Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2015 - 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A gdzie w Polsce jest już dostępny ten model poza Martolą?

 

W moich ulubionych sklepach w ogóle brak produktów tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz po cichu dodać 6zł i nabyć w Jadarze.

 

i jeszcze 15 za przesyłkę i przekraczam swoją granicę o ponad 2 dychy - niby nie wiele ale zbliżamy się do ponad 370

 

Mając kartę rabatową Martola kupiłem go taniej i nie uważam, że przepłaciłem.

 

a ja zapomniałem o rabaciku w Martoli - dzięki za przypomnienie - chyba się zmieszczę w limicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że może to potrwać nim pojawią się te nowości HB - już w katalogu 2015 były nowe MiG'i 31 i jakoś nie ma ich w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem u największych o MiGa-31BM: w Martoli raczej nie będzie, Exito i MojeHobby "nie wykluczają", że jak pojawi się u dostawców, to go będą mieli;)

 

Rozmawiałem dziś z MojeHobby, osoba którą pytałem o ten model w ogóle nie wiedziała że coś takiego jak MiG-31 od AMK jest na rynku...

Obiecali się przyjrzeć sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłym takim optymistą.

Po pierwsze to model rozchodzi się jak ciepłe bułeczki i w tej chwili nie ma go już w wielu sklepach, więc nie wiem czemu producent miałby z tego powodu obniżać cenę.

Po drugie niech przykładem będzie Kfir tej samej firmy, który dość szybko po premierze zniknął ze sklepów i teraz w ogóle nie ma go w większości znanych sklepów (nie mówiąc o Polsce), ja sam dorwałem go kiedyś na eBayu. Generalnie ten model nie jest łatwo dostępny, a w dobrej cenie to już chyba w ogóle małe szanse. No chyba że znowu na eBayu się trafi, ale to zawsze jest loteria.

Tak więc moim zdaniem lepiej nie ryzykować i jak ktoś "musi mieć", to lepiej niech nie czeka na okazje, bo one mogą nigdy nie nadejść.

Wszystkie recenzje i opinie wskazują na to, że AMK zrobił znakomity model, model który idzie jak burza przez rynek, więc o ile tym razem nie nasycą rynku (jak inne firmy swoimi modelami), to za jakiś czas może być krucho z dostępnością tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nic nie jest pewne, więc jakby zakazali zakupu modeli ( w końcu to marnowanie czasu za stołem) a kasę można przeznaczyć na dopłatę do nowych pomysłów prezesa Polski to ja przezornie dokonuję zakupów na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że nigdzie tego nie ma, ale generalnie w największych sklepach w Polsce i na świecie - nie ma.

Skoro jest w Brukseli, może warto tam kupować.

Jedynie w HE nagle się pojawił, choć jakiś czas temu go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem swojego migacza.

Cóż - jestem trochę rozczarowany.

Spodziewałem się czegoś sporo lepszego od niezłego, ale mimo wszystko tylko solidnego Kfira, tymczasem po pobieżnym przeglądzie wychodzi na to, że to jest mniej więcej ten sam poziom.

Owszem, detale ładne, rakiety też, wszystkie szczegóły ostre i starannie wykonane.

Linie podziału jednak dość grube, gdzie im do F-16 Tamki, F-15C GWH, czy A-6E Hobby Bossa, albo co lepszych modeli Hasegawy.

Na plus trzeba zaliczyć rozmiar tego modelu, ja lubię wielkie maszyny.

Reasumując, jeśli ktoś spodziewa się narodzin nowej gwiazdy w świecie modelarskim, to raczej się nie doczeka w tym przypadku.

Model sprawia dobre wrażenie, solidne, ale to tak mniej więcej jak F-14D Tomcat Hobby Bossa - na moje oko to ten sam poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie rzeczywiście mało subtelne, ale i tak mi się podoba.

Solo wyżej zupełnie pominął aspekt poprawności merytorycznej (a opracowywano go prawie że publicznie, przy stałej szerokiej konsultacji braci modelarskiej i speców od rusków) i składalności (kilka relacji aktualnie dostępnych w netach) - a w tych aspektach model jest zdecydowanie na plus.

Po mega rozczarowaniu MiGami-29 GWH, ten modelik naprawdę przypadł mi do gustu. 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.