Skocz do zawartości

Auf dem Niemandsland = ICM + Toro Model + Emhar + ... w 1:35


FAZZY_bez_humoru

Rekomendowane odpowiedzi

A tam wygrana, mnie ciekawią triki i postępy prac. Mimo iż się nie odzywałem ( na razie ) to śledzę wiele budów i to jest dla mnie najciekawsze. Fazzy nie daj sie prosić, daj fotosy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sorry, ale dla mnie to zwykłe fohy, choć bardzo kibicowałem temu projektowi i dalej kibicuję i myślę że wrócisz do nas z pięknymi, kolorowymi fotami...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:"za nie uzasadnionego focha flacha"

 

jestem jak najbardziej za znaczy.. strzelam focha to dostaję flachę?

 

Tak że Fazi uważaj bo troszku nas tu jest

 

sugerujesz, że jak każdy z was postawi to nie wypije wszystkiego?

 

 

wiecie, że jak się rozdmucha aferę to zainteresowanie wzrasta?

tylko zamiast takich komentarzy jak wyżej wolał bym jednak dobre rady co zmienić i jak poprawić, żeby było lepiej :P

po(d)stęp prac:

th_sammask2.jpgth_sammask1.jpg

 

pierwszy kolor:

th_samzol2.jpgth_samzol1.jpg

 

jak ktoś wie jak się pozbyć cholerstwa zwanego blu tack (strasznie się klei i rwie przy odklejaniu) i czy maskol można usuwać topiąc cały model w wodzie (czy maskol się rozpuści?) to niech się podzieli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzy, na Jadarze pojawiły się ostatnio dwa nowe zestawy, które chyba powinny cię zainteresować ...

http://www.jadarhobby.waw.pl/mmodel-35121-wcrew-fire-point-p-14851.html

http://www.jadarhobby.waw.pl/mmodel-35120-machine-team-p-14852.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne kamo wyszło! Cieszę się, że pomogłem! Wiadomo, że brudne często znaczy lepsze - wystarczy wziąć Blu-Tacka na parę dni do szkoły, porzucać się nim, pognieść na lekcjach i już jest go o 20% więcej i zmniejsza się lepkość do takiej jaka jest potrzebna.

P.S. Na Blu-Tacka można też podrywać koleżanki. Autentyk: "Piotrek, daj pognieść".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrówki się rozmnażają i tłoczno się robi na podstawce, po nowym roku biorę się za rozplanowanie terenu i ukonkretnienie rozmiarów dioramy

przed chwilą donosiciel przyniósł:

 

th_Mmrofa2.jpgth_Mmrofa1.jpg

 

 

wróciwszy od drwala dzisiaj (10.01.200podobno8) chwalę się nabytkiem nowym w postaci podstawki pod mrowisko

inbox:

th_podst1.jpg

 

C.D.N.K.N.

 

12.01.200nadaltwierdząże8 - kolejna aktualizacja posta :P

chwilowo zakończone prace nad "samiczką" resztę brudzenia, błocenia itp. dostanie po umieszczeniu na podstawie, a chwilowo wygląda to tak:

 

samgot1.jpg

th_samgot5.jpgth_samgot4.jpgth_samgot3.jpgth_samgot2.jpg

(małe da się powiększyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No witaj. Cały pomysł jest bardzo ciekawy. Mam jednak prośbę. Czy mógłbyś przedstawić nam jak wyobrażasz sobie całą tę scenę?

No wiesz to może być trochę trudne bo u mnie podajże ok. 5 razy zmieniła sie koncepcja...Ale jak wiesz i jesteś pewien Fazzy to dawaj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wniosek, że przydało by się kilka smaczków"oleistych". Nie mam pojecie gdzie, ale może przy piastach kół napinających i napędowych,

no i przy włazach i w okolicach gdzie załoga łazi też powinno być bardziej "wytarte"

Generalnie rewelacja !!!!!!!!!!!!!

No i boczne sponsony były odkręcane do transportu kolejowego.

To też może Cię zainspirować :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smaczki oleiste były malowane :P ale matowym czarnym :P a później zacząłem pigmentować.. no i tak zostało

dzięki za przypomnienie, zrobię wycieki oleju błyszczącym czarnym, ale dopiero po błoceniu czyli jak model wyląduje na podstawie.. chcę jeszcze dorzucić na wierzch drewnianą belkę do wyciągania czołgu z błota

a co do planów dioramy.. w tej chwili nie planuję jeszcze do końca bo nie wiem ile docelowo figurek wyląduje na niej.. najpierw zrobię podstawę.. zobaczę jak teren mnie ogranicza.. i wtedy dopiero będę planował dalsze rozmieszczenie wszystkiego..

wielkie dzięki za uwagi..

 

a co do transportu kolejowego z odkręcanymi sponsonami to rzeczywiście jest to inspirujące.. niestety gorzej jest z dostępnością jakichkolwiek wagonów kolejowych z tego okresu :]

na allegro ostatnio wpadły mi w oko ciężarówki z okresu Wielkiej Wojny, produkcji RPM ale niestety tylko w 1:72

czy ktoś się orientuje w dostępności jakichkolwiek pojazdów z Wielkiej Wojny w skali 1:35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej lniany.. taki spożywczy? nie używałem nigdy..

no ale coś będę kombinował z tymi zaciekami na pewno

 

komix - zdjęcie ciekawe.. masz może jakieś dokumentacje na temat tego chrustu? albo jakiś opis do zdjęcia? więcej zdjęć tej dioramy? albo wiesz na czym się autor wzorował? sam pomysł też bardzo fajny.. ale w tej chwili, już po pomalowaniu, nie będę ciął samiczki.. chociaż pomysł dobry i można było by zrobić 2 dioramy z czołgami z Wielkiej Wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.