Skocz do zawartości

Mil-24 - Italeri 1/72


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Myślałem ze temat umrze śmiercią naturalną, ale jak widać nie chce, he he. Ilekroć wchodzę do garażu to widzę pudło i trochę żal mi tego modelu, bo w swojej karierze jeszcze z żadnym się nie poddałem. Tak więc jedziemy dalej. Na chwilę obecną model ma sklejony kadłub i właśnie się szpachluje - troszkę to potrwa. Jak skończę to zaodam fotki. Na razie wiem jedno - na łączeniach połówek kadłuba podczas szpachlowania straciłem nity i będę je musiał jakoś dorobić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten!

 

W Trumpku osłonka prawie całkiem zakrywa ząbki więc trudno jest kontrolować czynność nitowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Cały czas się zastanawiam co zrobić, ale chyba zeszlifuję nity i linie podziału, przeryję nowe a z nitami się zobaczy jak wyjdzie mi na płytce testowej (jak w końcu kupię narzędzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat troszkę popchnąłem do przodu. Jednak nitował nie będę. Po przejrzeniu kilku zdjęć i tak bym ich nie był w stanie zrobić jak powinny być. Zeszlifowałem nity i wypukłe linie podziału. Wyryłem za to nowe. Teraz skupię się na ukończeniu budowy. A tutaj łatwo nie jest. Szpachlowanie przy każdym elemencie. Zastanawiałem się nawet czy go nie zostawić i kupić Zvezdy. Ale działam dalej. Na razie tak to wygląda.

 

DSCF7949.JPG

 

DSCF7950.JPG

 

DSCF7951.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę luzów jest w Italerce ;) Czy mi się zdjae, czy prawy wydech jest uciachany?

Ale nie licz na to, że ze Zvezdą by ci poszło bezproblemowo - w przeciwieństwie do Italeri - jest ona skomplikowanym modelem ;).

Hobby Boss powinien być łatwy miły i przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydech jest ucięty bo tam będą zamontowane rozpraszacze spalin czy jak to się tam nazywa. A jak był w całości to nie chciało wejść.

Jedną Zvezdę już mam, bardziej chodziło mi o to że Zvezda też daje te rozpraszacze i mógłbym sobie tę wersję jeszcze raz zbudować.

 

A tak przy okazji - gdybyście mieli wybór pomiędzy Zvezda a Hobby Boss to który byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Zvezdę Prawdę mówiąc najpierw kupiłem Mi-24A ale jak zobaczyem jak to wygląda to kupiłem 2 sztuki Mi-24W (jedna się robi, z drugiej będzie Mi-24D).

 

HB nigdy nie miałem w rękach, ale bazując na zdjęciach w sieci i na recenzjach (np. qalimar opisał kiedyś tu na forum) to oba modele są merytorycznie porównywalnie dobre ze wskazaniem na Zvezdę - ale moim zdaniem róznice są dla zboczeńców - w HB minimalnie gorzej spasowane do planów są osłony silnika, i podwozie główne jest przedzielone. Nie wiem jak jest z asymetrycznością w HB, bo ten śmigłowiec jest krzywy co w Zvezdzie całkiem ładnie widać. Jedyne co mnie patrząc na zdjęcia HB razi to zbyt wyraziste linie podziału.

 

A co wybrać to myślę, że też zależy co chcesz zrobić - otwarte kabiny, silniki, przekładnia główna - Zvezda. Chcesz zrobić z dodatkami - Zvezda (blaszki ACE).

Jak chcesz mieć wszystko pozamykane - łatwiej pójdzie z HB bo w Zvezdzie wszystko trzeba pozamykać, wyrównać itepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - gdybyście mieli wybór pomiędzy Zvezda a Hobby Boss to który byście wybrali?
HB, bo ma ciekawy wybór dodatkowego uzbrojenia i mam 3 na składzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - gdybyście mieli wybór pomiędzy Zvezda a Hobby Boss to który byście wybrali?

To zależy, czy chcesz model z ukł. napędowym na wierzchu, czy nie. Zvezda daje tę możliwość, ale trzeba być bardzo uważnym przy montarzu, bo łatwo o pomyłkę przy spasowywaniu części. Jak zamknięty model z ciekawymi powieszeniami, to jak napisał Grzes - Hobby Boss.

 

DSCF7949.JPG

 

A co mu się stało w dysze? Trza by to obrobić, bo po malowaniu będzie katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o dyszę wylotu spalin to takie coś będzie zamontowane - nie wiem jak się to nazywa.

 

DSCF6011.JPG

 

Mam to wprawdzie sklejone, ale chyba rozwalę i postaram się tam nazwijmy to grill dorobić z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działamy dalej. Nitował nie będę - nie jestem jeszce na odpowiednim poziomie wtajemniczenia.

Wiem że wychodzi mi słabo, ale to jest model treningowy. Nie znaczy że się nie staram, ale z natury lepię czołgi i to w skali 1/35. Kupię sobie Hobby Bossa i zobaczymy jak tamten wyjdzie.

Na chwile obecną obróciłem wirnik do góry nogami żeby był prawidłowy. W planie mam jeszce poprawienie czterech uchwytów na klapie przy przekładni wirnika głównego, dorobienie grilli w tch elementach na dyszach (może ktoś mi powiedzieć jak to się nazywa) oraz działko - ale o tym niżej przy okazji fotki. Możecie mi powiedzieć jak w bezpieczny sposób ponaginać łopaty wirnika - myślałem o użyciu brutalnej siły bo nad ogniem to trochę ryzyko, ale może jest jakaś lepsza metoda?

 

DSCF7952.JPG

 

Czy to jest jakaś latarnia? Wiem że Mitrandir pomalował go na pomarańczowo, ale wolę się upewnić.

 

DSCF7953.JPG

 

DSCF7954.JPG

 

No i temat działka. Jak te lufy poprawić? Chciałbym je rozwiercić, ale to jest chyba w tej skali niewykonalne - ledwo to widzę. Warto próbować, czy są jakieś inne opcje?

 

DSCF7956.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat działka. Jak te lufy poprawić? Chciałbym je rozwiercić, ale to jest chyba w tej skali niewykonalne - ledwo to widzę. Warto próbować, czy są jakieś inne opcje?
Można rozwiercać wiertełkiem o odpowiednio małej średnicy (uwierz - da się!)

Drugą opcją, jaka przychodzi mi do głowy to zrobienie luf z igieł od strzykawek. Tylko czy są odpowiednio cieniutkie - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację. Na szczęście nie jest jeszcze posklejany w całości.

Z uwag praktycznych - wirnik główny w modelu kręci się w złą stronę. Trzeba go odwrócić.
Oparłem się na info Grzesia. Czy może ktoś mi powiedzieć co mam więc obrócić? Wiem że wirnik który zrobił Mitrandir wygląda tak, ale ja tak daleko raczej nie pójdę.

 

DSCN5006.JPG

Źródło: MIL MI-24W PKW AFGANISTAN 1/72 ITALERI SCRATCH

 

Odciąć zatem płaty i obrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dzięki warsztatowi kolegi Jureczek wziąłem się znowu za walkę z materią. Odciąłem łopaty i obróciłem je. Teraz powinny być w dobrą stronę. Jeszcze trzeba przy nich ze szpachlą posiedzieć. Resztę zostawiam jak jest, bo wirnik zaczyna się w rekach sypać. Z resztą model i tak ma wiele baboli. Traktuje go jako trening z budowy i malowania śmigłowców. W końcu to pierwszy.

 

DSCF8818.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.