Skocz do zawartości

Type 2 Ka-Mi Late 1/35 Dragon


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zbudować takiego oto cudaka, pływający bucik czy inny czort będzie chyba najtrafniejszym określeniem tego pojazdu. Śmieszny z wyglądu, ciekawy - to starczy.

 

Zestaw to znany pewnie dużej części osób Dragon. Bardzo ładny i przyjemny.

 

Popełniłem już jednego Ka-Mi, wersję lądową ( malowanie Saipan Czerwiec 1944 ), teraz jednak przyszła pora na wersję pływającą, która jest jeszcze bardziej urodziwa inaczej. Oznakowanie będzie niemal na 100% z Kuryli. Tutaj jednak mam problem z farbą. Bowiem jak wczesne Type 2 były w ciemnoszarym wdzianku, to tak te późniejsze były zielone. Problem z tym zielonym. Znalazłem w swoich zapasach XF-60 Dark Green IJN, czyli pasowało by, że to ten kolor. Jest on jednak bardzo ciemny. Przypuszczalnie roboty będą szły w taki sposób.

1. Pierwsza warstwa zwykły XF-60

2.Rozjaśnienia na modelu XF-60 + XF-57

3.Drugie rozjaśnienie na modelu XF-57.

Dobry byłby taki sposób na malowanie?

 

Druga rzecz, to sławny filtr, coś niecoś o tym czytałem. Czyli tak dajemy go przed washem, na matową albo satynową powierzchnię.Tyle w teorii. Tylko teraz jaki odcień? Wedle jakiej zasady dobieramy odcień filtru? Jaki tu się sprawdzi? Jasna zieleń, brąz czy może jakiś inny?

 

Pora na zdjęcia:

 

Jakby kogoś ciekawiło i chciał rzucić okiem to wstawiam też wcześniejszego cudaka:

 

b3166835d62c6b3fm.jpg 42b15b9a513ea630m.jpg 16264f0a8d7e31b7m.jpg 7466c42cc866d04em.jpg b680b492b4d4343cm.jpg

5634218bd1be22dbm.jpg fc984ebd6fa6b784m.jpg

 

 

Tutaj już model sklejony i czekający na malunek ( dopiero gdzieś za dwa tygodnie będę mógł się za to zabrać, więc będę miał dużo czasu na zastanowienie się nad technikami i skombinowanie potrzebnych środków )

 

aea0550548d70885m.jpg 9c4408cb5057501am.jpg 1ddacea5925a999dm.jpg 4e6bf461c0da3d1bm.jpg bde50d9316ba9e25m.jpg

aa37f3ae65e662c3m.jpg 7e9e13c8a83059e5m.jpg

 

Dla zobrazowania wielkości tego pojazdu zdjęcie stadne z T-55 Niby inne lata, kategorie wagowe i klasy ale mimo wszystko to jaki ten Japończyk spory.

 

537c57851f192033m.jpg df88e4309d134776m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze można pooglądać Ka-Mi, bo na forach jak na lekarstwo można szukać tego, jakże ciekawego pojazdu.

Filtr. Hmm... Nigdzie nie jest powiedziane, ze trzeba go stosować, a jego użycie zależy od tego co masz zamiar osiągnąć. Opiszę to na przykładzie Twojego Ka-Mi, tego zrobionego. Filtr daję bezpośrednio na farbę, bez lakieru. Jeżeli chcesz przyciemnić cały model, po modulacji, to można dać taki do Panzer Grey lub ciemniejszy. Powierzchnie poziome można rozjaśnić dając jakiś szary. Nigdzie nie jest powiedziane, że ma to być jeden filtr. Jaki zastosować na tym zielonym? Najpierw pomaluj, co by można zobaczyć jak dalej działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo się nie znam na japońcach, czy oby wizjery na ,,przedłużce,, wierzy/ szybki nie są wklejone na odwrót ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy leży u mnie w pudle będzie - twój jest fajnie zrobiony. Będę podglądać malowanie drugiego.

 

Dziękuję za opinię, cieszę się, że model komuś się podoba

 

Jak byś się kiedyś za niego zabierał to powiem Ci, że nie ma przy nim nic ciężkiego, bezproblemowy, łatwy w budowie, cudaczny pojazd Taki super modelarski odstresowywacz.

 

Fajnie, ze można pooglądać Ka-Mi, bo na forach jak na lekarstwo można szukać tego, jakże ciekawego pojazdu.

Filtr. Hmm... Nigdzie nie jest powiedziane, ze trzeba go stosować, a jego użycie zależy od tego co masz zamiar osiągnąć. Opiszę to na przykładzie Twojego Ka-Mi, tego zrobionego. Filtr daję bezpośrednio na farbę, bez lakieru. Jeżeli chcesz przyciemnić cały model, po modulacji, to można dać taki do Panzer Grey lub ciemniejszy. Powierzchnie poziome można rozjaśnić dając jakiś szary. Nigdzie nie jest powiedziane, że ma to być jeden filtr. Jaki zastosować na tym zielonym? Najpierw pomaluj, co by można zobaczyć jak dalej działać.

 

Też mnie to dziwi. Ten pojazd jest tak dziwny i zarazem uroczy, że powinien mieć większy "fanklub".

 

Okej, to już kumam o co z tym filtrem dokładnie biega. Właściwie to chodzi mi o coś w stylu eksperymentu, nauki nowej techniki, aczkolwiek nie jestem pewien, czy będzie to niezbędnie potrzebne. Wszystko póki co wyjdzie w praniu.

 

Mam pytanie bo się nie znam na japońcach, czy oby wizjery na ,,przedłużce,, wierzy/ szybki nie są wklejone na odwrót ??

 

Instrukcja pokazuje, że mają tak być wklejone wizjery, tak samo jest też w Japońskiej Broni Pancernej vol.3 ( tak, jak kleiłem też mi się to wydawało dziwne, że aż sprawdziłem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Położyłem kalki ( bardzo przyjemne w kładzeniu ), poszedł lakier a model otrzymał jak widać wydech i gąski. Teraz to co tygryski lubieją najbardziej czyli szeroko pojęty weathering.

 

Jakie kolory dajemy do biedronkowania zielonego? biel, żółć i zieleń, dobrze myślę czy może żółć zamieniamy z jakimś innym kolorem?

 

20e80cc995ebb1f8m.jpg 992e9a17b6c82bb2m.jpg b6a6d3d253b23801m.jpg 8aa1e287ca45fd5em.jpg 1c6bddc191f2273am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, no model został pomalowany, kalki się położyło to potem lakier i resztę rzeczy można zrobić, wash, weathering, podstawkę, figurkę. No wprawdzie muszę mu jeszcze trochę wzmocnić suchy pędzel bo zupełnie prawie zanikł pod lakierem.

 

Zastanowił bym się nad kolorem biedronki, czy wszystkie będą pasowały. Kiedyś robiłem sobie Sturmiego z tamki i tam strasznie sobie pokiełbasiłem sprawę źle dobranym jednym z kolorów ( na szczęście zmywania nie było ) co wyglądało po prostu dziwnie i nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem troszkę różnych efektów, biedronka póki co zaaplikowana tylko na niektóre panele boczne, wydaje mi się, że jest trochę zbyt mocna, chociaż może to wina kontrastu z innymi panelami :/ Wieża omłotkowana, pod odpryskami zielonej farby mają być widoczne fragmenty szarego ( czołgi te miano przemalować, jak gdzieś w odchłaniach internetu znalazłem ) Szary to Vallejo Neutral Grey. Ciekawe czy przypadkiem farby pancerne na Ka-Mi japońskich marines to nie były standardowe kolory Arsenałów Marynarki?

Koniec gadania:

 

a75f433688df9361m.jpg f8e6df6f4c5e31e5m.jpg 9864ab9c6cc1df97m.jpg 3b47f6486963f1d8m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedronka zaaplikowana na całym pojeździe, wczoraj gdy po jakimś czasie zobaczyłem efekt końcowy byłem lekko zdenerwowany ( powiedzmy, że lekko :/ ), dzisiaj gdy już to w miarę podeschło wygląda już chyba nieco lepiej ( moim zdaniem ). Oczywiście sam efekt będzie sechł dobrych parę dni więc przypuszczam, że za jakiś czas będzie dużo dużo subtelniejszy. Póki co jestem za ostrą poprawką kilku paneli bocznych i górnych oraz dwóch miejsc na wieży.

 

19c9be331fe8c51am.jpg 197542a2f07e43b5m.jpg beb3db49d333967em.jpg fba0659cbf1fc48bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na kolejną aktualizację, coraz bliżej końca, więc i postępy będą coraz mniejsze. Zgodnie z sugestią dodałem kilka ciemniejszych rdzawych zacieków na bokach. Do modelu doszedł Miniartowy załogant. Przy wlewach paliwa ( chyba ) dodałem zabrudzenia od paliwa Fuel Stains od Ammo. Brudzenia podwozia nie będę chyba robił jakiegoś dużego - najprawdopodobniej poprzestanę na przykurzeniu układu jezdnego i wanny kadłuba różnymi odcieniami piaskowego i brązowego, plus jakieś niewielkie działanie pigmentami. Taki plan na przyszłość robót.

 

66ad198728b6430bm.jpg fcf8e317f4e8855fm.jpg fb8bab6c950d0bdfm.jpg fcadda2cc0091581m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykurzyłem układ jezdny Tamiyowym Tanem, Deck Tanem i Deck Tanem zmieszanym z Red Brownem. Nato Blackiem dorobiono ślady spalin za wydechem. Na dobrą sprawę pozostało jeszcze dorobić antenę radiową i może zamocować rkm w gnieździe na czerpni powietrza ( z Ho-Ni Tamiyi )

Coś dodać do tego co dotychczas powstało?

 

82a351d62ba6dd55m.jpg f3bb75e638268e04m.jpg 3278a6afb22f04f8m.jpg 874a009201932acbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podoba mi sie krawędź kadłuba okalająca zawieszenia. Jednak samo ono już mniej. Chodzi mi o nienaturalny sposób jego ubrudzenia. Dodatkowo można by delikatnie nadać temu kurzowi strukturę/fakturę baaaardzo delikatnego błotka. Chodzi mi o wygląd 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się co konkretnie w zakurzeniu zawieszenia poprawić? Błotko, błotko, prawdę powiedziawszy nigdy mi ono dobrze nie wychodziło, ale coś w stylu przetarcia pigmentami chyba powinno być oki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żebyś dodał ciut błota/zaschniętego błota, gliny o drobnej fakturze, czyli pigmenty się do tego nadadzą, byleby miało to fakturę, czyli tak jak Bazylms wspomniał było 3D, bo teraz trochę płasko to wygląda i nie naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sobie na boku (nie na modelu) coś takiego. Nabierz pigment na pędzel i posyp powierzchnię. Potem namocz pędzel w Fixer i delikatnie dotknij powierzchni - pozwól się pigmentom "napić". Pokaż jaki ci efekt wyszedł i się dalej pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem to o czym mówicie na innym modelu ( w sumie to już StuG-a tak fajdoliłem ) w miejscach gdzie ślady będą minimalnie widoczne lub też wcale ( więc można testować ) Wykorzystałem dwa różne kolory pigmentów Dry Mud i Light European Earth, odcienie zbliżone do kurzu na Ka-Mi. Miałem lekki problem z uchwyceniem na zdjęciach trójwymiarowości tego o czym mówiliście ale mam nadzieję, że można coś zobaczyć.

 

8c8f02d027794501m.jpg 2efa1753e82bd203m.jpg 7cf3806808a0f0b9m.jpg 6e8b71c5db81eccbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.W sumie nie było by to złe, może sobie i czołgutek po czymś takim przejechał - ta jednorazówka w przeciwieństwie do większości tych pojazdów miała raczej dłuższy "żywot", bo chyba sobie nawet do Kubinki pojechała.

 

Nigdy nie udało mi się zrobić realistycznego błotka, bo zawsze z czymś przedobrzałem, a jak wiadomo, co się chce ulepszyć za bardzo to się spie....i. . A coś takiego właśnie na boczne płyty przy układzie jezdnym by się nadawało jako imitacja zaschniętego starego błota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.