Skocz do zawartości

TBF-1 Avenger 1:72 [Academy]


hook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów ;)

 

Poniżej przedstawiam mój pierwszy warsztat z przebiegu prac nad TBF-1 Avenger.

 

academy1651_zpse9a79710.jpg

 

Model jest od Academy, bardzo ubogi w detale, kokpit to tylko fotel + drążek, część nawigatora to tylko fotel. Wieża górnego strzelca składa się z karabinu i fotela, brak jakichkolwiek odwzorowań w komorach podwozia. Dopasowanie modelu też nie jest rewelacyjne.

 

Jest to mój powrót do modelarstwa, ostatni model wykonałem kilkanaście lat temu jako nastolatek.

 

Przy tym modelu skupię się na jego prawidłowym sklejeniu, przygotowaniu do malowania i samym malowaniu Waloryzację, dorabianie części wykonam jedynie dla poznania różnych technik, materiałów itp.

 

W tym warsztacie liczę przede wszystkim na waszą krytykę i ocenę mojej pracy.

 

 

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, robiłem je telefonem.

 

Do tej pory wykonałem tablice przyrządów, przerobiłem fotele, wieżę strzelca.

 

IMAG0065_zpsd73771e1.jpg

 

po lewej wygląd fotela przed modyfikacją

 

IMAG0098_zps596b2fe1.jpg

 

IMAG0139_zpsedc92631.jpg

 

IMAG0154_zpsd6b3d2d3.jpg

 

IMAG0134_zps093001d9.jpg

 

IMAG0152_zpse902682b.jpg

 

IMAG0155_zps42a961c6.jpg

 

IMAG0157_zps70611434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja pracy.

 

poniżej foto przed i po mojej zabawie z komorą podwozia.

 

skleiłem również skrzydła i połączyłem z kadłubem, łączenia wymagały trochę szpachli.

 

IMAG0160_zpsda55098d.jpg

 

IMAG0164_zpsa1b66405.jpg

 

IMAG0174_zps424d57da.jpg

 

IMAG0175_zps1b9814ae.jpg

 

IMAG0181_zpsc2feca2f.jpg

 

IMAG0184_zpse6bf5ed2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update i tym razem mam pytanie.

Po zaszpachlowaniu łączeń skrzydeł z kadłubem, pomalowałem model primerem (surfacer 1200 + leveling thinner 50:50)

Na skrzydłach pojawił ziarnisty matowy nalot? Jak powstał, gdzie popełniłem błąd?

Czy to może dlatego, że za szybko próbowałem psiknąć kolejna warstwę?

 

Widać też mój błąd przy wykonaniu linii podziału ale już zostało to poprawione ;)

 

IMAG0189_zps4b26b03d.jpg

 

IMAG0190_zps81f0d6a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz ciśnienie z trzystu barów na jakieś 0,7 -0,5 bara . Daj więcej rozcieńczalnika . Nie będzie nalotu i nie będzie zagrożenia , że zdmuchniesz sobie model i rozbijesz o ścianę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wytrasowane igłą linie podziału przejechac papierem ściernym, a potem zastruganą wykałaczką wydłubać ze środka wiórki plastikowe. Wtedy nie będzie z obu stron takich zadziorów (widać np. na kadłubie przy skrzydle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrzydłach pojawił ziarnisty matowy nalot? Jak powstał, gdzie popełniłem błąd?

 

To jest efekt częściowego zasychania substancji w powietrzu, jeszcze przed dotarciem na element.

Rozwiązanie podali już przedmówcy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.