Skocz do zawartości

T-62A Tamiya 1:35


deltaboy12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam prace nad drugim modelem i zgodnie z radą zakładam warsztat by na bieżąco przedstawiać postępy Nie mam jeszcze za wielkiego doświadczenia ale mam nadzieje że z odrobiną waszej pomocy uda mi się zrobić całkiem przyjemny model ;) Jeżeli macie dla mnie jakieś rady odnośnie wykonania modelu to bardz oproszę o podzielenie się nimi ze mną;)

 

30102953998656010433.jpg

 

Model będę malować aerografem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twój model Spotter wcześniej i bardzo ładnie Ci wyszedł Wątpię by mój chociaż trochę dorównywał , ale zrobiles kawał dobrej roboty ;)

1. Jak przykładowo zrobić to cieniowanie na wieży z takim płynnym przejściem ?

2. Pamiętasz jakich farb/chemii używałeś ?

3. Gąsienice też malowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie przegapiłem Ten preshanding o którym wspominałeś polega na tym że przed własciwym malowaniem nakładamy kolor jasny lub ciemny (biały/czarny) w miejscach gdzie chcemy żeby odcień zieleni (koloru finalnego) był jaśniejszy bądź ciemniejszy w zależności od użytej barwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=40&t=23675&p=366503&hilit=preshading#p366503

viewtopic.php?f=40&t=15140&p=244271&hilit=preshading#p244271

 

Myślę, że tutaj możesz znaleźć odpowiedzi. Generalnie to wydaje mi się, że chodzi o cieniowanie. Np na kantach na podkładzie przed kolorem bazowym malujesz aerografem (podobno pędzlem się nie da, bo jest za ostre przejście) czarną/białą kreskę. Stosuje się to często w modelach lotniczych na łączeniach blach i w pancerce w aby uwidocznić wyblaknięcie farby na niektórych elementach bardziej narażonych na oddziaływanie promieni słonecznych na pojazd.

 

Jest tylko jedno małe ale, które przemawia na niekorzyść preshadingu. W którymś wątku na forum wyczytałem, że powinno się go przeprowadzać nie na całym modelu tylko w zależności od tego skąd ma padać na niego światło. Czyli cieniować model pod kątem obserwacji z jednej perspektywy.

 

Jeśli się mylę lub wprowadzam w błąd to proszę o korektę. Z chęcią sięczegoś na ten temat nauczę, bo ta technika jest bardzo efektowna i robi niezłą robotę.

Pozdrawiam i przyglądam się postępom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter - w momencie szpachlowania, rozumiem kadłub górny i dolny został już sklejony ze sobą ? pomimo że wiele częsci zostało jeszcze nie przyklejonych ?

Domyślam się że nie sklejałeś z instrukcją ? :p Pytam się ponieważ mój brak doświadczenia podpowiada mi żeby robić krok po kroku jak jest w instrukcji ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zawsze najpierw składamy i szpachlujemy główną bryłę, bo po przyklejeniu innych dodatkowych elementów możemy je pourywać przy szlifowaniu papierem ściernym. Poza tym po zaszpachlowaniu głównych brył modelu doklejamy pozostałe elementy i lecimy z budową dalej.

 

Tutaj masz warsztat na którym widać etapy budowy jak na dłoni...

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=44413

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego za wiele ale nie chce by temat umarł śmiercią naturalną Na chwile obecną wypróbowałem nieznajomą mi dotychczas technikę odwzorowywania faktury odlewu, i skleiłem parę elementów. Za chwile zajmę się wieżą, złożeniem całości do kupy, szpachlowanie i podkład

DSC0927UK3Me.jpg

DSC0928Zsc.jpg

DSC0930HRTyB.jpg

DSC0931wJl5T.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto podsumowanie dnia, większość częsci jest sklejona, został w sumie tylko układ jezdny i pare detali. Ponadto pojazd w kilku miejscach został zaszpachlowany (lepiej nie umiałem, próbowałem kilka razy ale moze jeszcze brakuje mi umiejętności, zrobiłem najlepiej jak umialem) i bryźnięty czarną farbą (pierwszy raz malowałem aerografem i troszke nie panowałem nad nim, może za bardzo rozrobiłem farbe z rozpuszczalnikiem w stosunku ok. 1:1, ponadto zawsze za pierwszym psiknięciem wylatywał duzy strumien farby nagromadzonej po czym bylo juz normalnie - jutro jeszcze to poprawie)

DSC00657.jpg

DSC00658.jpg

DSC00659.jpg

DSC00660.jpg

DSC00661.jpg

DSC00662.jpg

DSC00663.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn, faktycznie nie wygląda to dobrze.

Jakie masz aero, w sensie dyszę? I na jakim ciśnieniu malujesz?

Jak Ci tak strzela farbą to może najpierw zaczynaj psikać na kartkę a później przesuń dopiero na model.

Mi też się zdarzy że fluknie farbą ale nie aż tak. Poza tym jak tu malować jakieś kamo albo detale jak tak wali farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.