Skocz do zawartości

Leopard 2A5


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będą znacznie lepsze ;)

Będą miały też poważną słabość wobec A5, jak wiadomo.

Nie wiem czy Twój "mróg" o tym świadczy..

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMW nie udostępnił praw do przebudowy wieży.

Tym samym nie można ingerować w jej strukturę.

Prawdopodobnie, próba podpisania umowy z KMW spaliła na panewce (kasa, lub udostępnienie praw).

Rheinmetall nimi nie dysponuje. Stąd taki zakres modernizacji.

 

Analizy pełnoskalowych konfliktów z użyciem broni pancernej (do wojny 6-dinowej włącznie) wykazały, że aż 70 do 80% wszystkich trafień pociskami w czołgi przypada na wieże w części czołowej. W Leopardzie 2A4 w tym miejscu jest niestety luka.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieży zostanie zastosowany dodatkowy pancerz modułowy firmy IBD Deisenroth Engineering z ułożeniem zaślepiającym okno celownika EMES-15, ale bez naruszania wkładu pancerza specjalnego (z wyjątkiem ww. okna).

http://www.defence24.pl/311838,program-leopard-2pl-zaprezentowany-pakiet-modernizacyjny-polskich-czolgow

 

Maciej, zaciekawiło mnie to, co napisałeś. Widziałem zdjęcia wieży A5, bez klinów, gdzie ten schodek po celowniku działonowego jest wyraźnie zaspawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zdjęcia wieży A5, bez klinów, gdzie ten schodek po celowniku działonowego jest wyraźnie zaspawany.

Tylko czy to były A5 czy jakiś upgrade wcześniejszych? Jak wspomniałem, KMW ma zastrzeżone prawa autorskie - być może to była modernizacja z ich udziałem? Nie znam szczegółow. Nie śledzę, również współczesnych konstrukcji.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka jednak ma być. I tak naprawdę "po naszemu" można opancerzyć Leoparda lepiej, niż A7, bo strefa osłabiona może być mniejsza. Fakt, za cenę odrobinę mniej bezpiecznego umieszczenia EMESa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corporal pokazał A5, Trompie - nasz będzie bazował na czymś rodzaju pakietu "evolution".

Pozostanie - chyba że coś się zmieniło - "okno" celownika w przedniej ścianie wieży.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie będzie bazował na "czymś w rodzaju Evolution". Albo inaczej, to będzie bardzo "coś w rodzaju Evolution", można powiedzieć, że daleki kuzyn. Tak czy siak, masz tu grafikę: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=943485625735287&set=rpd.100002215768571&type=3&theater Nie jest ona wprawdzie już aktualna, nowszą będę miał w ciągu 2 tygodni. Nasz to będzie niemal na pewno coś na kształt odmiany indonezyjskiej, z tym, że z wyniesionym celownikiem EMES. To był jeden z warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka jednak ma być. I tak naprawdę "po naszemu" można opancerzyć Leoparda lepiej, niż A7, bo strefa osłabiona może być mniejsza. Fakt, za cenę odrobinę mniej bezpiecznego umieszczenia EMESa...

Szkoda, że kadłub nie zostanie dopancerzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano szkoda. A w każdym razie nie ma o tym żadnych info. Przydałaby się co najmniej wymiana wkładów pancerza specjalnego, jak w A7.

Pytanie na ile ma to sens? Innymi słowy, czy wytrzyma w konfrontacji z amunicją T-90A i silniejszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tromp, ta wizualka to "evolution" ale bez pakietu dla kadłuba - jeśli dobrze widzę.

Choć nie widać prawej strony wieży to nie spodziewałbym się, że celownik działonowego trafi na jej strop:

- http://1.bp.blogspot.com/-MD-pnGAaCXY/UBY3AkIPYBI/AAAAAAAABns/XZQZyGnApyA/s1600/Singapore+Army's+Upgraded+Leopard-2A4+MBT.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Śniło mi się, że poznałem osobiście Corporala Chyba za dużo myślę o naszym wojski ostatnio...

 

Wie ktoś, co się dzieje z Leopardem po tym wrześniowym wypadku? Co tam w ogóle słychać w 34 BKP, jak tam kociaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.