Skocz do zawartości

IJN Kimikawa Maru 1/700


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad Tamą weszły w fazę permanentnego szpachlowania/szlifowania, co zaczyna mnie już nieco irytować. Otworzyłem więc pudełko z drugim modelem, mającym stać wraz z Tamą na jednej podstawce.

 

Kimikawa_001.JPG

 

Jedyne dostępne do tego modelu fototrawionki

 

Kimikawa_003.JPG

 

Rzuca się w oczy brak kratownic na bramownice (czy jak to się tam nazywa), a które aż proszą się o wymianę na coś subtelniejszego.

 

Kimikawa_004.JPG

Kimikawa_005.JPG

 

Boczne podpory nadbudówki też wyglądają zbyt grubo. Z początku chciałem je od wewnątrz pocienić, ale...

- ich grubość komponuje się z grubością burt. Pocienienie ich spowoduje znaczną wizualną różnicę burt, no chyba żeby pocienić całe burty, a to już dużo więcej zabawy.

- W dolnym rzędzie podpór pierwsze dwie z prawej strony są tak jak na górze dociągnięte do samego brzegu, ale pozostałe zagłębione. Tak jest na obu burtach. Pocienienie od wewnątrz oznacza ich usunięcie i konieczność odtworzenia od nowa.

 

Kimikawa_002.JPG

 

Komin. Jak to powinno wyglądać? Czy faktycznie był zatkany, i z tego 'zatkania' wystawały rury, czy był pusty z rurami w środku, a 'zalanie' jest tylko dlatego, że tak łatwiej było ten element wykonać?

 

Kimikawa_006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jednostki były napędzane silnikiem diesla. Wyloty spalin były podobne do współczesnych.

Jak Gała pisal: Dekiel z rurami....

 

Tu masz liste potencjalnych dodatków do Kimikawy:

 

http://myplace.frontier.com/~monty.fowler/Models1/kimikawa_maru.htm

A tu rysunki wprawdzie - Akashi ale system odprowadzania spalin podobny...:

 

15901915831_5264533038_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dylemat komina rozwiązany dziękuję Panowie!

 

W linku blacmana znalazłem informację, że gość użył blaszki z bocznymi podporami i faktycznie pit road zrobił taką blaszkę, ale w tym dużo większym zestawie, który ja kupiłem oczywiście już tych elementów nie dodał...

W każdym razie może to oznaczać, że dolne przesunięcia słupków to błąd na formie, a nie celowy zabieg producenta.

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Na tego typu okrętach były montowane działa 5.9'' (6'' /40) 152,4mm które wyglądają tak:

 

Kimikawa_007.JPG

 

Robi ktoś coś podobnego w żywicy lub blaszkach? Nie musi być konkretnie takie jak było rzeczywiście. W tej skali szczegóły i tak nie sa do ogarnięcia, byle tylko było podobne. Myślałem nad jakimiś z komplet zip, ale może jest coś bliższego oryginałowi.

 

Niko robi takie maluchy i wyglądają fajnie
Przeglądałem, ale na stronie mają strasznie małe zdjęcia, tak jakby bali się pokazać szczegóły. Musiałbym najpierw zobaczyć coś ich produkcji 'na żywo'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 11 months later...

OŚWIADCZENIE

 

W związku z licznymi pytaniami o kondycję tego projektu, stocznia Rhayader shipyard informuje, że złomowanie idzie zgodnie z... tfu, wróć, że zainteresowana ma się świetnie i bardzo dziękuje za troskę Prace ulegną zintensyfikowaniu, bo razem z Tamą zdążają na Bytom

 

Kimikawa_010.JPG

Kimikawa_011.JPG

Kimikawa_012.JPG

Kimikawa_013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.