Skocz do zawartości

SCUD-B LWP/WP 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powiedział...tak zrobił

 

Aktualizacja nr.6

Skończyłem całą wyrzutnie 9P117M1 , została tylko rakieta i oprzyrządowanie do niej.

Ostatnie punkty wyglądały tak :

Klejenie maski oraz przedniego grilla :

DSC_0297_zpsrjphkmgn.jpg

 

Kilka drobnych przewodów nad silnikiem :

 

DSC_0295_zpsdjsgwuhl.jpg

 

Oraz pasowanie :

 

DSC_0298_zpsoxisdzvd.jpg

DSC_0299_zpsqofiah61.jpg

 

Takie coś doszło jeszcze do środka :

 

DSC_0296_zpssee0ctft.jpg

 

Oraz pomniejsze szczegóły jeszcze na tył, ciekawy szczegół niby nic a cieszy ,te dwa stabilizatory się wysuwają oraz można je ukształtować do podłoża (są na takim zatrzasku) .

 

DSC_0301_zpsbnljhbrn.jpg

DSC_0300_zpseorwpljj.jpg

 

Całokształt :

 

DSC_0302_zpszv7wr1nj.jpg

DSC_0303_zpsbyabegdl.jpg

DSC_0305_zps8dczf5nt.jpg

DSC_0304_zpsnvr10hle.jpg

DSC_0306_zps8qfda67n.jpg

 

Oraz element który zainstalowałem na sam koniec, podnośnik jednej z kabin, i tak też zostanie ;)

 

DSC_0307_zpshw7i3fwk.jpg

DSC_0308_zpsr0fi403v.jpg

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akutalizacja nr.7

Model skończony, brak tylko szyb oraz wycieraczek, dojdą już po umalowaniu,

 

Pracę nad modele dziś ,zacząłem od budowy statywu rakiety:

 

DSC_0310_zps2md3lkzz.jpg

DSC_0311_zpslpdihy9d.jpg

DSC_0312_zps9exmmkwe.jpg

 

 

Nastepnię wziąłem się za samą rakiete , zbliżenie na detale oraz całokształt :

 

DSC_0313_zps3fvfjqnq.jpg

DSC_0314_zps3zum0mvo.jpg

DSC_0315_zpsl69uhpt3.jpg

DSC_0316_zpsdbmtetkm.jpg

 

Później zostało już tylo połączenie wszystkiego razem,wyszło to tak ,oraz porównianie z pierwszym lepszym modelem który był pod ręką ,akurat padło na giganta...Panzer II ;)

 

DSC_0317_zpsvouawhuq.jpg

DSC_0318_zpsjblgc8pn.jpg

DSC_0319_zpstoduwoiu.jpg

DSC_0320_zps2uckecf9.jpg

DSC_0321_zps4edi4szm.jpg

DSC_0322_zpswkmrz8a1.jpg

DSC_0323_zpsegv9qvlz.jpg

DSC_0324_zpssf398anu.jpg

DSC_0325_zpstsbv7h8f.jpg

DSC_0326_zpsahd3hajo.jpg

 

Z góry przepraszam za ilość oraz za jakość zdjęć, szczęki na mocowaniu rakiety to oczywiście kolejny element ruchomy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... To rzeczywiście niespodzianka, Tym bardziej że u mnie nawet instrukcja nie uwzględnia okablowania ;) Tak wgl. Prace nad SCUD-em muszę zawiesić do przyszłej niedzieli, głównie dlatego że muszę skończyć "pracowe" modele, ale jak wrócę do wyrzutni postaram się dokładnie pokazać malowanie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Po tygodniowym opóźnieniu wracam , maszyna ruszyła i dopóki nie skończę, modelu nie odłożę ,dziś umalowałem wnętrze, przeglądając zdjęcia oryginałów widziałem że pojawiały się odcienie bardziej zielone i bardziej błękitne, ja postawiłem na odcień błękitny,naturalnie taki mi wyszedł ,ale zdjęcie tak przekłamały że... wyszedł intensywny niebieski ,wykonałem również wasz,dałem kalkomanie (które trzeba było zmusić do posłuszeństwa kilkoma nałożeniami softer-a od gunze) i pobrudziłem podłogi, na obronę powiem że tym razem zdjęcia robiłem w nieco innym miejscu i trochę innym sprzętem ,także jutro postaram się dać lepsze zdjęcia i wymalować kilka podzespołów ,ogólnie założenie jest takie by w przyszłą sobotę dopieszczać ostatnie szczegóły a teraz fotki :

 

DSC_0357_zps3nfybakh.jpg

DSC_0359_zpstb4byodg.jpg

DSC_0360_zpssg14fit3.jpg

DSC_0361_zpsbappyk5t.jpg

DSC_0362_zpsuzr8ckff.jpg

DSC_0363_zps6zzoafpt.jpg

DSC_0364_zpsuelbz7sy.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, fajnie to wygląda. Mógłbyś zrobić zdjęcie tego modelu z jakimś innym w 1:35?

Jasne,jutro postaram się zrobić, było już jedno zdjęcie obok panzer II ;)

A możesz pokazać zdjęcie rzeczywistego egzemplarza z takim niebieskim wnętrzem? Oczywiście polskiego, bo takiego robisz.

 

Ogólnie miałem takie dwa zdjęcia :

 

Pierwsze zdjęcie to na 100% SCUD z Muzeum Wojska Polskiego . Zdjęcie autorstwa "Markuz.

2011-09-24_14-01-28_788_zps6ycp1puy.jpg

 

Według Mnie odcień bardziej błękitny, tak jak powiedziałem na moim też jest bardzo podobny, tyle że światło zrobiło swoje (tą różnice widać nawet miedzy pierwszym zdjęcie a ostatnim, a odcień tu i tu taki sam , W rzeczywistości na moim modelu jest to o wiele jaśniejsze ,bardzie przypominające wyblakły kolor niż taki rażący niebieski kolor.

 

Drugie zdjęcie nie wiem jakiego SCUD-a , autora też nie napisano,także przyjmujemy że źródło internet,a kolor bardziej zielony :

 

images_zpskb4fbfqg.jpg

 

W sumie trzecie Link , to modelik w skali 1:72 (bardzo ładnie wykonany) : http://www.wyskalowani.pl/2015/06/172-9p117-elbrus-scud-b.html

 

Na moje oko też odcień bardziej błękitny (oczywiście wnętrza ). ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te butle które są w kabinie nie powinny być czarne?

 

Szczerze powiem,nawet nie wiem, jesteś pewny że są czarne ? jak tak to podmaluje bo dojście jest ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,w takim razie je podmaluje, i wieczorem pokaże całość bo model dostał w całości swoje barwy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety nie mam jak pokazać tego co udało mi się zrobić na SCUD-dzie,wysiadł mi jedyny sprzęt którym mogłem wykonywać zdjęcia Model ogólnie jest już gotowy, nie mogłem czekać gdyż model szykowany jest na imprezę, ale jak Tylko będzie po, i nabędę nowy sprzęt to postaram się wrzucić już w galerii zdjęcia zestawu .

 

Pozdrawiam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.