Skocz do zawartości

FW-190 A-7 1:48 z Eduarda


Marin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niezła maszyneria do tych kółek. Też myślałem na początku żeby podgrzać meta i do niego dogniatać koła ale nie mam takiej blaszki :(.

Patrzyłem na rysunki w monografiach FW190 i koła idą prostopadle więc przynajmniej tyle dobrze. .

 

Ona tylko tak wygląda bo powstawała max pół godziny. Jednorazowa maszynka dla dwóch kółek - lepiej było coś do niej dorzeźbić niż zastanawiać się nad poprawą projektu.

 

Moje uwagi w temacie niemieckich samolotów mają wagę co najwyżej pytań. Wiem o tym bardzo niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na skrzydle był wskaźnik wysunięcia podwozia?

 

Jasne że tak. Bedzie dodany na końcu bo to maly element. Ale jest w skrzydle miejsce zaznaczone i będzie dodany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biały pod żółty i czerwony to farba czy faktycznie podkład?

 

Niestety to biała pactra. Z tego co podpatrywałem inne warsztaty ludziska używają Mr base white. Musze sobie to sprawić.

 

 

Ano właśnie miałem polecić. Zanabyłem kilka modeli temu i nawet używam zamiast białej farby do oznaczeń (niemieckich). Genialny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejne kilka fotek z prac wykończeniowych. Poniżej zbiornik. Poobijany i upaćkany. Chyba nawet za słabo wyobijany bo po zrzuceniu były zbierane i wykorzystywane ponownie więc pewnie wyglądały masakrycznie - zresztą na fotach oryginałów widać ostre ślady.

 

3iBO_T21_IiA13AY_qtBG1WqjMFHsUQ2HPN7aRW-UUY=w783-h587-no

iK6ESg8NjE2sS72ckpHG93LxVhfRWWSSIc-jb3paWas=w783-h587-no

 

Na kolejny ogień poszły czerwone dodatki

AUr6v47am_OsrPQAxyaFX9VwQ8kKlZsYfx45TPQd17s=w783-h587-no

 

Niestety zapomniałem o jednym błędzie zestawu czyli zawiasach górnej pokrywy uzbrojenia. Na zdjęciu widać ile brakuje. Rozciąłem ściankę i przykleiłem zawiasy wyżej. Potem zaszpachlowałem i zamalowałem - jako tako wyszło. niestety jakbym chciał zamknąć pokrywę to znów inaczej trzebaby to zrobić bo w takim układzie zawiasy są lekko za wysoko - patrz warsztat Wojtka Fajgi na PWM:).

P2220307.JPG

 

No a tak już po zabiegach z pełnym uzbrojeniem

P2220308.JPG

P2220309.JPG

Nie mogłem sie oprzeć i założyłem śmigło!

sf8SuirWZxGdAOwMqQIJ-wQnKQfQn5aGHNlYk4dk0AY=w783-h587-no

I jeszcze ostatni rzut oka na spód.

P2220312.JPG

To tyle na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogoniłem z malowaniem. Na pierwszy ogień poszedł Paneliner z AK do kamuflażu szarego. Na to poszły kalki. Efekt na kilku fotkach poniżej.

 

p2bscxqg6Mm_RQGxSIsnYDMM_fCLALNBYwo91pk00tw=w1044-h548-no

P3010321.JPG

P3010325.JPG

P3010329.JPG

 

Potem zacząłem go tyrać. Przetarcia na strefie łączenia kadłub-skrzydła, przy krawędzi owiewki, krawędź natarcia, i trochę umbry z brązem. Pozostają mi do zrobienia ślady po wyciekach płynów ustrojowych. Prosze o info gdzie za mocno poszedłem, czy coś jest kompletnie skopane. Model na razie błyszczy jak przysłowiowe psu na najbliższe święta, czeka na ostatnie muśnięcia. Podwozie jak dla mnie siedzi w planach (kąty itp).

5wwpYLX-uOgTP9rt3wMXLknoXzAMm8ZPrh0PIwrVJvo=w1043-h487-no

RVnY5CK3uYI6yWtl8Yod_6kDFyW2614QDyiS0GMrOA4=w1043-h469-no

DNTkWU5MgNCClhLq19PHg896uYxGgaZ_O_Otgj7UGNU=w1044-h531-no

F7SaiO_ugkp62LENTy23-jeVHzx2-JGA-F_-YRI8_KE=w783-h587-no

H6MwCCmnGWtfu1QB-eyGyFarPriM7GBWdEVZWVWtfPk=w783-h587-no

COH9YSueTH-ZypPl8OrqRB4A_wQhN4Ta7ZL9JbzZLJk=w783-h587-no

AZNe-sFaaczZMQXen_j2H-CCq7zlKVHolL92b0vTRwc=w783-h587-no

P3010347.JPG

No i to tyle. Zbliża się finał, zostało parę detali czyli lufy, pitot, anteny, drobiazgi w owiewce, koła, podstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, pieścisz tą Foczkę że ho ho Jak dla mnie trochę mało sterana ale cóż "de gustibus non est disputandum". Świetne ślady na skrzydłach i pylonach - Klasa model

 

Piękne dzięki Ripper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę klimatycznych fotek z założonym zbiornikiem 300l. Pochlapałem go trochę za pierścieniem i na dole.

Powoli nabiera rumieńców i widać już powoli koniec

 

rnAu3twCHeQGnspppT45Zp5ityHrxq4ohRRZz3Usfrs=w920-h587-no

 

xOI28Wp5-NJSGfYVdr8HzDQWnmHdAqCs3Y8Oug3z9F8=w1044-h517-no

 

IMJ6KEdqNOaetHjuApfxuLYrsiCy9I1-BWcWSiVgkjg=w1044-h499-no

 

yuds1RoVCYymjxuwnu4o0cPVhkakPHrYjpClCH2PKf8=w1043-h494-no

 

i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo ładnie! już trochę walczysz z tą foką ale warto poświęcić tyle czasu na taki efekt!

Czy wybierasz się do Bytomia??

 

Dzięki za dobre słowo. Cały czas mam mieszane uczucia z tym modelem bo poświęciłem mnóstwo czasu a i tak wielu błędów nie uniknąłem. Pocieszam się że w kolejce czekają następne latadła a ja czuję sie coraz pewniej z różnymi technikami i to jest niezaprzeczalna wartość tego czasu jaki poświęciłem na tą Fokę. A co do Bytomia to zamierzam go tam wystawić i zobaczyc swoje miejsce w szeregu. Zobaczymy jak wypadnę na tle wyjadaczy modelarskich. Akurat ta skala i to że to kategoria modeli otwartych wystawia mnie na największą możliwą konkurencję. Ale luz, nie mam chorych ambicji. Od czegoś trzeba zacząć.

 

Jak nie przepadam za FW-190.....tak twoja zdecydowanie wpadła mi w oko-SUPER

 

Dzięki. Fajnie że się podoba - to motywuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy z moją czerwona 13-tką prawie gotowi na Bytom. Została linka anteny, ale to już jutro na relaksie. Proszę o uwagi, jeżeli będę miał szanse, czas i energie żeby coś jeszcze korygować przed wystawą to je uwzględnię. Galeria będzie najprawdopodobniej po Bytomiu, ale może uda mi się machnąć fajne foty wcześniej. Zapraszam do komentarzy jeszcze w ramach warsztatu (w końcu jeszcze jednej rzeczy brak).

 

P3110363.JPG

P3110366.JPG

P3120372.JPG

P3120373.JPG

P3120374.JPG

P3120375.JPG

P3120376.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Foczka fajowa, podobasie...

A tak na poważnie, model superancki. Jedyne, co rzuciło mi się na oczy (chyba, że to przekłamanie obiektywu), to "patrzące ku górze" kadłubowe krzyże. Poza tym naprawdę SUPER. Winszuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Foczka fajowa, podobasie...

A tak na poważnie, model superancki. Jedyne, co rzuciło mi się na oczy (chyba, że to przekłamanie obiektywu), to "patrzące ku górze" kadłubowe krzyże. Poza tym naprawdę SUPER. Winszuję.

 

Dzięki Danio. Krzyże są prosto, ale faktycznie złudzenie lekkie jest. Zerknij na wcześniejsze zdjęcia z boku. Mnie się widzi że są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model się szykuje, sam mam Fokę w szafie więc tym bardziej podglądam Świetnie się prezentuje w tym "czerwonym" malowaniu

Dzięki serdeczne. Właśnie wrócił z blachą z Bytomia. Galeria niedługo bo muszę porządnie zdjecia zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.