Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 164 Nashorn, Revell 1:72


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozpocząłem nowy projekt i pomyślałem że i tutaj wrzucę mój warsztat. Tematem jest Nashorn Revella z zestawem dodatków w postaci:

- Wyżej wspomniany model firmy Revell: 03148 Sd.Kfz. 164 "Nashorn"

- Metalowa lufa RB: 72B22 8,8cm PaK43/1 L/71 Nashorn

- Podstawowy zestaw blaszek firmy Part: P72-147

- Fototrawione zasobniki Parta : P72-148

- Fototrawione błotniki również Parta: P72-149

DSC_0003%252520-%252520Copy.JPG

 

Pojazd który będę starał się odwzorować to Nashorn on numerze 214 z s.H.Pz.Jg.Abt. 525, zdobyty przez wojska polskie we Włoszech:

214-1.jpg

214-2.jpg

214-3.jpg

214-4.jpg

214-5.jpg

214-6.jpg

(Zdjęcia pochodzą z Panzerwrecks 13: Italy 2)

 

Jak na razie postępy nie są może jakoś specjalnie widowiskowe, mimo że doprowadzenie modelu do tego stanu zajęło mi naprawdę sporo czasu. A więc po kolei:

- Wymieniłem koła napędowe na pozostałości z jakiegoś Dragona które znalazłem na swoim złomie, gdyż te mają nieco lepszy detal od zaproponowanych przez Revell'a

 

- Błotniki parta, które sprawiły mi nieco kłopotu - strasznie twarde są te blaszki. Wyczytałem jednak że blaszki można nieco "zmiękczyć" poprzez wypalenie ich nad ogniem, co też uczyniłem. Odkryłem też że wypalenie to dobry sposób na pozbycie się Super Glue z fototrawionek. Błotniki nie są mocno zdezelowane, bo chciałem ich stan jak najbardziej upodobnić do oryginału.

 

- Opancerzenie. Part w zestawie blach podstawowych dołączył fototrawione przednie osłony. Wtedy też wpadłem na pomysł wymiany wszystkich części opancerzenia na cieńsze. Na początku myślałem żeby wykonać je z cienkiego polistyrenu. Bałem się jednak że może on wejść w reakcje z klejem i white spiritem (np przy filtrach) i zdeformować się, tak więc ostatecznie wybrałem zwykłą blaszkę aluminiową z puszki po napojach. Samo skopiowanie elementów nie było trudne ze względu na prosty kształt paneli. Jednak tak drastyczna kuracja odchudzająca wymagała poszerzenia wanny o 1 mm z jednej i drugiej strony, jak i lekkiego przeprojektowania samych paneli. Na razie może nie wygląda to zbytnio przekonująco, bo całość trzyma się tylko na taśmę i Blue-tack, ale ja jestem zadowolony i myślę że po dodaniu detali i sklejeniu na stałe wszystko powinno wyglądać dobrze.

DSC_0018.JPG

DSC_0019.JPG

DSC_0020.JPG

DSC_0021.JPG

DSC_0022.JPG

DSC_0023.JPG

 

I takie małe porównanie kół napędowych i grubości opancerzenia:

Nashorn%252520214.1.jpg

 

Teraz myślę odpocznę nieco od kadłuba i zajmę się najważniejszym elementem tego pojazdu czyli armatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądają te burty z blachy. Z trawionek chyba tylko gąsienic do pz.kpfw IV brakuje . Part też je robi i świetnie by pasowały do ilosci dodatków. Tylko te dziesiątki okuć do przymocowania.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superancki projekt i to w ulubionej skali Przyznam się że też o takim projekcie myślałem.

Co do gąsek to są rewelacyjne żywiczne, chyba najładniejsze na rynku z OKB Grigorov

http://www.shop.okbgrigorov.com/product/181/tracks-for-pz-iii-iv-40-cm-type-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superancki projekt i to w ulubionej skali Przyznam się że też o takim projekcie myślałem.

Ja praktycznie tylko w tej skali lepię, 1/35 jakoś mi nie podchodzi, mimo że tam można naprawdę poszaleć z detalami

 

Co do gąsek to są rewelacyjne żywiczne, chyba najładniejsze na rynku z OKB Grigorov

Gąski faktycznie ładne, szkoda że nie wiedziałem wcześniej. Ale w szafie na swoją kolej czeka Panzer IV H więc może do tego projektu się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest z Bułgarii. kontakt z właścicielem bardzo dobry. A i same złożenie zamówienia i jego realizacja bez zastrzeżeń jak w naszych sklepach. Niektóre z naszych sklepów mają w ofercie rzeczy z OKB, cena jednak wyższa i czas realizacji duuużo większy. W przypadku realizacji bezpośrednio na towar czekałem ok dwóch tygodni. W przypadku naszego dystrybutora ok... dwóch do trzech ... miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejako odpowiem za autora tematu blacha ok 20-30 zł czyli w sumie nie mniej niż 60zł i nie więcej niż 90 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.