Skocz do zawartości

Tiger I Late production / Dragon 1:35 /


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

Krzychu, tak jak pisze Seba, model późnego to tylko "3 in 1". Warto na niego dać te 200-300 złociszy, bo ma kupę dodatkowych szpejów ( met. Lufa, metalowe błotniki - Schurzen ). Gąski MagicTracki, niestety do kosza na śmieciuszki. W zębach brak otworu ulgowego. Do tego Zimmek z Ataka, ten uszkodzony - cudność !

Nie chodziło mi o tego pierwszego "3 in 1", tylko o tego, którego już Krzysiek kupił.

W tym pierwszym większość dodatków to szmelc, np. osłony boczne.

PZdr

 

Witam Waszmościów.

1. Późnych Tygrysów I "3 in 1" są chyba tylko dwa. Czemu nazywasz szmelcem te dodatki ? Pewnie, że JA lufę dokupiłem sobie z Abera ( to już wybór modelarz ), ale metalowe błotniki boczne-schurzen są w/g mnie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na chwile obecna prace nad kadłubem zakonczylem. Zamontowalem błotniki i osłony boczne, które podzieliłem na pojedyncze elementy. Reszta części zostanie zamontowana po malowaniu.

 

DSC05414_zpsdc903796.jpg

 

DSC05415_zpsb87408cb.jpg

 

DSC05416_zps4293c694.jpg

 

No i biore się powoli za wieże, zaczynając od działa i jarzma

 

DSC05419_zpscb992dc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Budowa skonczona. Niektóre elementy zostaną zamontowane na koniec po zakończeniu malowania. Zanim wezme się za malowanie, to proszę o wszelkie uwagi, co należy poprawić, lub czy czegos zapomniałem

 

DSC05441_zps24d7c84e.jpg

 

DSC05436_zpsa754c993.jpg

 

DSC05442_zps35c06983.jpg

 

DSC05447_zps362d8261.jpg

 

DSC05448_zps8bf6c692.jpg

 

DSC05450_zps90137de2.jpg

 

DSC05452_zps2d609c54.jpg

 

A tutaj postanowiłem sobie sam pigmenty porobić Suche pastele w odcienu brązu, które mieszałem w różnych proporcjach na oko. Pojemniczki zakupiłem na allegro. Całośc kosztowała mnie 25 zł

 

DSC05456_zps1cc8b42a.jpg

 

DSC05457_zps0a4d4a20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez to nic trudnego. Suche pastele można dostać w papierniczym, lub podobnym sklepie z artykułami szkolnymi. Cena to chyba 14 zł nie więcej, do tego młotek, trochę wyobraźni i na przód Pijemniczki jak pisałem można dostać na allegro. Drugi raz z pewnością wyszlyby inne odcienie, bo wszystko robilem na oko. Taki podobny zestaw właśnie tez jest na allegro

 

http://allegro.pl/pigmenty-modelarskie-zestaw-12-kolorow-i4791350428.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo zrobione Miejscami maskowanie zawiodło i nie wyszlo idealnie, ale ogolnie jestem zadowolony z efektu.

 

E tam, narzekasz :P

Jeżeli faktycznie maskowanie zawiodło to ja tego nie widzę, bo udało Ci się to dobrze ukryć

Jest dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskowanie ok ! W prawdziwym malowaniu czołgu też zawodziło. Spójrz na nowe leopardy 2A5 w Polskim Wojsku, niby schemat jest, a każdy inaczej pomalowany (tylko zbliżony wzór). Filtr ja bym dał zbliżony do wehrmacht olive - rozjaśni brąz i zieleń, żółty zostanie bez zmian. Potem pigmenty szare , kurz i za ciemny nie będzie. Super pomalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.