Skocz do zawartości

Mi-24W nr. 956 1/72 Zvezda


stakor1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z pewną taką nieśmiałością, ale co mi tam - na warsztat wrzuciam Mi-24W nr 956 skala 1/72.

 

Model robię z zestawu Zvezdy z zielonym malowaniem z Afganistanu, kalki Techmod. Długo zastanawiałem się który zrobić, ale ponieważ Zvezda oferuje wersję najbardziej zbierzną z 956 no i jest on jedyny w swoim rodzaju w porównaniu z naszymi innymi Mi-24W - padło na 956.

 

Kalki Techmod

mar[106074]_35101_okladka.jpg

 

Wzbogacony będzie blaszkami ACE. Ponieważ blaszki te są niezbyt znane w Polsce to zamieszczam poniżej ich zdjęcia.

 

ACE 7257 - MI-24 V/D/P, MI-35M (interior set for Zvezda kit)

7257.jpg

 

 

ACE 7258 - MI-24 A/V/D/P, MI-35M (cargo module interior set for Zvezda kit) 1/72

7258.jpg

 

ACE 7260 - MI-24 A/V/D/P, MI-35M (exterior and hinges set for Zvezda kit) 1/72

7260.jpg

 

Materiałów w sumie jest sporo, było już tez dużo warsztatów Mi-24 zvezdy z których sporo się dowiedziałem o tym modelu, ale wiele z nich jest na tyle leciwa, że zdjęcia poznikały... Tak więc wszelkie sugestie będą mile widziane.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po pierwszych fotkach kokpitu mogę stwierdzić, że zapowiada się bardzo ciekawy model, o efekt końcowy jestem spokojny bo widziałem już na żywo Twoje prace ;) powodzenia i miłego dłubania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wygląda dobrze! Te blaszki wyglądają na bardzo szczegółowe. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no dzięki ;) Powoli buduje się dalej. Myślałem że zdążę go na Inowrocław zabrać, ale może raczej na ten za rok ;P

 

Owszem - blaszki są świetne, specjalnie podałem zdjęcia bo to naprawdę fajny towar nie wiem czemu nieobecny w Polsce. Ale w sumie łatwo go ściągnąć z Ukrainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stakor- skoryguj tablicę przyrządów. W zmodernizowanej wersji, zarówno dla W i D, zdemontowano blok mapy DISS-15D. W to miejsce zamontowano pulpit radiostacji i GPS:

 

http://www.airplane-pictures.net/photo/177005/174-poland-army-mil-mi-24d/

 

przed modernizacją wyglądało to tak:

 

th_4-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź

 

Sprawdziłem i podpytałem i ponoć wersje którą robię 956 do Afganistanu wyposażyli w ZSł - zresztą tak to miało wyglądać w modelu, choć zaiste wygląda jak mapa.... :/ Dlatego poprawiłem nieco, mam nadzieję, że lepiej.

 

DSC08797s_zpse1prpovo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nitowadlo mam z RB. Prowadzilem tasma DYMO, wzor nitowania troche z planow Mi-24D Altaira z korygowaniem ze zdjec . A fotelik sie nada? Sie zastanawiam czy go nie poprawic jakos....

 

Nada się tylko trzeba bardziej naturalnie lekko przetłoczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wnętrze przodu gotowe - przymiarki wyglądają chyba spoko więc czas przejść... albo do tyłu, albo na zewnątrz. Blaszki ACE mają sporo różnych dodatków do przyklejenia na kadłubie od zewnątrz.

 

A po przymiarkach wygląda to tak:

DSC09476s_zpsgpjqnt3k.jpg

DSC09474s_zpsuhqmldrq.jpg

DSC09475s_zpsjhm3fkig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E... a co masz na mysli przetloczyc?

 

 

Usiądź na nich

 

Sie zastanawiam, czy nie dac zamiast pasow z blaszek to z tasmy, powinny byc delikatniejsze.

 

Jest nieźle, ale troszkę te spadochrony wyglądają jak płyty pancerne :( (krawędzie)... może z foli alu,

zyskają nieco kształtów materiałowych. W tej chwili są takie sztywne i płaskie.

 

Spójrz jak to z Alu wychodzi, moim skromnym zdaniem bardziej naturalnie

 

DSCN4797.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu racja, myślałem o tym wczoraj ale to co wymyśliłem zastosuję na kolejnym modelu - Mi-24D. (W sumie to się zgapiłem bo takei rzeczy to znajduję dopiero jak zrobię zdjęcie w makro, mój starzejący się wzrok nie wychwytuje :P )

 

A patent już stosowałem w innych fotelach - pokrywam cienką warstwą pynnej szpachli Gunze (Mr. Dissolved Putty) i po wyschnięciu ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.