Skocz do zawartości

Scania 143R Wrecker Truck


janex

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ciekawe malowanie, idealnie pasujące do pojazdu pomocy drogowej. Niestety dość mocno kuleje sama jakość malowania. Mam nadzieję, że uda Ci się to trochę poprawić, bo byłoby szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie, nie wygląda to źle. Tylko ten czarny, tak jak by, był za mało roźcieńczony. I po doklejeniu maskowania do kabiny zawsze dociśnij boki taśmy, zapobiegnie to dostaniu się farby pod maskowanie.

A twój wzór jest ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janex, jak to było malowane areografem, to chyba nie wyczyściłeś go za dobrze, musisz się bardziej przyłożyć, żeby nie robić takiej chały z modelami, czy to jasne, a jeżeli chciałeś się pouczyć na Cywilach, kleić to zły pomysł to, jest trudny temat i nie nalerzy wcale do najłatwiejszych. Także, jak nie bardzo to potrafisz, to lepiej się nie bierz za ten temat.

 

P.s zobaczysz, że możesz mieć problema z wkładaniem wyposażenia do środka kabiny, ale oczywiście życzę Ci powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak Wojtek muszę kiedyś sprobować pierwszego tracka bo inaczej się nigdy nie nauczę. Wnętrze probowałem wkładać do środka i wchodziło bez problemu.

 

Dzisiaj przeszlifowałem powierzchnię i położyłem pierwszą warstwę clara i jak na razie paprochów nie widać. Oczywiście położę jeszcze z dwie warstwy bezbarwnego i wtedy sie zobaczy jak to wyszło wszystko jeżeli okaże sie ze nie pomogło to kabina idzie do kreta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak Wojtek muszę kiedyś sprobować pierwszego tracka bo inaczej się nigdy nie nauczę. Wnętrze probowałem wkładać do środka i wchodziło bez problemu.

 

Dzisiaj przeszlifowałem powierzchnię i położyłem pierwszą warstwę clara i jak na razie paprochów nie widać. Oczywiście położę jeszcze z dwie warstwy bezbarwnego i wtedy sie zobaczy jak to wyszło wszystko jeżeli okaże sie ze nie pomogło to kabina idzie do kreta

 

Ja nie mówię żebyś nigdy nie próbował, ale jak na pierwszy model to sobie wybrałeś bardzo trudny, jeden z trudniejszych, a czy sobie poradzisz to, już twoja sprawa życzę powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jestem z Tobą! Szlifowanie papierem wodnym i polerka, to 99% lakieru!

 

Czekam na fotki wypolerowanej już kabinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina została pomalowana bezbarwnym. Wydaje mi się ze powierzchnia nie jest najgorsza. Musiał bym jeszcze całość wypolerować pastą finisch i woskiem ale na razie nie mam tych "chemikaliów". Powiedzcie co sądzicie o tej powierzchni i czy mam ją wrzucać do dota czy zostawić taką jaka jest.

 

1f164175ea95005f.jpg

 

2234ee397071e28d.jpg

 

06cbe986e893e036.jpg

 

f2f733aea925889b.jpg

 

85a9919e465e5957.jpg

 

399bbd3c0e56fa25.jpg

 

47769136e331de62.jpg

 

0af94f63a8822ee0.jpg

 

16f97016e92d511c.jpg

 

c0de099a1331fd89.jpg

 

bd1d635f40ea00a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc nienajlepiej to wygląda, wrzuć kabinę do DOTa, przeszleć ją papierem sciernym i zrób linie podziału pomiedzy drzwiami a kabiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Po pomalowaniu bezbarwnym, należało by przeszlifować papierem ściernyn, w celu wyrównania lakieru, a dopiero polerować różnego rodzajami pastami polerskimi. Bo jak widać na pierwszym zdjęciu lakier jest nie równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest to płyn hamulcowy, DOT - 3 lub DOT - 4.

A na stacji paliw gość mi powiedział że od dotu lepiej działa, też płyn hamulcowy ale zaczyna się na R.

 

To jest płyn do starych układów i przewodów hamulcowych, o ile dobrze pamiętam nazywa się właśnie R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.