Skocz do zawartości

[warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam nową relację, ta powinna pójść trochę owocniej niż poprzednia na temat Szturmovika (który już się kończy i nie dalej niż za 2 tygodnie pojawi się w galerii).

A póki co zagadka - co teraz wylądowało na moim warsztacie? Podpowiedzią niech będzie to zdjęcie:

aac8d9aaabfd9499.jpg

Zapraszam do zabawy - bez nagród niestety ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ufff łatwo nie będzie.

Przedzieram się przez gąszcz zdjęć i próbuję zweryfikować z rzeczywistością to co proponują Academy i Eduard. Byłoby prościej gdyby nie to że istnieją co najmniej 2 wersje MH-60G - starsza i nowsza. Najbardziej widoczna z zewnątrz różnica to inna szyba w drzwiach pilotów. Różnice są też w środku w kokpicie pilotów i w części ładunkowej. Na razie jestem na dobrej drodze do tego żeby uznać że Academy i Eduard wiedzieli co robią i osprzęt kokpitu jest ok. Skupię się na wzbogaceniu wnętrza kabiny pilotów i przestrzeni ładunkowej - są już pewne pomysły, ale co z tego się uda to czas pokaże. Największe wyzwanie to sufit części ładunkowej - w modelu jest goły gładki plastik, a w rzeczywistości wygląda to o wiele bardziej skomplikowanie.

 

Na razie bez zdjęć, bo wycinam, szlifuję, przymierzam i efektów wizualnych na razie ciekawych nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nitów jest, tyle że wgłębnych - zdjęcie poniżej słabe, ale akurat nity na kadłubie widać. Przede wszystkim brakuje tych poziomych pasów nitów, których na rzeczywistym śmigłowcu trochę jest

d91791bee7b734b6.jpg

 

Zastanawiam się czy próbować skonstruować nitowadełko i coś z tym walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jesli chcesz dorobic wglebne nity postaraj sie o cos takiego:

 

th_DSC00194.jpg

 

W czasopismie AIR Modeller widzialem artykul, w kturym wzbogacaja model takim wlasnie przyrzadem. Niestety nie wiem gdzie to w Polsce kupic. Swoje narzedzie kupilem w sklepie artystycznym.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity wypukłe w takiej ilości jaką tu by trzeba było zrobić to dla mnie kosmos - w ogóle robienie nitów wypukłych to jeszcze nie ja ;)

A co do wgłębnych właśnie takie nitowadełko spróbuję sobie zrobić z trybika i pensety - widziałem kiedyś opis, tylko muszę skądś dorwać trybik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.