Skocz do zawartości

Auf dem Niemandsland = ICM + Toro Model + Emhar + ... w 1:35


FAZZY_bez_humoru

Rekomendowane odpowiedzi

no to tak jak obiecałem zdjęcie plecionek:

 

th_wiklina.jpg

 

będą osłaniały stanowisko ogniowe z maximem, a dodatkowo muszę się zaopatrzyć w większą ilość miliputa do produkcji worków z piaskiem :]

oraz zorganizować wyprawę do "McMurder's" po hurtową ilość drewnianych patyczków na obelkowanie okopów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

taki miałem materiał w robocie i z takiego robiłem :] akurat figurki się skończyły żeby można było porównać :P

ale jak tak spojrzysz na wiklinę to tak na grubość 1/3 szerokości dłoni.. to nie odbiega zbytnio od standardów :P

podczas malowania spróbuję ją ładnie wycieniować i trochę odchudzić :P

chyba, że po raz kolejny koncepcja mi się zmieni i zrobię jeszcze coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Śledzę Twój wątek od początku bo wybrałeś ciekawy i niezbyt częsty temat.

Na czołgach znam się trochę tylko (i to raczej na tych drugowojennych ) i tu pojawia się moje pytanie:

 

Widzę, że będzie to zdobyczny brytyjski tank...

Możesz przybliżyć co nieco jak to było ze zdobycznymi czołgami w I W.Ś. ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie będzie konkretnego egzemplarza nazwanego "Hannie"

http://img.photobucket.com/albums/v495/FAZZY_bez_humoru/inbox5.jpg

 

Około 30 listopada 1917 roku Niemcy zdobyli kilka sztuk czołgu Mark IV, które zostały przemalowane na feldgrau a następnie pokryte nierównomiernie plamami w kolorze żółci glinnej i czerwonego brązu.

Wtedy właśnie powstała "Hannie", wóz dostał imię własne na przedniej płycie, namalowane zostały czerwone koła i cyfra 4 (oznaczenie Panz. Abt. 12 z okresu walk na froncie zachodnim) oraz po dwa krzyże na każdej burcie i dwie sztuki z tyłu..

 

w styczniu 1919 roku domalowano trupie czaszki oraz biały kwadrat (widoczne już na obrazku) oznaczający przynależność do kokampf (oddział pancerny z czasów Wielkiej Wojny)

Kokampf dysponował 2 sztukami czołgów Mark IV nazwanych "Hannie" i "Ursel"

 

ponieważ zamierzam robić dioramę z pozostałościami po żabojadach, samiczka będzie oznaczona tylko czerwoną czwórką, bez czachy itp...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka porusza mój ulubiony okres historyczny Tak więc spodziewaj się mnie tu wcześniej ;) Mam prośbę możesz mi podać jakiś namiar na ten czołg? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jestem szaleńcem z aerografem w ręce.. :P

moja radosna twórczość:

 

podkład:

th_sambial2.jpgth_sambial1.jpg

 

pre-shading (eksperymentuję dopiero):

th_sampre2.jpgth_sampre1.jpg

 

wyszło tak:

th_samgrau2.jpgth_samgrau1.jpg

 

a teraz pytanie i mam nadzieję, że jakiś znawca się znajdzie..

jak był nakładane brązowe i żółte plamy? pistoletem? pędzlem? miotłą? na rysunkach wyraźnie krawędzie są rozmyte jak by były nakładane natryskowo.. oczekuję pomocy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa jak prace sie maja

 

chodza słuchy że walczą z malowaniem ;)

 

ależ nie.. po prostu administracja forum i nadzorujący konkurs nie udzielili mi odpowiedzi w innym wątku, w związku z czym wypiąłem się na wszystkich i relacji nie będzie :]

po co mam marnować kliszę w aparacie skoro mogę zrobić zdjęcia dopiero jak skończę wszystko i zaprezentować gotową dioramę.. a regulaminowy in-box na początku topicu jest :]

 

 

znam material na maski w ktorych mozna by bylo zrobic dziury i umiescic w nich szkla.Jest taki klej uhu plastyczny jak plastelina i zero tłuszczu mozna to malowac

 

w pierwszej chwili myślałem, że chodzi o maski do malowania

"pegazy" już wykonałem z miliputa, ale cały czas zastanawiam się nad oszkleniem.. prawdopodobnie "okularodół" na czarno, a potem kropelka czegoś w rodzaju clearfixu

jak skończę to napiszę jak wyszło, a wy sobie obejrzycie w galerii konkursowej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nie.. po prostu administracja forum i nadzorujący konkurs nie udzielili mi odpowiedzi w innym wątku, w związku z czym wypiąłem się na wszystkich i relacji nie będzie :]

po co mam marnować kliszę w aparacie skoro mogę zrobić zdjęcia dopiero jak skończę wszystko i zaprezentować gotową dioramę.. a regulaminowy in-box na początku topicu jest :]

- hej ja dzis slabszy jestem - o co sie rozchodzi FAZZY ?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nie.. po prostu administracja forum i nadzorujący konkurs nie udzielili mi odpowiedzi w innym wątku, w związku z czym wypiąłem się na wszystkich i relacji nie będzie :]

po co mam marnować kliszę w aparacie skoro mogę zrobić zdjęcia dopiero jak skończę wszystko i zaprezentować gotową dioramę.. a regulaminowy in-box na początku topicu jest :]

Ale zlosliwa malpa jestes. Bedzie sie teraz czepial i wytykal...

W regulaminie napisane jest, ze nalezy tak przeprowadzic relacje, azeby zainteresowac swoja praca forumowiczow, bo to oni beda oceniac modele. Jak ktos nie chce/nie moze/nie lubi/nie ma ochoty (*niepotrzebne skreslic) fotgrafowac postepow prac, to jego sprawa, ale w ten sposob strzela sobie samoboja... Dodatkowo istenieje zapis, ze relacje, ktore razaco odbiegaja od, powiedzmy, narzuconego standardu, moga zostac niedopuszczone do oceny. Tyle wyjasnienia z mojej strony, zrobisz jak zechcesz...

 

EDIT:

hej ja dzis slabszy jestem - o co sie rozchodzi FAZZY ?
O to sie rozchodzi:

viewtopic.php?p=72323#72323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki focha strzelaja... Coz trudno. Relacje konkursowe sa m.in. by wszyscy mogli sobie przesledzic warsztat/techniki itd. Jezeli ktos uwaza ze szkoda mu pikselkow/kB w aparacie - poniewaz inny zawodnik ma kiepawy aparat/umiejetnosci focenia - i jego zdjecia sa marnej jakosci - to co sie poradzi ? Zero przymusu.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.