Skocz do zawartości

ZABRUDZONA SZYBKA KLEJEM.


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie...taki problem mam- z lekko przybrudzoną szybką przez "SUPER GLUE".....Pewnie juz temat wałkowany,ale jakoś próbuję to rozwiązać debonderem,próbując na boku i efekty są w postaci paprania oszklenia jakąś substancją mazio-podobną.....nie wiem,czy to wogóle pomoże.....szybka nie jest z polistyrenu,bo bym ją wypolerował....a wytłoczka nie bardzo jest podatna na szlify jakiekolwiek......do autora modelu już mi głupio pisać o nowe,bo od początku zawracam mu głowę oszkleniem,bo cały czas jakieś gafy strzelam zarysowując skalpelem itp......a i moje unerwienie już nie daje rady

 

Dzięki z góry za ewentualne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sławku, ja to nie wiem czy z rąk państwowych dałoby się jeszcze takie coś zdobyć

 

Owiewka zapewne tłoczona vacu, więc wydaje się, że debonder powinien być idealnym lekarstwem na to zabrudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Grzegorzu...o to chodzi...może mam jakiś trefny ten debonder...nawet na nim nie ma etykietki,dlatego zaraz jade do Castoramy,może coś tam znajdę..... ......w sumie dlatego tak nie panikuję-najpierw próba,potem zobaczę,bo pan Marek(autor modelu)to mnie już chyba ma dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... robisz wilgę bez warsztatu??? ;) I co z Mi-17 - mam nadzieję, że nie układasz tych kuleczek...

 

Jak to Vacu to jednak najlepiej do Skyraidera uderzaj... Z vacu to najlepiej wychodzi obciachanie bardzo ostrym skalpelem, ale jak przy tym zatniesz to mogiła bo nie wyszlifujesz. Grzesiek ostatnio testuje przezroczystego vivaka i ponoć można go formować próżniowo i daje się polerować więc opcją jest zrobienie formy i zassanie z vivaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci,że ta Wilga miała być odskocznią od MI-17tki...ale chyba MI-17 będzie odskocznią od Wilgi ........tak mi jakoś to idzie,że jak już wychodzę na prostą i mając chwilę czasu zaczynam się śpieszyć...to popełniam jakieś dziwne ruchy...albo skalpel gdzieś właśnie zahaczy...albo klejem ufajdam..........Już dwa razy wymieniałem przednią szybkę,no i teraz ta tylna nad kabiną...a SKYRAIDER to pewnie ma mnie dosyć,bo ze trzy razy mi już paczuszki wysyłał ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Grzegorzu...o to chodzi...może mam jakiś trefny ten debonder...nawet na nim nie ma etykietki

Nie rusza kleju czy żre szybkę? Względnie jedno i drugie? Bo niektóre debondery tak potrafią. Zrobiłem tak na szybko próbę z czeskim debonderem PS-F i nie zostawił śladów ani na przeźroczystym opakowaniu po latarce, ani na pudełku od płyty. Jutro zabrudzę coś SG i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci,że ta Wilga miała być odskocznią od MI-17tki...ale chyba MI-17 będzie odskocznią od Wilgi ........tak mi jakoś to idzie,że jak już wychodzę na prostą i mając chwilę czasu zaczynam się śpieszyć...to popełniam jakieś dziwne ruchy...albo skalpel gdzieś właśnie zahaczy...albo klejem ufajdam..........Już dwa razy wymieniałem przednią szybkę,no i teraz ta tylna nad kabiną...a SKYRAIDER to pewnie ma mnie dosyć,bo ze trzy razy mi już paczuszki wysyłał ......

 

 

He he he witaj w świecie odskoczni

...ja mam podobnie ze swoim delfinem

Muszę dorobić całe nowe oszklenie, gdyż ponieważ

zestawowe jest za małe i wpadywuje

 

Tylna szybka od wilgi chyba nie była jakoś specjalnie przetłaczana

z tego co pamiętam? może spróbuj dorobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak masz Poxipol przezroczysty to lepiej wklejaj na niego a nie cyjanopan. Nie będziesz musiał tak się spieszyć. Resztki poxipolu można wytrzeć wacikiem ze spirytusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki jak clearfix to nie. ale nie matowi bezbarwnego plastiku,/ inna rzecz że niektóre folie matowieją po kontakcie ze spirytusem?/ można go wytrzeć zanim stwardnieje czyli jakieś 10-15 minut w zależności od temperatury otoczenia. Ogólnie poxipol czy distal można stosować do zalewania dużych szpar w modelu, np. przy połączeniu skrzydło-kadłub i ładnie wytrzeć a nie szlifować papierem ściernym szpachlówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj miałem ten POXIPOL w rękach...muszę kupić-ciekawy pomysł,bo nie zawsze jednak S.G. sie spisuje...w plastiku to nie ma problemu,ale jednak żywica jest wymagająca .........Z tą szybką nie jest tak tragicznie-prawie nie widać,więc jakoś to będzie

 

DZIĘKI PANOWIE ZA PODPOWIEDZI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.