Skocz do zawartości

Lastkraftwagen 3.5 t AHN - 1:35 ICM


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

A widzieliście kiedyś dechy z wyżłobieniami zastosowane w samochdzie, tramwaju starym itp ? Przecież są szlifowane na gładko. Słoje tylko mogą się odznaczać kolorystycznie jeśli decha nie malowana. A w skali 1:35 nawet jakby była rysa, sęk to i tak nie widoczne by to było. Uważam że nie ma sensu dziergać deseczki jakimiś igłami itp. Efekt odpryskującej farby (np metoda na lakier do włosów) starczy gdzieniegdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... . w skali 1:35 nawet jakby ... . Efekt odpryskującej farby (np metoda na lakier do włosów) starczy gdzieniegdzie..

Efekt odpryskującej farby w tej skali jest zupełnie niewidoczny.

Niewidoczne nity,śrubki,śruby itp.

Mimo to modelarze to robią bo fajnie wygląda.

Kwestia gustu, a z gustem się nie dyskutuje.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza A107, rozjaśnienia A37 z kapką A107, wyszły delikatne ale nie będę zmieniał:

P2090156_zpss1brguyb.jpg~original

P2090155_zpsb9bblceq.jpg~original

P2090154_zps56bozapz.jpg~original

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie!

 

Zawiasy (widoczne u dołu, odstające), odciąłem i dałem tył naprzód. Klapa w pozycji otwartej jest już wklejona:

P2220155_zpstpqffkyn.jpg~original

P2220160_zpszesnt3jq.jpg~original

 

Tu przy okazji zwróćcie uwagę na zwiększony kontrast rozjaśnień:

P2220162_zpsplcxluwf.jpg~original

 

Pierwszy wybrany z castingu - kierowca Hans:

P2220165_zpsc6ikzm0g.jpg~original

 

Założenie było takie, że wsiada do wozu, bo warto pokazać więcej wnętrza, niż tylko przez okienko. Lewa rączka powinna być bardziej pod kątem prostym (sięgająca do klamki), planuję coś dorobić z ręki tamiyowskiego pancerniaka - masywniejszej , ew. ciąć tę. Chyba, że macie gdzieś jakąś amputowaną, niepotrzebną, to dajcie znać na PW - chętnie wezmę.

 

Pozdrawiam, Marcin

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Napisano (edytowane)

Przygotowane do sidoluxu. Dach położony na sucho. jego i drzwi dokleję na końcu, bo figurka musi wejść.

P6010130_zpspdzxkhsu.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zmieniła się koncepcja. Figurek nie będzie, przynajmniej nie w tym modelu, klapa także będzie podniesiona, na szczęście stopień widoczny będzie choć trochę.

Zwashowałem. Najpierw próbowałem użyć washa do panzergrau, ale zbyt niebieskie mi się to wydawało, więc poprzestałem na umbrze palonej i terpentynie. Obicia, rdza - AK. Humbrol 47 i 89 na sucho.

P6260155_zpsgetopmqr.jpg~original

P6260152_zpsljc2gurp.jpg~original

P6260153_zpsrq65xvx6.jpg~original

P6260154_zpsk0cn7m3g.jpg~original

P6260157_zpshdsys9bm.jpg~original

P6260159_zpsujngxhx4.jpg~original

P6260160_zps9h0qjzsv.jpg~original

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś z tym "ziarnem" na zdjęciach zrobić?

Choćbym się zesrebrzył, to nie wiem co. ISO 100, WB ustawiam odpowiednio do światła, kolory są prawdziwe. Może to już czas na zmianę aparatu?

 

Mnie się widzi.

Dzięki, staram się. Czy reflektorom dać blendy? Szare, czarne? Ciężarówka operuje na wschodzie BTW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

No i w zasadzie paskuda skończona. Położyłem trochę pigmentów. Pozostaje psiknąć fiksatywą i zdjąć maski z szyb. Reflektorom dać blendy czy zostawić tak?

P7060156_zps2cmrmhvv.jpg~original

P7060153_zpsp8xqk7k4.jpg~original

P7060152_zpseypktdge.jpg~original

P7060150_zpskeihpv7u.jpg~original

P7060147_zpsmbigszkb.jpg~original

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.