Skocz do zawartości

Scania 143R Wrecker Truck


janex

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za post pod postem.

 

Okleiłem kabinę taśmą maskującą jeszcze przed waszymi ostrzeżeniami ze lakier nie jest za dobry więc dzisiaj poszedłem do mojej modelarni żeby odkleić taśmy a wraz z taśmą na dachy zeszła mi farba (używam taśmy z tamki) . Nie ma sensu jakoś to tak retuszować bo wątpię żeby sie dało bo był to dość spory płat farby. Model idzie znowu do dota . Nie za bardzo mi sie to podoba bo boję sie że plastik tego nie wytrzyma co o tym myślicie czy plastik wytrzyma kolejną kąpiel w docie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napewno wytrzyma, moje części niekiedy leżą w dotcie miesiąc i jak narazie nic złego nie stało się im.

Ps.

Przyczyną że taśma odchodzi razem z farbą może być to, że za szybko oklejasz nią model a nie dajesz utwardzić się lakierowi. Można też osłabić klej na taśmie przyklejając ją kilkakrotnie np. do blatu stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

A więc tak kabina znów była wymyta. Pomalowałem ja podkładem tym razem białym i teraz kabina czeka na malowanie kolorem żółtym. myślę że tym razem wszystko pójdzie dobrze. Trochę fotek kabiny z podkładem.

 

3fb2c73cc1621cf3.jpg

 

f197b17486fae5bf.jpg

 

452a0201dbbd7cc4.jpg

 

405abb5d1e39fc09.jpg

 

5ab29eab195eb6c5.jpg

 

0821548e3058f770.jpg

 

9fd461ebfd7fc90f.jpg

 

df2e0080c7bf771b.jpg

 

Pomalowałem już wczoraj dwie części żeby zobaczyć jak wyjdzie kolor i na razie jest dobrze tak mi się wydaje.

 

efad79377b60ff48.jpg

 

055d3570c3ceba84.jpg

 

Wiem ze w niektórych miejscach jest troszeczkę do przeszlifowania papierkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak kabina pomalowana na żółto. Jestem osobiście zadowolony z tego efektu. Jest parę miejsc do przeszlifowania ale to drobiazgi. Oczywiście teraz najgorsze maskowanie i malowanie brązowych pasków na kabinie. Trzymajcie kciuki żeby to wyszło. No a potem bezbarwny oczywiście ale to przyszłość.

 

e933beee3798c4d8.jpg

 

07b3c37cea264717.jpg

 

39a6a488fdff2354.jpg

 

7203579c30bfa737.jpg

 

c478ae993beaa1fa.jpg

 

4b63268fa120b516.jpg

 

4c83b6e2cc77d49e.jpg

 

1f54fed602275733.jpg

 

3c6c577f92257dee.jpg

 

e45aa5efc5a4e604.jpg

 

6ce012f21ffaedc4.jpg

 

b75662e7eef41a5e.jpg

 

f2b56a78099d9bc6.jpg

 

78b71482f067e802.jpg

 

db5036df92062b26.jpg

 

b1883126de2847e2.jpg

 

bedd85bbb1cdb771.jpg

 

Lakier z bliska:

 

a76ad06e02cfa8f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janex jezeli tutaj jest jedna warstwa , to maluj jeszcze jedną nie zagrubą , jezeli masz spray to mieszaj , wstrząsaj długo przed malowaniem . Wtedy farba powinna sie lepiej wymieszać i nie bedzie spływać .

Model chodzi po 100-110 . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Mamy spray który ma temp. jak otoczenie 15'C, a drugi spray który ma 28'C, po takim samym czasie mieszania powiedzmy 5min, nakładamy na taką samą warstwę plastiku i czekamy aż wyschnie, następnie sprawdzamy powierzchnie malowaną. Czy będzie różnica, powiedzmy w grubości kropelek jakie wylatują z "dyfuzora", oraz na powierzchni pomalowanego plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, połż na to 2 cienkie warstwy klaru, a ostatnią trochę grubszą mokrą, tylko nie przesadż, no i czym będziesz maskować, jeżeli taśmą tamiya, to musisz położyć klara, bo inaczej to cały lakier oderwiesz z kabiny i zaś będziesz się mordował i robił wszystko od nowa. Nie powtarzaj się. Zrób dobrze a powoli. Służe Ci poradą, robiłem już tą scanie 143R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
będziesz maskować, jeżeli taśmą tamiya, to musisz położyć klara, bo inaczej to cały lakier oderwiesz z kabiny

Ja jakoś maskowałem bepośrednio na lakierze i taśma nie odchodziła z lakierem. Myślę że tw takich przypadkach główną rolę odgrywa podkład, do którego mocno przylega kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem na próbę taśmę do najmniejszej części. I po 2h odkleiłem i nie zszedł lakier. Więc myślę że powinno dobrze być.

 

A tu fotki po pomalowaniu jeszcze raz kabiny na żółto. Wydaje mi sie że już dobrze jest. Na niektórych fotach widać tak jakby na krawędziach było mniej farby ale w rzeczywistości tego aż tak nie widać. Prawie w ogóle.

 

c543cb0ada44ec50.jpg

 

20d7b365da3e602f.jpg

 

e20fc38584e176da.jpg

 

0ef3e3fec91459bc.jpg

 

8e60e9aa666b1c40.jpg

 

3efb7701faad9f81.jpg

 

f6fe00dd302690e5.jpg

 

c25342c52cb2e2d9.jpg

 

Po zrobieniu fotek na kabinie zauważyłem małe paprochy. Ale niektóre są już usunięte a na nie które przyjdzie clar lub brązowa farba więc ich nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jak się boisz że lakier Ci odejdzie wraz z taśmą, to możesz też nakleić ją sobie na czoło, wtedy osłabisz troszę klej i wtedy przyklej taśmę do lakieru. Tylko nie gwarantuję, że wtedy taśma po nałożeniu na nią koloru nie odklei się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na czoło nie będę naklejał. No i oczywiście wszystko jeszcze przeszlifuję. Ale to dopiero jutro po szkole . Bo muszę iść bo egzamin próbny mam.

 

Wojtku nic nie przeszlowiwój, tylko poszlifuj i odłuż bo znowu coś zrobisz żle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.