Skocz do zawartości

Morane Saulnier 225


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie szału nie ma:

 

IMG_4869.JPG

 

IMG_4870.JPG

 

IMG_4871.JPG

 

Wczoraj psiknąłem całość płata dość grubo lakierem błyszczącym, dzisiaj popatrzę, czy brzegi oznaczeń są nadal aż tak grube i poszarpane, jak przed tym zabezpieczeniem. Jak efekt nie będzie zadowalający, zdzieram farbę do plastiku i najpierw pryskam białym, potem nakleję na to koła o największej średnicy tego oznaczenia, z naciętymi pierścieniami na kolor czerwony i dziurką na niebieski. Zniweluję w ten sposób grubość jednego koloru. Mikrometry, ale zawsze to lepiej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę, co ze znakami po wyschnięciu lakieru bezbarwnego. mógłbym jeszcze nakleić koło o średnicy całego znaku na pomalowane oznaczenie i prysnąć na to kolor kamo, ale raczej zmyję i wyszlifuję całość, jeśli efekt nie będzie zadowalający po lakierze bezbarwnym.

 

Dzięki za podpowiedź z tym tutorialem, chociaż sam wpadłem na to, że biały najpierw przed kolorem kamuflażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak efekt nie będzie zadowalający, zdzieram farbę do plastiku i najpierw pryskam białym, potem nakleję na to koła o największej średnicy tego oznaczenia, z naciętymi pierścieniami na kolor czerwony i dziurką na niebieski. Zniweluję w ten sposób grubość jednego koloru. Mikrometry, ale zawsze to lepiej wyjdzie.

 

Ja bym Tobie proponował trochę inne podejście do tematu. Widać, że kładziesz grubo lakier, a tak ciężko będzie uzyskać zadowalający efekt. Rozcieńczaj farbę bardziej i kładź przy mniejszym ciśnieniu i zdecydowanie cieńszą strużką. Ja wiem, że to powtarzam jak mantrę, ale inne metody nie będzie. Będziesz malował dłużej, na wiele warstw, ale koniec końców powinno Ci to dać zadowalający efekt.

 

A co do malowania rondli - maluj warstwami od koloru zewnętrznego do wewnętrznego. W ten sposób biały nie będzie Ci przebijał spod czerwonego. Oszacuj też średnicę białego pierścienia i tam nie nakładaj czerwonej farby. Tym sposobem nie będzie trzeba nakładać pancernie grubej warstwy białego, żeby zakryć czerwona farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem wstawić fotki, to wstawiam:

 

IMG_4949.JPG

 

IMG_4950.JPG

 

Muszę kupić jakiś ostry przyrząd do wycinania tak małych kół i prysnę to jeszcze raz, bo teraz masakrą wieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Odświeżam zielonego kotleta po prawie 5 latach (taki czas....). Dorabiam karabiny maszynowe z igieł i czas na fotel pilota.

Generalnie pora na kończenie kilku rozbabranych warsztatów.

 

Nie ma ktoś na zbyciu oznaczeń francuskich o średnicy ok. 17mm?

 

IMG_6941.JPG

IMG_6942.JPG

IMG_6943.JPG

IMG_6944.JPG

IMG_6945.JPG

Edytowane przez Lipstein
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.