Skocz do zawartości

Tamiya F-14A Tomcat [1:72]


krystianeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak w ogóle, to specjalnie do tego wątku szukałem zdjęć z wysuniętymi skrzydełkami: i niczego nie znalazłem.

LOL Ja tez...

Jedyne co znalazlem to to:

http://fc08.deviantart.net/fs41/f/2009/037/6/e/macross_f_14_tomcat_by_bagera3005.png

przynajmniej teraz wiem jak wygladaja, bo przedtem nie mialem pojecia, ze istnieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja caly czas odnosze wrazenie ze kolega odwrotnie zalozyl oslone radaru. Bo jak sie patrzy na zdjecia przedniej czesci kadluba z ta oslona to rzuca sie w oczy ze od gory "linia" idzie prawie po prostej a od dolu wznosi sie ku gorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja caly czas odnosze wrazenie ze kolega odwrotnie zalozyl oslone radaru. Bo jak sie patrzy na zdjecia przedniej czesci kadluba z ta oslona to rzuca sie w oczy ze od gory "linia" idzie prawie po prostej a od dolu wznosi sie ku gorze...

 

Akurat w tym modelu nie da się na odwrót założyć tej osłony ponieważ góra jest specjalnie wyprofilowana, że tylko tak pasuje do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Pablo piszesz, osłony nie da się inaczej założyć. Tymczasem zaszpachlowałem te otwory ze skrzydełkami, popołudniu lub wieczorem zabiorę się za szlifowanie, to wrzucę jakieś fotki Dzięki za zaangażowanie i pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

lotki zaszpachlowane i oszlifowane:

 

QV7lHZch.jpg

 

gE00evJh.jpg

 

I oszlifowane łączenia obudów silników:

 

GsDJfnxh.jpg

 

Dziś jeszcze dokleję kabinę pilotów, i chyba już psiknę sprayem pierwszą warstwę na model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze nad wykończeniem pewnych elementów zanim psikniesz farbę, np, krawędzie skrzydeł itp. Poza tym jak przypasujesz kabinę pilotów do reszty to sam stwierdzisz, że jeszcze trochę roboty Cię czeka zanim zaczniesz malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby nie szarpać się ze szpachlowaniem i szlifowaniem na dole połączenia kadłuba, bo tam masz miejsce na AIM-54, które zasłaniają większą część kadłuba.

Przymierz je i zobaczysz ile pracy sobie w ten sposób zaoszczędzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli trwają - ostatnio pod znakiem białej farby (masakra:( )

 

TBPwV1uh.jpg

 

ltCLv4Zh.jpg

 

fSAolzgh.jpg

 

YIaB4Zgh.jpg

 

Ciekawe po ilu warstwach biały będzie wyglądał jako tako... :(

 

Łączenie kabiny pilotów z resztą kadłuba zostało zaszpachlowane i wyszlifowane:

 

NFT4Yq5h.jpg

 

A także doklejone pylony pod AIM-54 Phoenix

 

ljrAY24h.jpg

 

Także dziś psiknę kadłub farbą, jestem baaardzo ciekaw efektu, oby tylko nie przesadzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czas na małą aktualizację

 

Maluję stateczniki pionowe:

 

5MHx9pXh.jpg

 

Kadłub cały pomalowany:

 

BFZF9k0h.jpg

 

Widać nadal walkę z białym kolorem :( Niestety nie mam kiedy wybrać się do modelarskiego i kupić innej, białej farby więc jestem skazany na Pactrę:(

 

nvTVlP0h.jpg

 

Przymierzam się do pomalowania na czarno kabiny pilotów plus osłony radaru. Zastanawiam się czym zamaskować kadłub, żeby równo pomalować? Może plastelina? Mam do dyspozycji jeszcze taśmę malarską papierową (jak na statecznikach) ale boję się że farba będzie wchodzić pod taśmę - będę malował pędzlem. Co radzicie?

 

A tak wyglądają Phoenixy, po dwóch warstwach białej farby:

 

pueefC2h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety taśmy Tamiya:(

 

Tylko zwykłą papierową malarską, albo właśnie plastelina. Z jednej strony to plastelina da się fajnie nałożyć, no i wykałaczą delikatnie spokojnie ją mogę zdjąć (tak mi się wydaje...)

 

Do farby nie mam sił - mieszam wykałaczką dokładnie, farbę zbieram z wykałaczki żeby pigmentem malować, już nie mam sposobu i tak za każdym razem te same efekty. No ale cóż - trzeba zmęczyć do końca model z tą farbą, na aero przyjdzie jeszcze czas - narazie byt mało modeli wykonuję żeby inwestować w aero ;) średnio jeden na rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, modelarstwo to takie hobby, w które trzeba jednak minimum zainwestować.

Takie rzeczy jak taśma maskująca to podstawa.

Słyszałem że taśma klejąca Scotcha też ponoć jest dobra do takich rzeczy, ale nie pamiętam która.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad Tomcatem powoli posuwają się do przodu:

 

u7IqHt3h.jpg

 

0HxMrhbh.jpg

 

Walczyłem dziś z owiewką. Generalnie byłbym zadowolony, ale niestety brakło mi farby i puszka ostatnim tchem wypluła resztki na owiewkę. Nie jest źle jak na pierwszy raz, ale troche farby podeszło mi pod plastelinę którą użyłem do maskowania. Teraz martwię się jak to zmyć - wykałaczką nie da się zetrzeć farby, a rozpuszczalnika boję się używać bo zacznie roztapiać plastik i owiewka będzie do wyrzucenia :( Tutaj fotka, słabo widać ale jakoś widać:

 

T2Ee9SQh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety malując pędzlem ryzyko takich zacieków jest duże teraz musisz być ostrożny żeby nie uszkodzić owiewki przy zmywaniu, spróbuj od najprostszych metod, może zwykła ciepła woda wystarczy i wykałaczka lub patyczek higieniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, niestety ani to ani to nie pomaga :( malowałem resztką farby w sprayu, chyba gdzieś niedokładnie docisnąłem plasteline albo podeszło pod taśmę maskującą i stąd się zaciek zrobił :( Ale jak to mówią - na błędach się człowiek uczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.