Skocz do zawartości

Makieta


Kamil_1991

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, żeby wykonać makietę przedstawiającą pewną miejscowość. Robił już ktoś coś podobnego? Za bazę mógłby posłużyć styropian, np. "piątka". Można by posklejać kilka kafli w jedną całość a szczeliny wypełnić (może poxiliną). Tylko nie wiem jak zrobić zróżnicowanie terenu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakiej wielkości ma być ta makieta długość x szerokość ?

Po drugie jaka skala?

Po trzecie użycie styropianu i klejenie go poxiliną to raczej zły pomysł(może wypalić dziury w styropianie).

Jak podasz coś więcej to postaram Ci pomóc .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sam nie wiem jak ma to wyglądać. Z tą poxiliną to tylko tak dla przykładu. Czymś trzeba to wyrównać. Nie wiem czy makieta oparta na styropianie będzie się trzymać. Jeśli chodzi o długość to myślałem nad 5-6 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj poxiliny musiałbyś trochę napchać, najlepszy silikon, w zależności od pomysłu sanitarny lub biały. Przyda Ci się również klej na ciepło taki wyciskany z pistoletu - tania i mega dobra opcja do łączenia / przytwierdzania / scalania elementów. Na podstawę deska / sklejka. Stryropian do elementów takich jak góry, wzniesienia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6 metrów mówisz, musiałbyś sobie wstępny projekt przygotować, przy tej długości to najlepiej podzielić to na poszczególne moduły, chyba, że z góry wiesz gdzie to będzie stało, i montować na miejscu, ale bym się w to nie pchał, najlepiej weź płytę paździerzową 18 mm masz podstawę, sztywna tyle co się ugnie zależy przy jakiej długości to nic, będziesz chciał wkręcić kiedyś nogi proszę bardzo bo jest płyta, zostawiasz na płycie margines ok 3 cm i u góry przyklejasz warstwę styropianu lub styroduru, polecam tak się nie śmieci przy docinaniu, nie wiem jak to jest z kosztami, musisz zobaczyć, wzniesienia nakładasz kawałki styroduru formujesz więcej mniej, dołek wydłubiesz czymkolwiek co do klejenia to na vikol najlepiej lub jakiś klej poliuretanowy bo cała reszta wynalazków to rozpuści styropian, są specjalne kleje, ale to koszta, i jak masz już to posklejane uformowane, cekol i do boju, równasz smarujesz jak tam tylko chcesz wszystkie wzgórza, nie będzie to wcale ciężkie wbrew pozorom, później klej w sprayu albo vikol i posypujesz posypką trawy, różne w różnych sklepach, niektórzy mech mielą suchą i fajna tania posypka wychodzi, tylko pamiętaj zrobić platformy pod budynki, żeby je dobrze później ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie wiem. Na razie będę musiał się zastanowić co gdzie ma być, więc chyba lepiej zrobić to z modułami.

A z czego wykonać budynki? Tektura, kartony (np. po herbacie czy ciastkach) i z tego posklejać domki (oczywiście w odpowiedniej skali). A okna? Jak zrobić, żeby były zbliżone do szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy, po herbacie za cienkie, jak wytniesz otwory okienne i podkleisz stolarkę to tak za płasko może to wyglądać, lepiej żeby takiego 3D dostały, jak będą bardziej pogrążone okna to lepiej, możesz użyć tektury podpiwka ona ma ok 1,5 mm grubości, albo 1 mm zależy od skali, klej wikol, budapren cyjanoakryl gęsty, każdy ma swoje ulubione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dioram zrobiłem i doradzam podklejenie płyty (płytki) styropianu od spodu sklejką lub płytą MDF, taką brązowoszarą 3mm, w Castoramie jest na przykład. Boki też wypada okleić czymś przyzwoitym. A powierzchnię możesz wymodelować np papierem ściernym gr 60, styropian łatwo i przyjemnie się szlifuje, choć przydaje się odkurzacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.