Skocz do zawartości

Yeah! We got him! [1/72]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze taka uwaga odnośnie tych dwóch poprzecznych żaluzji z tyłu płyty silnikowej. One otwierały się równocześnie w jedną stronę. Ich konstrukcja uniemożliwiała otwarcie ich w przeciwne strony, tak jak to widać u Ciebie, chyba że ktoś odkręcił śrubę od uchwytu cięgna żaluzji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki wszystkim za feedback

 

 

 

Chyba mogę powiedzieć, że zakończyłem pracę nad budową modelu czołgu T-34. Dziękuję wszystkim zainteresowanym za feedback. Część elementów udało mi się poprawić jak np faktury odlewów na kadłubie czy rozstawienie uchwytów. Z poprawy niektórych elementów już zrezygnowałem ze względu na czas jak np grille na osłony silnika.

 

Do budowy modelu zostały użyte:

* Soviet Medium Tank T-34/76 (mod. 1943) [Zvezda]

* WWII Russian T-34/76 MOD.1941/1942 [Voyager Model]

* Towing cable for T-34/76 Tank & SU-85/100/122 SPGs [Eureka XXL]

* Lufa ZiS-5/F-34 do czołgu KW-1 późny i T-34/76 - 72 L-34 [Aber]

* Blacha mosiężna

* Drut stalowy

 

Bibligrafia:

* TopShots: T34/76 [Kagero]

* George Bradford: Radzieckie pojazdy pancerne 1941-1945 [bellona]

 

Model w tej chwili tylko czeka na malowanie.

 

focke_wulf_0060.jpg

 

focke_wulf_0061.jpg

 

focke_wulf_0062.jpg

 

focke_wulf_0063.jpg

 

focke_wulf_0064.jpg

 

focke_wulf_0065.jpg

 

focke_wulf_0066.jpg

 

focke_wulf_0067.jpg

 

focke_wulf_0068.jpg

 

focke_wulf_0069.jpg

 

focke_wulf_0070.jpg

 

focke_wulf_0071.jpg

 

focke_wulf_0072.jpg

 

P.S. Gąsienice jak i koła oraz klapa z tyłu sklejone są "na sucho"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

 

 

Zakończyłem pracę nad ciężarówką Vomag w skali 1:72 firmy Roden. Kolejny etap to przygotowanie modelu działa Flak 88 mm dla ciężarówki.

Zestaw Rodena moim zdaniem jakością nie zachwyca. Moim zdaniem jest to bardzo niska jakość za zbyt wygórowaną cenę - przynajmniej na rynku Polskim. Może trafiłem na fatalny egzemplarz, niemniej ramki miały przesunięcie względem siebie o 0,1 mm. Wszystko trzeba było czyścić, a większość (tych mniejszych elementów) lepiej było zrobić od nowa niż wykorzystywać te z zestawu.

Zestaw z NH Detail, który wyszedł stosunkowo niedawno podbił jakość modelu na lepsze. Siatkę na osłony boczne jednak wykorzystałem z Abera - maja zdecydowanie lepszą strukturę.

 

Do budowy modelu zostały użyte:

* Selbstfahrlafette auf Fahrgestell VOMAG 7 or 660 min 8.8 mm Flak [Roden]

* VOMAG 7 or 660 with 8.8 cm Flak [NH Detail]

* Sdkfz.9 Famo front wheels [CMK]

* Siatka [Aber]

* Set of barrels for German Pocket Battleships [Aber]

* Plastykowe kulki

* Blacha mosiężna

* Drut miedziany

* Arkusz Polistyrenowy [Plastruct]

 

focke_wulf_0073.jpg

 

focke_wulf_0074.jpg

 

focke_wulf_0075.jpg

 

focke_wulf_0076.jpg

 

focke_wulf_0077.jpg

 

focke_wulf_0078.jpg

 

focke_wulf_0079.jpg

 

focke_wulf_0080.jpg

 

 

P.S. Spora część elementów (jak szyby, koła, silnik oraz to co zostało z maski) jest klejona Micro Liquitape'em od Microscale. Musze przyznać, że nie raz mi ten specyfik uratował skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vomag wygląda fajnie, jednak nie wiem do końca czy wymiana osłony chłodnicy z napisem producenta było koniecznie, ten zestawowy nie wygląda źle, a na zbliżeniach widać że blaszka nie siadła dobrze. Druga rzecz co Cię napadło z nazywaniem tego podwozia wszędzie ciężarówką, którą nigdy nie był... jeżeli już to ten Vomag był autobusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.