Skocz do zawartości

M1A1 Abrams - 1/35 Tamiya - "Czterej pancerni i pies"


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny element amerykańskiej pancerki pustynnej , tym razem M1A1 Abrams od Tamiya z załogą i "pasażerami"

 

jcwvo6.jpg

 

37pqis.jpg

 

w25i8f.jpg

 

ik8f0e.jpg

 

owv0e8.jpg

 

1p9vbf.jpg

 

p0tgjo.jpg

 

b9g1qt.jpg

 

do127k.jpg

 

l8ip3c.jpg

 

snhiuq.jpg

 

40adnr.jpg

 

wfv8bo.jpg

 

dobkxj.jpg

 

7egvzi.jpg

 

 

i wstępna przymiarka do dioramy

 

pojnly.jpg

 

r49eoa.jpg

 

u20dfw.jpg

 

0eq8ck.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były proste, ale widocznie jakoś pod wpływem może ciepła, może delikatności materiału (plastik rozciągany na ciepło) się wygięły lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł mnie skusił do obejrzenia. Myślałem że pójdziesz w stronę totalnego SF, malując poczciwego Abiego a'la "Rudy 102". Niestety zawiodłem się I kierowcy chyba nie wliczyłeś w skład ekipy. Nieładnie, "Grześ" się pogniewa

zdecyduj się, na czołgu jadą w pełnym luzie i opalają się wręcz a z Bradleya wybiegają jakby byli pod ostrzałem?

Bo ci z Abramsów to są zawsze wyluzowani, siedzą wszak na dużej lufie i może nawet coś przy okazji przypalą, a ci z bradleya to chyba spożyli jakiegoś sikacza i wyskoczyli za potrzebą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wymieszane jak na jedną dioramę. Albo ODS albo OIF.

 

Myślałem o ODS, przynajmniej tak stylizowałem mundury, wczesna wersja Humvee, Abram w wersji A1 ale przy diorame będę musiał usunąć te tablice z wieży abramsa i chyba te pomarańczowe "płachty" to też były stosowane później niż w Kuwejcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadają tamiyowskie Abramsy pod względem spasowania i zgodnosci z rzeczywistymi obiektami?

 

Model bardzo udany, zresztą chyba jak większość produktów Tamiya, części pasują do siebie idealnie, nie wiele trzeba szlifować, jedynie lufa wymagała dokładnego szlifowania i delikatnego szpachlowania, bo zrobili ją z dwóch podłużnych połówek i była przez całą długość widoczna "rysa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były proste, ale widocznie jakoś pod wpływem może ciepła, może delikatności materiału (plastik rozciągany na ciepło) się wygięły lekko
A wystarczy kupić anteny z RB Modela i nie będą ci się wyginać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadają tamiyowskie Abramsy pod względem spasowania i zgodnosci z rzeczywistymi obiektami?

 

Na stronie vodnik.net w zakładce "features" masz porównanie Tamiy z nowym i starym dragonem, italeri i trumpeterem. Całkiem ciekawa lektura.

 

Dzieki, przeczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Drobny upgrade abramsa - wymieniłem graty na wierzy na zestaw Tamiya, przemalowałem granaty dymne i dołożyłem graty do niszczenia min, czyli pług i to coś z tyłu. Od razu się przyznam że nie mam pojęcia czy takie zestawienie (pług + ten tylny radar) występuje razem, ale mi się bardzo spodobało, więc jak by co traktujcie to zestawienie jako S-F

 

s82lh5.jpg

 

maus0f.jpg

 

brwcvs.jpg

 

tc1nup.jpg

 

jwoa5r.jpg

 

t5jczi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.