Skocz do zawartości

Auf dem Niemandsland = ICM + Toro Model + Emhar + ... w 1:35


FAZZY_bez_humoru

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do zabawy. Tymczasowo diorama nosi tytuł roboczy bo to wychodzi zawsze w "praniu". Korzystał będę z takich oto zestawów:

 

 

th_inbox1.jpgth_inbox2.jpgorazth_inbox3.jpgth_inbox4.jpg

 

a jak starczy miejsca i czasu to mrówkom do towarzystwa damy "kobitkę" w takim oto wdzianku:

th_inbox5.jpg

 

nie wiem w jakim tempie będą posuwały się prace bom chwilowo zachorzał ciężko i nastroju nie mam zbytniego na modelowanie ale obiecuję, że jeszcze dziś coś wyskrobię z tych potworków :]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

plastik ICMu jest jakiś dziwny.. przy obróbce sprawia wrażenie jak by się "kruszył". Gnomy zostały pozbawione głów (mają strasznie krótkie szyje a czasami głowa jest odlana razem z tułowiem) - w zastępstwie dostaną jakieś inne, trzeba będzie poszukać w kuferku z różnościami :P

modyfikacji niewiele: nawiercone szyje, nawiercone worki na granaty, zeszlifowane paski od plecaków i dorobione z kwiatowego sreberka paski do worków, otwarta kabura na broń krótką, trzeba było poodcinać fragmenty osprzętu "wchodzące" pod worki na granaty.

Poszło trochę szpachli i wygląda jak wygląda (prawie można dopasować wszystko do siebie, tylko w jednym przypadku była jama skurczowa na udzie, najwięcej kłopotów sprawiało usunięcie śladów łączenia form na owijaczach):

th_mrofki2.jpgth_mrofki1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Diorama z Iww - to nie często się zdarza. Akurat mam w planach właśnie te figurki z ICM, więc będe tu regularnie zaglądac. . A tak to co zrobiłeś z ręką (chyba lewa) gościa z saperką?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrówki powoli nabierają kształtów w trakcie prac strzeliłem kilka fotek, ciężko było wybrać te lepsze ale mam nadzieję, że coś da się zobaczyć :P

 

przygotowanie do budowy filtrów masek "pegaz" th_filtry1.jpg

 

w trakcie lepienia: th_glowy1.jpg

 

tak to wyszło:

th_sturmmann2.jpgth_sturmmann3.jpgth_sturmmann1.jpgth_pegazy1.jpg

 

na zdjęciu jest figurka żywiczna firmy Toro Model, wymieniłem lewą łapkę bo była w zasadzie odlana bez palców i zrobiłem większą saperkę żeby rozmiarowo pasowała do tych z ICMu

C. D. mam nadzieje N. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maski to miliput standard yellow-grey

najpierw do głów przykleiłem paski ze sreberka z kwiaciarni, na to kulka z miliputa, grubą zaślepioną igłą wyciśnięte okulary maski

filtr to kawałek pręcika polistyrenowego z wyżłobionym zwężeniem i doklejonym szerszym krążkiem z ramki po figurkach ICMu :P

i to by było na tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż na Wilekiej Wojnie to nie znam sie w ogóle, więc merytorycznie (np. co do wyposażenia) nie mam żadnych uwag. Mam za to parę pytań. Być może jest to wina zdjęć ale czy "szkła" maski "pegaz" mrówki zagubionej nie są bardziej kanciaste niż innych mrówek. I czy nie powinieneś jej wymienić saperki? Mrówka przestraszona ma metalową a ta plastik, który jest z pewnością grubszy. No i uwaga co do nazewnictwa , dla mnie mrówka przestraszona wygląda na bardziej skradającą się .

I jeszcze krótkie pytanie nie związane z relacją. Jak wstawiasz miniaturki zdjęć z "photobucketa"? Próbowałem znaleźć taką opcję w albumie, ale nic z tego nie wyszło.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkła wszystkich są takie same, wina zdjęć, że się wydają bardziej kanciaste

saperek będę jeszcze kilka produkował więc ostatecznie pewnie dostanie również robioną a nie firmową :P

docelowo przestraszona mrówka (przestraszona klepnięciem w plecy) będzie mrówką ześlizgującą się po zboczu okopu/dołu więc nazewnictwo jest czysto umowne :P

 

jak już wrzuciłeś zdjęcia na photobucket to zaznacz zdjęcia które chcesz zminiaturyzować.. zjedź na sam dół i wciśnij przycisk "Generate HTML and IMG code" a następnie wklej na forum to co masz w 3 ramce od góry (zatytułowana: "IMG clickable thumbnails for message boards - recommended"

potem na podglądzie posta tylko ustawić jak mają być zdjęcia względem tekstu i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równolegle będę robił :]

ja mam na warsztacie równolegle po kilka większych modeli :P niektóre nieskończone od 8 lat (np. tygrys z "cytadeli")

właśnie siedzę w robocie i szlifuję części do samiczki nawet nieźle spasowane, jak dotychczas.. chociaż cały czas mam wrażenie, że brakuje mi jakichś części na burty :] czas pokaże :P

następna relacja najwcześniej w poniedziałek bo po robocie...

JADĘ NA DECHĘ!!!!!!!!!!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia.. pracę mam super :P stała temperatura 18 stopni więc łapy się nie pocą i nic się nie wyślizgnie, wielki stół na którym wszystko łatwo zgubić ale w końcu kiedyś się znajdzie, a na każdym monitorze mogę sobie odpalić inne forum modelarskie i robota, przy której trzeba więcej czekać niż robić

postępy na dziś:

 

th_samica4.jpgth_samica3.jpgth_samica2.jpgth_samica1.jpg

 

nie miałem małych cegieł więc ustawiłem na kapslach :P a jak by było radio to by pewnie wymontowali

th_samica5.jpg

 

przy figurkach wygląda całkiem potężnie, tylko będę musiał wszystko jakoś ładnie rozplanować

sam model wg mnie spasowany bez większych zastrzeżeń, minimalne ilości szpachli, wymieniłem lufy od kmów na igły (próby nawiercania luf zakończone niepowodzeniem)

trochę problemów pojawiło się przy gąskach - koła napędowe miały inną szerokość niż gąski i cały model skleiłem początkowo zbyt "wąsko" ale wystarczyły krążki z polistyrenu na koła i pasuje - po sklejeniu i tak nic nie widać

a najlepsze jest to, że został mi jeden odcinek gąsek niewykorzystany.. i idealnie będzie nadawał się do robienia śladów na dioramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia.. pracę mam super :P stała temperatura 18 stopni więc łapy się nie pocą i nic się nie wyślizgnie, wielki stół na którym wszystko łatwo zgubić ale w końcu kiedyś się znajdzie, a na każdym monitorze mogę sobie odpalić inne forum modelarskie i robota, przy której trzeba więcej czekać niż robić

 

eeee, dyżurny utrzymania ruchu w jakiejś fabryczce? sorki tak mi się skojarzyło i nie mogłem się powstrzymać ...

 

a wracając do meritum, to fajnie zapowiada się ta telimenka (kobietka + mrówki) kuuurde coś mam dziwne dziś skojarzenia a nic nie piłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dyżurnym utrzymania ruchu danych elektronicznych w fabryce studentów :P

siedzę sobie w serwerowni jednej z krajowych uczelni wyższych i pilnuję żeby wszystko działało no chyba, że nie działa to trzeba popracować :P

 

właśnie skończyłem pleć i klecić wiklinowe osłony i wzmocnienia ścian stanowiska CKMu - materiał to drut parasolowy oraz spoiwo lutownicze z topnikiem w formie 1 mm mięciutkiego drutka :P jak się zbytnio nie sponiewieram i dotrę do domu to wrzucę zdjęcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dyżurnym utrzymania ruchu danych elektronicznych w fabryce studentów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.