Skocz do zawartości

Leopard 2A5


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 batalion ma kompanie czołgów od 1 do 4, drugi ma kompanie od 5 do 8. Tak to jest żeby się nie myliło. Jak kiedyś w Świętoszowie były 3 bataliony po 3 kompanie to miałeś 1 bcz - 1,2,3 kcz, 2bcz - 4,5,6 kcz i 3 bcz - 7,8 i 9 kcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takich rzeczy (struktura kompanii czołgów) powinni uczyć w szkołach! Wracając do samej bestii. Na żywo i z bliska już tak super nie wygląda: ślady od aerografu, wżery na pancerzu (nie jest gładki), ropa na gąskach itp. Ale i tak marzę o tym, by takim pojeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tym Leonem. Mam wolant o 4 pozycjach: do przodu, do tyłu, neutralny, zwrot w miejscu. Czyli ustawiam ten wolant na "do przodu" i jazda (kierownica + pedał gazu + OGROMNY pedał hamulca). A w trakcie jazdy biegi zmieniają się automatycznie. Tak? A co to za bolec, który mogę naciskać lewą stopą? Nad podpórką na stopę to widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolant to inaczej kierownica i nią tylko skręcasz. Po prawej stronie jest taka skrzyneczka z drążkiem. Jak go dasz do góry to włączasz biegi do przodu. Jak dasz w lewo to czołg skręca w miejscu, jak dasz do tyłu to cofa, jak jest na środku to masz luz. I do tego tylko noga na gaz i jazda, hamulec zatrzymanie. A ten bolec to był od spryskiwaczy peryskopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem wzór ponad 10 lat młodszy, większy resurs będę miał Ale "jeszcze" nie, najpierw do porządku muszę doprowadzić swoje zdrowie i kondycję. Trochę wstyd mi było, jak tak niezgrabnie wspinałem się na pancerz czołgu na tych kieleckich targach

Ale zanim ewentualnie będę należał do takiej kompanii, to będziesz już pewnie dowódcą plutonu/kompanii... A Leo 2A4 będą zmodernizowane. Czytałem ostatnio artykuł na temat ich modernizacji i trochę się przeraziłem, jak przeczytałem, że rosyjskie T-72 B3 są w stanie im zagrozić. Takie artykuły tak w ogóle to powinny być tajemnicą wojskową, wróg w końcu nie śpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci zdradzę sekret że prawidłowo użyty T-55 byłby w stanie zagrozić Leopardowi 2A7+ Nie ma czołgów niezniszczalnych. A o kondycję należy dbać zawsze, zwłaszcza w obecnych czasach bo jak przyjdzie godzina "W" to wszyscy stają się żołnierzami i wtedy kupowanie karnetu na siłownie czy bieganie wieczorkiem jest już niepotrzebne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Leopard 2A4 (o A7 nie mówiąc) byłby prawidłowo użyty, to T-55 (sensu stricte, nie Merida z nowoczesną ammo np) nie miałby najmniejszych szans.

Chyba, że niewyobrażalnym fartem w zasadzce, waląc w burtę/tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, ale mówię tylko że ważna jest załoga, nie maszyna. Zobacz co Niemcy na Pz38, PzIII i IV robili z ruskimi w 1941 W starciu czysto rycerskim czyli dwa wozy naprzeciwko siebie i naprzód zawsze wygra lepszy czołg. Na polu bitwy wygra lepsza załoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jak wygląda użycie M1 nowszych wersji przez Amerykanów i różnych Arabów i jakie są konsekwencje, spokojnie

Tym niemniej, ja właśnie o starciu grup powiedzmy kompanijnych piszę. Nawet przy lepszym wyszkoleniu "tetowych" ich szanse na zwycięstwo byłyby zdecydowanie minimalne... Nie to SKO, nie ta elektronika, nie to uzbrojenie, nie ta stabilizacja, nie ta łączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na pustyni, w krzakach też. Jak mówimy o T-55 vs. 2A4, to ten drugi ma nieskończoną wręcz przewagę w świadomości sytuacyjnej, o różnicy kompanijna grupa vs kompanijna grupa (podobnie bgb) nie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Saudyjczycy na M2... Widzieliście.

No cóż... Jeżeli najbardziej skomplikowanym wozem bojowym, jaki potrafią "obsłużyć", jest koza (ew. Hilux z ZUR), to zdrowia życzę. Może i potrafią używać Abramsa, ale Abramsów już nie. O Abramsach z czymś dodatkowo nie wspominając przez litość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.