 

Nasuwają mi się tu takie pytania:

- numer wozu w kompanii widoczny na zapasowej gęsi: czyj to pomysł?

- album opisany jako wyjazd jednej kompanii na ćwiczenia, a widać na oznaczeniach różne kompanie, wtf?

 

W ogóle to fajne zdjęcia wrzucili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.