Skocz do zawartości

Leopard 2A5


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem... Oficjalnie nic. Mam nadzieję, że dziś uda się przesłać tekst interpelacji w tej sprawie, może będzie jakieś oświadczenie.

Generalnie polska amunicja ćwiczebna nie trzyma żadnych norm.

Plus chłopaki byli bez kombinezonów, kominiarek, z wyłączonym systemem ppoż i co tam jeszcze sobie życzysz.

Tu masz, co wiadomo:

https://www.facebook.com/groups/774152019276053/permalink/1056388417719077/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co jest z amunicją? Jest dobra bo polska mówiąc pół żartem. Od początku jej wprowadzenia dało się odczuć ogromną różnicę między nią, a niemiecką. Generuje dużo więcej dymu po wystrzale (nic nie widać i nie ma jak obserwować lecącego pocisku przez kilka sekund), śmierdzi jajem jakimś, często dziwnie ją nosi. Co do wypadku to wiadomo tyle że padł strzał i po kilku sekundach poszły gejzery ognia z włazów. Instalacji przeciwwybuchowej Deugra nie ma zainstalowanej w wieży w czasie pokoju bo jej odpalenie może zagrozić załodze. I takie są procedury. Załoga nie miała na sobie kombinezonów tylko mundury i kamizelki bo taka zawsze była dziwna moda w 10 BKPanc (tak jak te cholerne siatki na wieżach). Co się stało wewnątrz czołgu wie tylko ładowniczy, bo dowódca i działonowy mało widzą jego przedział. Śledztwo trwa i zobaczymy co spece wymyślą. Póki co wstrzymane są wszystkie strzelania z czołgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na kilka pytań mogę sam odpowiedzieć. Chłopaki byli w zwykłych mundurach bo taka była dziwna moda w 10. Instalacja ppoż była włączona ale to bez znaczenia bo w wieży jest instalacja przeciwwybuchowa. Ale ona z kolei jest zawsze wyłączona bo taka jest procedura w trakcie pokoju. Czołgiści narzekali na polską amunicję. Amunicja nie może uszkodzić zamka i zamków się nie wymienia. Polskie procedury postępowania załóg są takie same jak w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.