Skocz do zawartości

Auf dem Niemandsland = ICM + Toro Model + Emhar + ... w 1:35


FAZZY_bez_humoru

Rekomendowane odpowiedzi

Fazzy, te trupy i panowie w maskach to z okazji halloween:P?

 

A tak serio to fajnie wychodzi, tylko figurki masz zmalować elegancko, o!:P

 

no i witam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

trzeba mieć zapędy SM albo być jakimś zwyrolem żeby malować drut kolczasty po rozpięciu go na stałe na podłożu dioramy :]

przestroga dla innych - najpierw malować, potem wieszać :]

 

bolało.. nagimnastykowałem się.. ogólnie kupa niepotrzebnej zabawy skoro można to było machnąć w pół minuty na ramce :]

 

th_drut4.jpgth_drut3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

huh... no i skonczyles przede mna.

 

Super scenka jak bys jeszcze mgly jakiej napuscil Fazzy,

to juz wogole klimat bylby niesamowity.

 

Gratulacje i czekam na nowy projekt

 

Pawel

 

PS. Ziemie bym jeszcze troche pomeczyl tu i tam - ale to sie czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikna Panocku, oj pikna niemiłosiernie. Klimatyczna i wzorowa technicznie!

Nic dodać - nic ująć.

Chociaż nie:

Panu z TEGO zdjęcia lufa opada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....coz mozna powiedziec Fazzy. Nie tylko diorama i modele wyszly niesamowicie, ale i zdjecia tez. Teraz widac co mozna zrobic jak sie czlowiek nie spieszy. Jedyna rzecz ktora mi sie nie podoba to te "paliki" podtrzymujaca drut kolczaszty, reszta detali absolutna rewelacja.

 

p.s. zalapalem doline i nic juz dzisiaj nie kleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mogłeś zakopac ludzi ??

jakoś się nie bronili

 

huh... no i skonczyles przede mna. (...)

PS. Ziemie bym jeszcze troche pomeczyl tu i tam - ale to sie czepiam.

skończyłem 18. kwietnia :P tylko jakoś nie było wcześniej możliwości zrobienia zdjęć

będę starał się poprawiać w miarę możliwości parę rzeczy - min. zakupić pigmenty i popigmentować podłoże - jeden kolor i próby cieniowania dały mizerny efekt

 

reggy - panu lufa opadła bo czasami zapał do walki ma prawo opaść :P na zdjęciach z przed malowania jest prosto.. może wina zdjęcia, jak wrócę do domu to oglądnę dokładnie i jak coś wykopię to wymienię broń

 

Teraz widac co mozna zrobic jak sie czlowiek nie spieszy. Jedyna rzecz ktora mi sie nie podoba to te "paliki" podtrzymujaca drut kolczaszty, reszta detali absolutna rewelacja.

 

p.s. zalapalem doline i nic juz dzisiaj nie kleje.

 

jakoś nie miałem motywacji przed końcem konkursu, pojawiło się parę niespodziewanek które uniemożliwiły dłuższe posiedzenie nad dioramą..

później posiedziało się 2 nocki i jakoś wyszło.. niestety to "jakoś" cały czas mnie irytuje i będą zmiany :P

te paliki wyszły zbyt grube.. niestety nie znalazłem żadnego cieńszego drutu o wymaganej sztywności, ale i tak są cieńsze niż plastiki z zestawu italeri :P

i nie gadaj, że masz doła bo pojazdy SW wychodzą ci genialnie (jedne bardziej, inne mniej - dla mnie faworytem jest nadal TF tank), więc do roboty :P

 

dzięki wszystkim za dobre słowo - jak macie pomysły co jeszcze poprawić to proszę się dzielić bo na pewno coś przeoczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładniejszym przejżeniu zdjęć zauważyłem, że na dioramce nie ma krwi. Ja bym lekko zaczerwienił niektórych żołnieży (szczególnie postrzelone trupy). Nie musi być to krew świeża, bardzo ciakawa byłabay np. na ubiorze martwych żołnierzy krew zaschnięta. To by dodało trochę dramatyzmu dioramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Fazzy, chyba pora zaszaleć z dymem W książce "How to build dioramas" Shepard Paine'a znalazłem takie dwie fotki. Musisz znaleźć kogoś, kto kopci faję (a na tę dioramę to chyba dwie osoby), żeby Ci pochuchał...

dym2if6.th.jpg

dym1je6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy może faje to lepiej nie polecam kadzidełka, też dobre, ale trzeba kilka wziąć i mały wentylatorek, żeby dym się rozproszył, można użyć 2 wentylatorków i kształtowac dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadzidełka? Tu chodzi o szybki podmuch gęstego dymu. Faje będą najlepsze. A może stos opon z boku rozpalić?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy ale jak kupisz jadzidełka jakieś tanie takie badziewne to na pewno zakopcisz nie tylko model ale i chałupę

 

Myślę co jeszcze można podjarać. Kiedyś były takie ciufcie gdzie z kominka leciał dym. Nie pamiętam zasady działania, ale podobno był to lekko pogrzany smar (nie wiem jaki) - nie wiem dokładnie czy tak to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subgrafik zawsze można spotkać się w pół drogi np. w Kielcach, z tym, że moje pół drogi będzie nieco krótsze :P

 

adamkijak nie pamiętam czy już pisałem, jak nie to przepraszam..

najpierw próbowałem samodzielnie zwijać drut ale było to ponad moje siły.. w 1:16 wychodził chyba całkiem przyzwoicie (do wglądu na winietce ze szczurem) a w 1:35 w końcu się poddałem i zakupiłem zestaw ABER (35A13) - płaski jak to fototrawienie, ale po lekkim skręceniu wygląda lepiej,

na ramce jest 2,4 metra drutu - nie wiem ile potrzebujesz, ale dla porównania - na dioramie zużyłem półtora zestawu jak się go zacznie zwijać, pętlić i robić zasieki to dosyć szybko się kończy :P

 

ponieważ czepia się palców jak rasowy drut kolczasty to radzę go pomalować na ramce, ewentualnie wyciąć i obrobić.. pomalować aerografem z obu stron i dopiero zacząć zwijać i rozciągać na podstawce.. później dosyć ciężko go pomalować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.