Skocz do zawartości

FW-190 A-7 1:48 z Eduarda


Marin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

genialnie wygląda ten zabudowany silnik, aż szkoda go przykrywać. A wydechy przybliż tajniki malowania jak możesz

Będę musiał sie sporo napracować żeby nie było wstydu jak będę pokazywał swoją "Dorę"

 

Ale przesadziłeś. Malowanie to malowanie. Najpierw psikniete kolorem Rust. Potem dokapałem trochę czerni i delikatnie przelatywałem nad rurami (oczywiście malowałem przed przyklejeniem do silnika). Mocniej przytrzymałem tylko na końcach rur żeby były mocno odymione. W rzeczywistości wyglądają ciemniej i nawet lepiej niż na focie. Widzisz więc że to żadna filozofia. A jak chcesz pokazac silnik to lepiej kup żywicę albo załóż od razu maksymalny scratch. ten silnik co miałem w zestawie naprawdę do niczego więcej się nie nadaje jak do zabudowania. Szczególnie patrząc na to co inni wyczyniają przy otwartych modelach foki.

Mysle że w tych wszystkich upiekszaniach i dokładaniach detali najważniejsza jest staranność. Możesz mieć najbardziej zdetalowany silnik ale jak masz to pociaprane klejem, krzywo itp to zawsze wygląda kijowo. Jak jest prościej a czyściej i starannie zawsze wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja dziś dostałem fajny model. Ten sam samolocik, tylko 1:72 Revell, w wersji A-8. Czeka u mnie w kolejce do roboty. Myślę, że tym warsztatem mnie bardzo zainspirujesz do dokładnego przyłożenia się przy pracy nad nim. Czekam na dalszy rozwój tematu i potem na efekt końcowy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tak przycichłeś??? Wolne sobie zrobiłeś

 

ahh permanentny brak czasu. troche dłubałem więc parę detali sie ruszyło. Zrobiłem stery co zbliżyło je troche bliżej oryginału. Zamontowałem lotki, poszpachlowałem trochę łączenie skrzydła-kadłub. Najgorsze było cofnięcie silnika o nie cały 1mm. Masakra. Musiałem wszystko wymontować, skrócić elementy mocujące silnik i zmontować z powrotem . Do tego co chwilę coś odpadło więc sztukowanie dodatkowo mnie dobijało. Jakoś to w końcu zamknąłem w osłonie i jest. Wentylator teraz siedzi na mniej więcej dobrej głębokosci. Teraz coś pokombinuję z wnękami i lecę dalej. Jakoś muszę przyspieszyć bo mi sie mierznie już to powolne składanie.

ey4SPA2mWThnQ-3XV3dS4u270wmRBrsTO4OY4pQtQF4=w783-h587-no

na lotkach zeszlifowałem prawie do zera te żebra. Na oryginale właściwie były niewidoczne. A szwy były tak minimalnie widoczne że kazdy efekt jaki wypróbowałem był zbyt wystający. Więc pozostaję przy wygładzonych sterach i bedzie to na pewno bliżej rzeczywistości niż te wystające karbowanie.

GztlRIkMP7_C-WLCAfghH2Fj-7fyY1468jVimuR1J9w=w783-h587-no

to samo dotyczy steru wysokosci

J8FwwnU4GYSyuXNcH-62KVgJ6qqQXyAcgYToBNj8Y48=w783-h587-no

no i szpachlowanie krawędzi natarcia. Przy okazji pytanie o kamerę w skrzydle. Nie znalazłem żadnego zdjęcia oryginału Hainza Bara żeby widzieć czy miał kamerę. Ja obstawiam że miał, ale może ktoś mnie utwierdzi w tym lub poda dowód że wręcz przeciwnie?

STvNtZvD0WYeoimH0J2LZgX5jHKVOqAVl0-iQeCsc54=w783-h587-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no coś tam ruszyłeś Ból z odpadającymi częściami znam z autopsji, dzisiaj miałem ten sam horror, nie mogłem spasować wcześniej wykonanego przedziału MG 131 i sprężarek do kadłuba no i skończyło się totalną destrukcją, mało brakowało a foczka skończyła by w kuble Twój przedział wygląda super ale widzę że też masz sporo pracy wygląda na to, że wszystkie Foki Eduarda są skopane Jak przez to przebrnę to wezmę sobie jakąś Tamkę dla relaksu może spita 1 którego buduje nasz nowy kolega

 

A tak po za tematem, jak zrobić aby w podpisie figurowały budowane i wybudowane modele mnie udało się tylko zrobić coś takiego jak widać poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekst_wyświetlany

 

Taka instrukcja wyświetla się też jak masz odpalony pełny edytor i jak najedziesz na button z daną funkcją HTML np: img to na szarym pasku wyświetla się przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczora z wieczora takie coś podłubałem. Obie wnęki pełne sznurków i pręcików.

 

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mój jedyny oglądaczu ;). A jesteś mi w stanie pomóc z ta osłonka na tą listwę ze złączkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mój jedyny oglądaczu ;). A jesteś mi w stanie pomóc z ta osłonka na tą listwę ze złączkami?

 

Chętnie tylko o której osłonce mowa?

 

Kurcze, popisałem to na PWM a na MW nie. Standardowo widziałem w modelach oraz na paru fotkach osłonke która zakrywa całą tę plontanine kabli na tej listwie. Tutaj chyba była zdjęta do zdjęcia ale w standardzie powinna chyba być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo. Toś mi bracie prezent uczynił. Świetna fota. W żadnej monografii tego nie było. Kurcze wg tego powinienem kilka rzeczy zrobić od nowa a już nie mam zdrowia do tego. trudno. Ale ta osłona jednak jest. że też oni muszą wszystko opisywać :( - będę musiał kombinować z kalkomanią.

 

Dzięki Ripper. Nasze Foki przybierają coraz lepsze postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po sporej przerwie!

 

Świetna Foczka.

 

Serdeczne gratulacje; zwykłe modelarstwo na Kosmicznym poziomie a detale i walorka powalają na podłogę i rozpłaszczają po całej powierzchni

 

Ja też działam z dwoma Hitler Maszynkami w 48: Bf 109 E-3 Prillera; jedyny kłopot polega na braku sensownych kalek, bo zestawowe z Weekenda nie nadają się do niczego, a drugiego Trumpka z powodu ładnej kalki "Gott strafe England" i wroną zanabywać nie zamierzam.

 

Drugi to również Foka, dla odmiany Fw 190 D-9 w malowaniu oblt. Hansa Dortenmanna i tu jak najbardziej wszystko gra i bucy, czemu raczej trudno się dziwić, bo model jest z Profipacka, a kalki to najprawdziwszy i oryginalny Cartograph, co oznacza zero problemów z nakładaniem i minimalną ingerencję Mr. Mark Softer

 

Foczka jest już niemal po blaszkach, w Meserku nie ma żadnych; oba fruwaki sa takze po preshadingu; jakość detali mnie w zupełności zadowala w Weekend Edition.

 

Mam też full rozgrzebanych, skończonych w 2/3 1/72 wszelkich maści, głównie RAF oraz USAF

 

Życzę kolegom wspaniałych, pracowitych i przede wszystkim efektownych modelarskich Świąt i fruwającego Nowego 2015 ego roczku!

 

Pozdrówka

 

 

+++++++

Republic P-47 D Thunderbolt "Razorback" Tamiya, 1/72

North American P-51 D Mustang (Korean war) Tamiya, 1/72

De Havilland Mosquito Mk. II/ Mk. III Tamiya 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo. Staram się jak mogę choć daleko mi do większości forumowiczów. A i tempo żółwie bo czasu jak na lekarstwo. Mam nadzieje ze efekt końcowy będzie zadowalający. no i życzę tak samo wspaniałych świąt i mnóstwa czasu na modelowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów maleńki krok do przodu. Tym razem się w końcu przełamałem i skorygowałem kształt wnęki uzbrojenia. Teraz chwytam się za doszlifowanie tego fragmentu.

20141221_194911.jpg

20141221_195005.jpg

No i mały detal na krawędzi natarcia,przygotowany otwór na kamerę.

20141221_195040.jpg

 

I podszlifowana wnęka gotowa.Teraz czas na kabelki, ehhhhh

20141221_203312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,Ripper1, apropos zdjęcia jakie wrzuciłeś. To jest wnęka z bardzo wczesnego A, nie ten typ działka. Okablowanie i wyposażenie zupełnie inne. Ale bardzo dzięki za pamięć. Doceniam bardzo twoją pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie. Oczywiście wszystkim zaglądającym na ten warsztat najlepszego w nowym roku.

Podłubałem troszkę i poniżej kilka ujęć z ostanich dokonań.

 

Na początek osłona z górną częścią przyrządów. Skórzany brzeg dałem czarny ponieważ na zdjęciach odrestaurowanego kadłuba czerwonej 13 Bara była czarna. Wiem że były też brązowe ale licze że ktoś uczciwie odtwarzał oryginał ;)

vJCh07aQnaSxBoHnmvBql9ccv0tO4o2SdBsnA0NeoTQ=w958-h728-no

 

Teraz kilka ujęć samego kokpitu. Pierwsze zdjęcie celowo prześwietlone żeby pokazać deskę. Osłona pod wiatrochron pasowała na styk ale udało się to jakoś spasować .

s0gAK9URJrfhxU9CDUZSpJlDdL7wKx6unl5WfoRvyR0=w958-h761-no

IiE_3PEKwL9ePlHWuuwELymLLY-aH4hMmOk_y0BpHYM=w957-h724-no

20150102_005608.jpg

20150102_005931.jpg

 

Po zamaskowaniu kokpitu wziąłem się za żaluzje po bokach.Dwie skrajne poszły szybko, ale środkowe wymagały delikatnego zmodyfikowania żeby było jak je chwycić klejem.

20150103_221740.jpg

AgjmSEjkFDTc5XJsbTqoF24b6q6dcjxHNudKq6cSDAc=w956-h190-no

 

Maskowanie spodu - nie lubię maskować jak .....

20150103_221830.jpg

 

Dla poprawienia humoru trochę preszejdingu

20150104_151030.jpg

20150104_151002.jpg

20150104_150920.jpg

 

No i nareszcie upragniony podkład. W kilku miejscach muszę lekko podszlifować ale źle nie jest. Daje radę.

20150106_200132.jpg

20150106_200216.jpg

20150106_200056.jpg

20150106_200323.jpg

 

Wnęki działek skrzydłowych psiknięte RLM02. Trwa kolorowanie elektryki i łoszowanie.

20150106_195910.jpg

20150106_195931.jpg

 

To tyle. Prośba o komentarze. Może jakieś babole do poprawienia, itp. Jeszcze jest na to szansa choć zmęczenie tematem postępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść,

Również szczęśliwego Nowego Roku :-)

Zazdroszczę, u mnie na razie zmęczenie tematem przeważa i nie mogę zebrać się do warsztatu. Totalne odmużdżenie stąd też prośba o pomoc. Wiem że to zamierzchłe czasy ale ja na tym utknąłem :-) Z czego i jak robiłeś mocowania zbiornika paliwa na belce podkadłubowej? Rozpórki to oczywiście ramka wyciągana ale z czego są główne elementy te płaskie powyginane

 

Ps.

Co do zdjęć się nie wypowiadam bo jak zwykle perfekcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robię telefonem więc raczej sporo jeszcze im brakuje. Co do zbiornika to wybacz ale nie wiem o jakim elemencie piszesz. Może zaznacz na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robię telefonem więc raczej sporo jeszcze im brakuje. Co do zbiornika to wybacz ale nie wiem o jakim elemencie piszesz. Może zaznacz na fotce.

 

Chodziło mi o mocowanie zbiornika do belki ale już sobie poradziłem inaczej. Przejrzałem dokumentację i D-9 miał inne mocowanie niż A-7. Ale dzięki za chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.