Skocz do zawartości

Diorama "Zabójczy Mróz"-opuszczony okop 1/35


KW-2

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak piszecie, dołożenie choć jednej figury gościa, który kryje się przed tym tytułowym zimnem to będzie strzał w 10.

 

Moja propozycja:

http://militarymodels.co.nz/wp-content/uploads/Zvezda-german-Winter-Infantry-Rear.jpg

 

dwie figurki, górne z ilustracji.

Lewa w oryginalnej pozycji

Prawa do przerobienia: karabin oparty o podłoże a drugą dłoń swobodnie

 

mundury łatwe do pomalowania, pozy akurat do warunków panujących w tym okopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też jestem za dodaniem jednego, zmęczonego wojowaniem, figuranta, tylko, że to wtedy już nie będzie "opuszczony okop"

 

Śnieg rzeczywiście bardzo ładny, choć podobnie jak przedmówcy uważam, że jest go zbyt wiele.

 

Działaj dalej!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten znow ptaszyska... Ornitolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kruka:)

Jeśli nie macie co do niego zastrzeżeń to brzegi podstawki obkleję jakimś drewnem i można dawać galerię!

Wiem że nie jest idealny, ale nie ma jakoś wprawy w lepieniu z tej gliny rzeźbiarskiej:(

Fotka z bliska:

e45624e0b1881a58gen.jpg

 

I całość (strzepałem trochę śnieg)

99e7f47f75fee03fgen.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tego śniegu nadal jest trochę zbyt dużo, co powoduje, że pokrywa wszystko to co nieco ożywia tę scenkę (tak wiem trochę głupio to brzmi, bo to w końcu opuszczony okop ale ciężko to ująć innymi słowami). Przydałoby się położyć tam jeszcze jakieś klamoty, które nie byłyby mocno i równomiernie przysypane śniegiem, tak by można je było najnormalniej w świecie rozpoznać. Może jakaś poszarpana flaga z kawałka tkaniny lub pomalowanej chusteczki higienicznej, może podniszczony karabin ze złamaną w walce kolbą, może jeszcze jeden hełm nie tak mocno zatopiony w błocie i przysypany śniegiem.

 

Oko kruka (czy też innego ptaka) wygląda źle. Jest wielkie. Trzeba je zmniejszyć i nadać mu odpowiednią barwę, bo teraz ptak wygląda groteskowo.

 

Posiedź chwilę, pomyśl i broń Boże nie spiesz się. Pod koniec bardzo łatwo coś sknocić przez zbędny pośpiech. Póki co nie jest źle.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napromieniowany ten kruk chyba, takie zielone oczy. Ale naprawdę fajnie wygląda, wtapia się w scenerię.

 

Hehe!

Chciałem żeby się trochę wyróżniał tymi oczami (nie zlał się z czernią ziemi i desek)

Ale mogę przemalować na niebiesko

Pozdrawiam!

 

Jak dla mnie tego śniegu nadal jest trochę zbyt dużo, co powoduje, że pokrywa wszystko to co nieco ożywia tę scenkę (tak wiem trochę głupio to brzmi, bo to w końcu opuszczony okop ale ciężko to ująć innymi słowami). Przydałoby się położyć tam jeszcze jakieś klamoty, które nie byłyby mocno i równomiernie przysypane śniegiem, tak by można je było najnormalniej w świecie rozpoznać. Może jakaś poszarpana flaga z kawałka tkaniny lub pomalowanej chusteczki higienicznej, może podniszczony karabin ze złamaną w walce kolbą, może jeszcze jeden hełm nie tak mocno zatopiony w błocie i przysypany śniegiem.

 

Oko kruka (czy też innego ptaka) wygląda źle. Jest wielkie. Trzeba je zmniejszyć i nadać mu odpowiednią barwę, bo teraz ptak wygląda groteskowo.

 

Posiedź chwilę, pomyśl i broń Boże nie spiesz się. Pod koniec bardzo łatwo coś sknocić przez zbędny pośpiech. Póki co nie jest źle.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Oko zmniejszę:)

Dam jakąś flagę i hełm bo mi jeszcze zostały może będzie żywiej:)

Flaga III Rzeszy może być?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No flaga III Rzeszy tak nie wygladala. Czerwona, w centrum biale kolo i w srodku "polamany krzyzyk" obrocony o 45 stopni wzgledem osi symetrii flagi. Poza tym ramiona w "helikopterku" byly zlamane w przeciwna strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej daj sobie spokój z tą flagą, bo ona może zepsuć cały efekt. Jak trochę potrenujesz i nabędziesz doświadczenia to będziesz kombinował.

 

Co do zdjęcia hełmu, który pokazujesz, to jest to kilkudziesięcioletni "wykopek", a Twój hełm powinien mieć na sobie nieco świeższą rdzę i nie powinien mieć takich mocnych wżerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij szablon z taśmy Tamiya (czy jakiej tam masz) i psiknij aerografem. Tylko znajdź zdjęcie jak wyglądała oryginalna... ktoś pomoże?

 

pozdrawiam

Christian

 

Fajny pomysł, ale jednak już nie będę tam nic wrzucał kruk już wklejony teraz trzeba go pomalować i jak się wszystko spodoba to w weekend wrzucę galerię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj z flaga, ptaszydlo w postaci jakiegos padlinozercy wypuscila Tamiya (w jakims zestawie) . Pamietaj ze to co dodajesz w tej chwili jest juz po historii tego kolesia wiec musi wygladac inaczej i miec jakis sens oraz logike dodawania.

 

No flagi nie będzie...

Ptaszydła już zrobione!:)

Już nic nie dodaję zostaje tak jak było (te ptaki i tak według mnie ożywiły bardzo scenę, a nic już nie dodam bo będzie za dużo tego wszystkiego i nie będzie na czym oka zawiesić, hehe)

Pozdrawiam!!!

 

Fotka:

cd08289d5988bbc7med.jpg

PS.1 Ten nowy kruk trochę większy od tamtego ale to specjalnie to ma być tata albo mama ze swoim dzieckiem (czyli krukiem)

Chcą odkopać truposza dla ewentualnego pożywienia (padliny) albo po prostu chcą dowiedzieć się co to dokładnie jest, bo nie widzą pod śniegiem

 

PS.2 W weekend będzie galeria gdzie będą dobre jakościowo zdjęcia z lepszym doświetleniem i wtedy zobaczycie jak to wygląda w całości (jeszcze muszę brzegi obkleić)

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i zostaw jak jest, trup żeby się rozłożył mija jakiś czas. Jak dowalisz jakiegoś wojaka w pozycji aktywnej to bez sensu zupełnie!

II WS była wojna błyskawiczną a nie pozycyjna wiec sceny jak w okopach pod Verdun nie miały miejsca. Choć czasem się trafiały warstwy( warstwa ziemi, warstwa sołdatów, itd.) ale to sporadyczne wypadki. Tylko ze walki trwały 2-3 dni a ogień artyleryjski tworzył warstwy. Tak wiec daj spokój z dodawaniem czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i zostaw jak jest, trup żeby się rozłożył mija jakiś czas. Jak dowalisz jakiegoś wojaka w pozycji aktywnej to bez sensu zupełnie!

II WS była wojna błyskawiczną a nie pozycyjna wiec sceny jak w okopach pod Verdun nie miały miejsca. Choć czasem się trafiały warstwy( warstwa ziemi, warstwa sołdatów, itd.) ale to sporadyczne wypadki. Tylko ze walki trwały 2-3 dni a ogień artyleryjski tworzył warstwy. Tak wiec daj spokój z dodawaniem czegokolwiek.

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.