Skocz do zawartości

Scania 143R Wrecker Truck


janex

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Płynu hamulcowego z niczym nie rozcieńcza się , poprostu nalewsz go do jakiegoś naczynia i wrzucasz do niego pomalowane elementy modelu.

 

Odradzam stosowanie płynów hamulcowych z literką R, są one zbyt agresywne i potrafią nawet zeżreć plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To jest płyn do starych układów i przewodów hamulcowych, o ile dobrze pamiętam nazywa się właśnie R3

 

Właśnie tak się nazywa.

 

 

 

Odradzam stosowanie płynów hamulcowych z literką R, są one zbyt agresywne i potrafią nawet zeżreć plastik.

 

A tego, to już mi nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko klej CyjanoAkrylowy w skrócie CA. Takiego modelarskiego zwykłego NA PEWNO nie rozklei, bo by musiał topić plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace na scanią ciągle sie przesuwają do przodu. Kabinę, owiewki, zderzak oraz inne tam rzeczy wrzuciłem do dota tak jak mi radziliście. Wszystko się ładnie pięknie wymyło. Ale w czasie "kąpieli" kabiny robiłem sobie wnętrze. Jeszcze nie jest skończone w 100% ale jest blisko końca. Kolorystykę wnętrza wziąłem sobie z głowy nie korzystałem z żadnych zdjęć. Jestem zadowolony z tego jak mi wyszło wnętrze. (trochę te paski na fotelach wyszły nie tak ale z daleka tego nie widać) Co ja tu będę dużo mówił oto foty.

 

f99e69cf7396a1cf.jpg

 

bbb1ce7bfecdef88.jpg

 

caaa6e285056a9b0.jpg

 

66a30f1d2e1f5a31.jpg

 

5f228f33198b477b.jpg

 

c180b65595c77a31.jpg

 

11f08d09bfa31dec.jpg

 

b4d122ad166cea7e.jpg

 

0c05f58d342e2486.jpg

 

A tu foty dla tych którzy nie wierzyli ze wnętrze wchodzi bez problemu po sklejeniu kabiny. (oczywiście wnętrze było wkładane na sucho i nie klejone dlatego niektóre elementy stoją krzywo i takie tam)

 

062655529e34641b.jpg

 

7814c6e4b1b510e3.jpg

 

ac55ee6efc649c0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu foty dla tych którzy nie wierzyli ze wnętrze wchodzi bez problemu po sklejeniu kabiny. (oczywiście wnętrze było wkładane na sucho i nie klejone dlatego niektóre elementy stoją krzywo i takie tam

 

O i właśnie teraz mnie przekonałeś, bo wcześniej miałam pewne wątpliwości. Bardzo podoba mi się wnętrze, czyste i przejrzyste. Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu foty dla tych którzy nie wierzyli ze wnętrze wchodzi bez problemu po sklejeniu kabiny.

 

Jestem ciekaw jak Ci się uda włożyć wnętrze do kabiny po przyklejeniu boczków na drzwi W swojej Scani aby to zrobić musiałem odciąć stopnie z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie ogolnie podoba ale mam dwa "ale" wiec: na desce rozdzielczej kalka jest pomarszczona z lewej strony, to malowanie na fotelach Tobie za bardzo dobrze nie wyszło. Moze ze z daleka nie widac ale jak sie przyjrzy to jednak widac błedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak Ci się uda włożyć wnętrze do kabiny po przyklejeniu boczków na drzwi W swojej Scani aby to zrobić musiałem odciąć stopnie z jednej strony.

 

Wsadzę to przez przednią szybę. Wszystko już sprawdzałem i wszystko pasuje. Nie zrobił bym tego gdyby szyba przednia była wkładana od środka, ale wszystko sie uda (mam taką nadzieję) bo szyba jest wkładana z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina została pomalowana podkładem już parę dni temu ale nie dawałem fotek wiec teraz je dodam. Nie ma za bardzo o czym pisać, sami zobaczcie. Fotki pomalowanej kabiny na żółto albo dzisiaj wieczorem jeszcze dam albo jutro rano.

 

b1e3c4886f394269.jpg

 

2d8fc611791e50c8.jpg

 

e71ad24537b78f52.jpg

 

b9190c745614656e.jpg

 

0d2612605baf58ed.jpg

 

a376ad7d56423db6.jpg

 

c163291514412bc0.jpg

 

5199bb6df7171979.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie równo pokryło i widać trochę chropowatości, przetrzyj paierem wodnym 2000/2500 (na mokro) i pryśnij jeszcze jedną powłokę. Po tym zabiegu powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kolego już na tych fotkach z położonym podkładem widać, że przecierka papierem ściernym jest w niektórych miejscach konieczna, a ty od razu lecisz z lakierem i napisz mi czemu, bo nie rozumiem tego???

Nie to żebym był anty nastawiony do Twojej pracy, ale chciałbym ci zaoszczędzić dodatkowej roboty, którą teraz musisz zrobić

 

Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kolego już na tych fotkach z położonym podkładem widać, że przecierka papierem ściernym jest w niektórych miejscach konieczna, a ty od razu lecisz z lakierem i napisz mi czemu, bo nie rozumiem tego???

Nie to żebym był anty nastawiony do Twojej pracy, ale chciałbym ci zaoszczędzić dodatkowej roboty, którą teraz musisz zrobić

Trzymam kciuki

 

 

Nie wiem dlaczego tak jest może chcę za szybko skończyć . Ok powierzchnie przeszlifuję całą papierkiem i dam jeszcze jedną warstwę farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.