Skocz do zawartości

Morane Saulnier 225


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów w tym dziale, dla mnie trochę nowym, bo zazwyczaj wrzucam coś do działu warsztatowego pojazdy pancerne. Konsekwentnie rewitalizuję stare modele, a mam też kilkanaście samolotów i śmigłowców. Teraz na tapetę trafia jeden z nich - Morane Saulnier 225, chyba z KP.

Mam zamiar poszpachlować i dokładnie wyszlifować wszelkie łączenia, dodać naciągi zastrzałów z drutu 0,3mm, pomalować go zgodnie z instrukcją i nałożyć stare kalki, bo o dziwo te które były, odeszły bez problemu, ale są strasznie grube i trochę zżółkły.

 

IMG_4661.JPG

 

IMG_4662.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma ze 20 lat, nie będę się o to spierał, jak go kupowałem istniało Kovozawody Prostejov czy coś takiego, o Smerze nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smer jest równie "stary" , a mam pewność bo też go sklejałem (swojego kupiłem jeszcze za czasów Składnic Harcerskich)

 

Model był wydany przez Smera i do dzisiaj jest dostępny. Pierwotnie była to produkcja francuskiego Hellera.

Ja zamiast rewitalizować starocie, kupiłem za 20 złotych nowy model, z całkiem dobrymi kalkomaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast rewitalizować starocie, kupiłem za 20 złotych nowy model, z całkiem dobrymi kalkomaniami.

 

A ja konsekwentnie brnę w rewitalizację, bo taki mam generalnie plan. Blaszki bym jakieś nabył ewentualnie w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast rewitalizować starocie, kupiłem za 20 złotych nowy model, z całkiem dobrymi kalkomaniami.

 

A ja konsekwentnie brnę w rewitalizację, bo taki mam generalnie plan. Blaszki bym jakieś nabył ewentualnie w przystępnej cenie.

 

Rewitalizacja niszczy jednak zabytkową i sentymentalną wartość tych naszych starych modeli. Któregoś dnia, ze dwadzieścia lat temu wpadłem na ten sam pomysł i trochę żałuję, bo pierwotna nieporadność i swoista oryginalność cieszyła by mnie dzisiaj bardziej niż poprawnie sklejone i pomalowane modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentyment to mam do Plastykow z Pruszkowa; ten model po prostu wypadł z pudełka i postanowiłem go porządnie skleić, poszpachlować i trochę podpicować. jak masz zbędne kalk do malowania w wersji z głową rycerza i pióropuszem to chętnie przygarnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Warsztat nie umarł, ale utknąłem na kalkach: kokardy z płata zżółkły tak bardzo, że konieczne są nowe. Ma ktoś podobne na tzw "zbyciu"? Potrzebna średnica ok. 25mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat nie umarł, ale utknąłem na kalkach: kokardy z płata zżółkły tak bardzo, że konieczne są nowe. Ma ktoś podobne na tzw "zbyciu"? Potrzebna średnica ok. 25mm

 

Znaki na tyle proste, że przy odrobinie samozaparcia wyciąłbyś maski sam i wymalował znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem sobie cyrklowycinak Olfy i tak właśnie zrobię. Model jest w gruncie rzeczy "testowy", więc poćwiczę sobie robienie kokardek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem sobie cyrklowycinak Olfy i tak właśnie zrobię. Model jest w gruncie rzeczy "testowy", więc poćwiczę sobie robienie kokardek

 

Cyrkiel OLFY nie robi kółek mniejszych niż 10mm. Albo przerabiasz ten cyrkiel, albo kombinujesz inaczej. Jak dużą średnicę ma niebieskie koło? Wydaje mi się mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.