Jump to content
Krzysiek

[warsztat] MH-60G Pave Hawk, Academy/MRC 1/35

Recommended Posts

Rozpoczynam nową relację, ta powinna pójść trochę owocniej niż poprzednia na temat Szturmovika (który już się kończy i nie dalej niż za 2 tygodnie pojawi się w galerii).

A póki co zagadka - co teraz wylądowało na moim warsztacie? Podpowiedzią niech będzie to zdjęcie:

aac8d9aaabfd9499.jpg

Zapraszam do zabawy - bez nagród niestety ;)

Edited by Guest

No właśnie i ja widzę, że ciężko, więc następna podpowiedź - to śmigłowiec

Ja bym prosił o fotkę pudła tego latadła to coś powiem

Ja bym prosił o fotkę pudła tego latadła to coś powiem

To już by było za łatwo Podpowiem jeszcze że to coś na zdjęciu to zbiornik paliwa, który jest montowany tylko w niektórych wersjach tego śmigłowca...

Nieeee, ten CH-53 był znacznie bliżej

Zbiornik jest montowany wewnątrz śmigłowca, z tyłu kabiny.

Brawo Jacek!

Dokładnie to będzie MH-60G Pave Hawk.

MRC/Academy 1/35. Do tego blaszki exterior i interior Eduarda.

Zamiary mam ambitne i liczę że mnie te blaszki nie pokonają

Tak właśnie pomyślałem że to jakaś wersja spec Blackhawka. Na Twoim foto jest zapewne dodatkowy zbiornik paliwa w kabinie transportowej.

W takim razie jestem pierwszym widzem. Model w Twoim wykonaniu zapewne będzie bardzo interesujący

Kurde tak myślałem tylko czemu nie napisałem. Pierwsze skojarzenie to był właśnie MH-60G. Kiedyś robiłem tylko że w skali 1:48 od Italeri tam ten zbiornik wyglądał troszkę inaczej i dlatego niezdecydowanie. Będę śledził z wielkim zaciekawieniem

No dobra, piwo jest, chipsy sa, siadam i ogladam. Tym bardziej, ze tez mam gdzies tam w odleglych planach, wykonanie ktorejs wersji UH-60 (najpewniej Seahawka).

Ufff łatwo nie będzie.

Przedzieram się przez gąszcz zdjęć i próbuję zweryfikować z rzeczywistością to co proponują Academy i Eduard. Byłoby prościej gdyby nie to że istnieją co najmniej 2 wersje MH-60G - starsza i nowsza. Najbardziej widoczna z zewnątrz różnica to inna szyba w drzwiach pilotów. Różnice są też w środku w kokpicie pilotów i w części ładunkowej. Na razie jestem na dobrej drodze do tego żeby uznać że Academy i Eduard wiedzieli co robią i osprzęt kokpitu jest ok. Skupię się na wzbogaceniu wnętrza kabiny pilotów i przestrzeni ładunkowej - są już pewne pomysły, ale co z tego się uda to czas pokaże. Największe wyzwanie to sufit części ładunkowej - w modelu jest goły gładki plastik, a w rzeczywistości wygląda to o wiele bardziej skomplikowanie.

Na razie bez zdjęć, bo wycinam, szlifuję, przymierzam i efektów wizualnych na razie ciekawych nie ma ;)

Zestaw to tak na prawdę dośc już stary MRC, więc może nie odpowiadać współczesnym wersjom śmigłowca.

A jak model wyglądą z nitami? Zdaje się że jest chyba gładki a w tej skali bez nitów będzie to łyso wyglądać.

Trochę nitów jest, tyle że wgłębnych - zdjęcie poniżej słabe, ale akurat nity na kadłubie widać. Przede wszystkim brakuje tych poziomych pasów nitów, których na rzeczywistym śmigłowcu trochę jest

d91791bee7b734b6.jpg

Zastanawiam się czy próbować skonstruować nitowadełko i coś z tym walczyć.

Problem w tym, że nity powinny być wypukłe...Niestety zdaje się że tylko CH-53 Revella 1/48 ze wszystkich śmigłowców ma odpowienią fakture.

Hej!

Jesli chcesz dorobic wglebne nity postaraj sie o cos takiego:

th_DSC00194.jpg

W czasopismie AIR Modeller widzialem artykul, w kturym wzbogacaja model takim wlasnie przyrzadem. Niestety nie wiem gdzie to w Polsce kupic. Swoje narzedzie kupilem w sklepie artystycznym.

Pozdro,

Marudek

Nity wypukłe w takiej ilości jaką tu by trzeba było zrobić to dla mnie kosmos - w ogóle robienie nitów wypukłych to jeszcze nie ja ;)

A co do wgłębnych właśnie takie nitowadełko spróbuję sobie zrobić z trybika i pensety - widziałem kiedyś opis, tylko muszę skądś dorwać trybik...