Skocz do zawartości

StuG III Ausf. G 1/35 Cyber-Hobby


keravnos

Rekomendowane odpowiedzi

Tak prezentuje się aktualnie pojazd:

Praktycznie wszystko poza klamotami jest zamontowane i czeka na podkład. Dorobiłem spaw na dodatkowym dopancerzeniu włazu dowódcy, zmontowałem relingi na tyle i powyginałem błotniki. Kilka rzeczy wymaga przeszlifowania, co wyszło na zdjęciach ale tym zajmę się już jutro. Jak ktoś zauważy jakieś niedoróbki to niech krzyczy, zanim go zamaluję na amen

i1DJJVW.jpg

 

oKmb3Au.jpg

 

GvLj3WM.jpg

 

2k8ZqYm.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę wtrącę jeśli można ;)

 

Na siatkach na wlotach powietrza widać niedoszlifowany fragment.

Spaw mógłbyś wykonać trochę staranniej.

Stelaż z prawej strony odstaje od kadłuba? Takie samo wrażenie mam, że siatka na wlocie powietrza pod stelażem z prawej strony nie dolega do kadłuba.

Niedokładnie oszlifowana szekla i lewarek oraz kilka elementów - widać ślady łączenia form.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę wtrącę jeśli można ;)

 

Na siatkach na wlotach powietrza widać niedoszlifowany fragment.

Spaw mógłbyś wykonać trochę staranniej.

Stelaż z prawej strony odstaje od kadłuba? Takie samo wrażenie mam, że siatka na wlocie powietrza pod stelażem z prawej strony nie dolega do kadłuba.

Niedokładnie oszlifowana szekla i lewarek oraz kilka elementów - widać ślady łączenia form.

 

Dzięki ;) stelaż nie odstaje od kadłuba, kwestia cienia. Co do siatki faktycznie, musiała się odkleić. Dzisiaj będę szlifować to o czym pisałeś, a co do spawu to gołym okiem wygląda zdecydowanie lepiej, mam chyba zbyt dokładny obiektyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę szlifować to o czym pisałeś, a co do spawu to gołym okiem wygląda zdecydowanie lepiej, mam chyba zbyt dokładny obiektyw

 

Dlatego ja swego czasu, póki nie publikowałem swoich prac (albo jeśli już robiłem zdjęcia to kiepskim aparatem) to byłem bardzo dumny ze swoich prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracje bywały róż różne. Najlepiej znajdź konkretny pojazd na zdjęciu i tyle. Poniżej ciekawostką winterketten+schurtzen

stug-III-ostkette.jpg

 

Mi to bardziej wygląda na ostketten ;-)

Bo tak jest. Ale zdaje się że szerokość była bardzo zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego tak zrobiłem na ostkettenach tylko czeka na malowanie

 

3863657a6cca56fcgen.jpg?t=1444809781"%20class="main

 

Podziwiam, ja dopiero uczę się pracy z blaszkami Ostketten przyszły mi wczoraj, czekają na poskładanie i całą resztę zabiegów. Sam pojazd jest na etapie ostatniego sprawdzania czy wszystko jest zamontowane i zabiorę się za malowanie, chociaż Armored Warfare i Borderlands 2 skutecznie mi to uniemożliwiają Może w weekend coś podziałam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend przyniósł trochę wolnego czasu i Stug może pochwalić się podkładem oraz bazowym kolorem wraz z bardzo delikatną modulacją, a także poskładaną jedną parą gąsienic. W tygodniu przyjdzie czas na obicia, wash i ostatnie przygotowania do zapaćkania całości na biało. Zależy mi na tym, żeby jak najwięcej było widać spod białej farby, więc nie będę przesadzać i nie pokryję całego pojazdu.

o76Ofrf.jpg

 

LnzJlMD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejny post w tym zapomnianym przez wszystkich wątku Za pomocą rożnych specyfików ze stajni AK/AMMO tworzę wszelkiej maści zacieki brudu, rdzy itp. Starałem się nie przesadzić, a jednocześnie oddać to, jak pojazd może wyglądać po zimie (chcę zrobić dioramę z okresu styczeń/luty 1945).

Porady, uwagi, krytyka jak zawsze mile widziane;)

 

 

lRPQxN3.jpg

 

pEYVjzf.jpg

 

gwlBFLF.jpg

 

bJbvX1s.jpg

 

4Rl68hQ.jpg

 

ehDBeny.jpg

 

vdTQ6gi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się nie przesadzić, a jednocześnie oddać to, jak pojazd może wyglądać po zimie (chcę zrobić dioramę z okresu styczeń/luty 1945).

 

a weź go tak porządnie utyrzaj bo na razie to trochę dziabnięte tu, trochę tam...

Zabiegi, które robiłeś nie objęły całości. Tylna płyta, obudowy wlotów powietrza całkiem nie ruszone chemią.

 

Powiem szczerze, że kupiłem już stuga i zamierzam popełnić go w podobnym schemacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się nie przesadzić, a jednocześnie oddać to, jak pojazd może wyglądać po zimie (chcę zrobić dioramę z okresu styczeń/luty 1945).

 

a weź go tak porządnie utyrzaj bo na razie to trochę dziabnięte tu, trochę tam...

Zabiegi, które robiłeś nie objęły całości. Tylna płyta, obudowy wlotów powietrza całkiem nie ruszone chemią.

 

Powiem szczerze, że kupiłem już stuga i zamierzam popełnić go w podobnym schemacie

 

Tył i wiele innych elementów jeszcze nie ruszałem nawet po 3 godzinach siedzenia miałem już serdecznie dosyć, dzisiaj zrobię kolejne podejście - chociaż z drugiej strony Liga Mistrzów w TV kusi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zacznę może nie modelarsko - witam fana United!!! Też jestem fanatycznym supporterem tej drużyny.

 

Teraz modelarsko:

- zdecydowanie za mało syfu w okolicach zakamarków i zardzewiałych ogniw gęsi na pancerzu

- za mało zróżnicowania kolorystycznego na poziomych i bocznych płytach - jasny zimowy kamuflaż brudził się w trymiga

- wash bardzo słabo widoczny

 

reszta daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może nie modelarsko - witam fana United!!! Też jestem fanatycznym supporterem tej drużyny.

 

Teraz modelarsko:

- zdecydowanie za mało syfu w okolicach zakamarków i zardzewiałych ogniw gęsi na pancerzu

- za mało zróżnicowania kolorystycznego na poziomych i bocznych płytach - jasny zimowy kamuflaż brudził się w trymiga

- wash bardzo słabo widoczny

 

reszta daje rade

 

Witam miło spotkać bratnią duszę nie tylko na płaszczyźnie modelarstwa

co do uwag to dzięki za rady, postaram się jeszcze popracować trochę pigmentami i uwidocznić wash, no i może zrobić drugie podejście ze streaking grime na większych płaszczyznach. Powiedz, czy w ramach zróżnicowania koloru w tych miejscach dobrym pomysłem będzie uderzenie w lekkie brązy? bo chemia od Ak/Ammo daje rożne odcienie szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Żeby nie było, że w tym warsztacie nic się nie dzieje - STUG jest aktualnie na etapie zalewania żywicą. Proces jest długi i nudny, bo wygląda następująco - 2 mm wylewki, 24 godziny schnięcia. I tak w kółko. Pomysł na dioramę to pojazd przeprawiający się przez zamarznięty zbiornik wodny, czyli pokruszony lód i woda. Do zalewania używam Vallejo still water i powiem szczerze całkiem fajny produkt. A tak prezentuje się aktualnie model:

 

G8gNodt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Still water zawijał mi podłoże przy brzegu, generując zbyt duże napięcie powierzchniowe. Jak z tym u ciebie było?

 

Hmm, trochę się zawija, to fakt. Na razie najbardziej w okolicy kół, ale to nie problem bo i tak będę dodawać efekty wzburzonej wody. Do boków dioramy jeszcze nie dotarłem, ale pewnie i tam będzie się wybrzuszać.Na całość pójdzie lód, więc też mnie to nie martwi. Gorzej jakbym chciał zrobić zwykłą kałużę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W przerwach w montowaniu gąsienic w Terminatorze (o mój ty losie...) zrobiłem podejście i zacząłem dłubać przy lodzie. Na razie poukładałem go tylko na dioramie celem sprawdzenia jak będzie wyglądać i osobiście jestem zadowolony z efektu. Na lód pójdzie jeszcze trochę specyfików, dorobię fakturę i podsypię go śniegiem tu i ówdzie. Sam lód to mieszanka Still Water, szaroniebieskiej farby połączonej z Medium Glaze od Vallejo. Po kilku nieudanych próbach udało mi się osiągnąć zadowalający efekt. Ogólnie nie polecam tej metody - żywica jest dosyć giętka i ciężka w obróbce, aczkolwiek da się coś z tego wyciągnąć.

Dziś dotarł do mnie również operator pojazdu ( aktualnie bez głowy) A na razie jak zawsze zdjęcie z warsztatu - tym razem z małym backgroundem ale nie mogłem się powstrzymać:)

 

TTCkKAa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.