Skocz do zawartości

Leopard 2A5


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam, bo to dość typowy obrazek (na focie holender, ale nie o tym).

 

Leo2A5-holandia-750x381.jpg

 

Nasze Leony jeżdżą po poligonach z podniesioną ostatnią sekcją osłon ukł. napędowego i wygląda na to, że to częsta praktyka. Koła napędowe się lepiej czyszczą, czy jakaś inna moda? Fajny detal pod kątem modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Śniło mi się, że poznałem osobiście Corporala

Zapraszam do Żagania, poznajmy się Ten Leopard po wypadku stoi w garażu w 10 BKPanc do czasu wyjaśnienia sprawy i zakończenia śledztwa. A Żagańskie A5 hasają po poligonach. W marcu 3 tygodnie śmigaliśmy, w kwietniu teraz tydzień (strzelanie z armaty), potem dwa tygodnie przerwy i kolejny tydzień na poligonie. W maju dwa tygodnie poligon plus ćwiczenie z Hiszpanami. Do tego pewnie defilada Warszawska w połowie roku itp itd A ostatnia sekcja osłony gąsienicy jest podnoszona po to żeby ją nie zmasakrowało jak gąsienica spada z wieńca.

 

http://34bkpanc.wp.mil.pl/pl/18_160.html Znowu się załapałem (1069)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyć, w sensie ćwiczeń oczywiście. I oby tylko ćwiczeń... Z tą osłoną gąsienicy to faktycznie ciekawa sprawa. Wygląda na to, że ona jest potrzebna tylko na szosie. A zdarzyło się, by któryś z naszych kociaków zgubił w ten sposób gąskę?

 

Czy wiadomo już coś na temat tegorocznej defilady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdarzyło się, by któryś z naszych kociaków zgubił w ten sposób gąskę? Czy wiadomo już coś na temat tegorocznej defilady?

 

W ciągu 4 dni zajęć z taktyki na kompanii spadła nam 6 razy Defilada będzie, tyle na razie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, na co kociaki czekają na tym filmiku?

I czy to normalna praktyka, że odcinek poligon - jednostka pokonujecie w terenie "cywilnym", gdzie każdy może Was podziwiać?

 

To jest akurat droga na poligon w Żaganiu i przebiega z jednostki na obozowisko na ogólnodostępnej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdarzyło się, by któryś z naszych kociaków zgubił w ten sposób gąskę? Czy wiadomo już coś na temat tegorocznej defilady?

 

W ciągu 4 dni zajęć z taktyki na kompanii spadła nam 6 razy Defilada będzie, tyle na razie wiadomo.

No to niedobrze. Brzmi trochę, jakby wada konstrukcyjna. Widziałem już nawet czołg, w którym koło napędowe ma zamontowany pierścień na wieńcu zapobiegający takim sytuacjom. Czyli w takiej sytuacji przerywamy zabawę i nawlekamy gąskę poprzez jej rozpięcie? Rozumiem, że Bergepanzer nie jest potrzebny, na pokładzie macie odpowiedni sprzęt tj. taki ściągacz do gąsienic.

Tak się zastanawiam, na co kociaki czekają na tym filmiku?

I czy to normalna praktyka, że odcinek poligon - jednostka pokonujecie w terenie "cywilnym", gdzie każdy może Was podziwiać?

To jest akurat droga na poligon w Żaganiu i przebiega z jednostki na obozowisko na ogólnodostępnej drodze.

Zazdroszczę autorowi tego filmiku. Usłyszeć tyle tysięcy KM na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wada konstrukcyjna tylko błąd kierowcy. Jeździmy tutaj głównie po piaskach. Jeśli kierowca podczas skrętu nie doda gazu, albo będzie chciał skręcić zbyt ostro w miejscu to fizyka zrobi swoje i gąska spadnie. Tak samo jest w BWP czy PT-91. Też widziałem pierścienie na wieńcach w Abramsach. Ale jeśli naprężenia o których mówiłem zatrzyma ten pierścień to znajdą sobie inne ujście. Po prostu kierowca musi myśleć co robi i analizować teren w jakim jedzie. Do tego dochodzi jeszcze prawidłowe napięcie gąsienicy. Na szczęście w leonie gąska zazwyczaj ześlizguje się tylko delikatnie z wieńca i da się to skorygować w pięć minut. Rzadko spada do tego stopnia żeby trzeba było rozpinać całą gąskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Brawo!

Ale skoro wygraliście (byłeś? ;) ) obronę i byliście II w natarciu, to czemu dopiero III lokata? Aż tak źle umiejętności "pozaczołgowe", czy różnice był na tyle małe w 2 pierwszych przypadkach, że tylko o włos spadliście na III miejsce?

 

BTW polecam zakup "Wojska i Techniki" w poniedziałek. Baaardzo pancerny numer, z nielichym moim udziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bylem bo pojechał pluton z 1kcz, a wyszło tak bo było bardzo dużo konkurencji dla nas egzotycznych i mało czasu na ćwiczenia. Na dniach na zawody Nordic Tank Challenge jedzie pluton z 2 kcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie miejsce za Niemcami i Duńczykami. Wszystkie medalowe dla Leopardów

Ciekawe, czy to przypadek... Ciekaw też jestem, które miejsce zajęli jankesi.

W polecam zakup "Wojska i Techniki" w poniedziałek. Baaardzo pancerny numer, z nielichym moim udziałem.

Tak się zastanawiam co jest lepsze. "Wojsko i Technika", czy "Nowa Technika Wojskowa"?

btw mało pancerna okładka Ciekaw jestem artykułu o Rakach w porównaniu do artykułu z NTW.

 

W każdym razie gratulacje dla naszych. I pozdrowienia dla "zielonych ludzików"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bylem bo pojechał pluton z 1kcz, a wyszło tak bo było bardzo dużo konkurencji dla nas egzotycznych i mało czasu na ćwiczenia. Na dniach na zawody Nordic Tank Challenge jedzie pluton z 2 kcz.

Jasne. No to może tym razem..? Powodzenia!

 

Tales - nie ja wymyślam okładki, ja tam tylko piszę i (bardzo) trochę marketinguję. A co lepsze? Cóż, z perspektywy czytelnika (a jakże - jestem "internetowym Januszem" ) powiem, że wszystko ma swoje zalety. I przy tym pozostańmy na kanale otwartym ;)

Co zaś się tyczy Raków, to ci nie pomogę - czytałem tylko WiTka, NTW jeszcze nie. Najwcześniej w środę, e-wydania nie chce mi się kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę edytować, ale wiadomo trochę więcej o wypadku Leona z zeszłego roku, w którym śmiertelnie poparzony został ładowniczy. Wiele napisać nie mogę, ale nie wina załogi, prawdopodobnie nie batalionu czy nawet brygady i nie tylko wina przemysłu.

Za to tych, którzy pisali, że ładowniczy był idiotą i w sumie sam się załatwił, na czele z Wojciechem Łuczakiem, IMO powinno się srodze obić tęgimi kijami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Ostatnio chciałbym wykonać replikę Leoparda 2 A5 w Polskim malowaniu tylko jest jeden problem. Zaopatrzyłem się w zestaw Tamiya 35242 i jest inny układ wyrzutni granatów dymnych niż w wersjach, które otrzymała Polska. W modelu Tamiya wygląda to tak https://www.youtube.com/watch?v=JnNxq42j91g. Natomiast w polskich Leopardach 2 wygląda to w ten sposób, że dwie wyrzutnie są jakby podwieszone i skierowane w tą samą stronę na tej samej podstawie co te na górze http://www.newsweek.pl/polska/nowe-leopardy-2-zagan-nowe-czolgi-polska-armia-newsweek-pl,galeria,286372,1,1,3.html. Wie ktoś jak można zrobić typ wyrzutni, aby odpowiadał on polskiej wersji? Wszystkie zestawy jakie sprawdzałem mają tak samo jak ten :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.