Skocz do zawartości

Diorama "Zabójczy Mróz"-opuszczony okop 1/35


KW-2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie napisalem ze nie powinno... Wrecz przeciwnie. Z tego co napisalem wynika ze powinna byc ale nie jedynie ale rowniez troche farby. Czyz nie tak napisalem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolor munduru do mnie nie przemawia , wzorujesz się na jakiś konkretach?

 

Jeszcze będę trochę dopracowywał trupa więc spróbuję go trochę podrasować:)

Nie w malowaniu tego trupa nie wzorowałem się na niczym...

Pozdrawiam!

To popatrz w internecie , bo skoro to szwabik , to może jakieś szarości , choć zależy jak rok , bo oni mieli multum kamuflaży.

 

OK:)

 

Kolor munduru raczej nie podobny do zadnego z odcieni tzw. feldgrau. Helm, na jednych zdjeciach wyglada jak calkowiecie zardzewialy, na innych jak fabrycznie nowy. Co by nie bylo nie moze wygladac ani tak ani tak. Kolor powinien oscylowac wokol czegos takiego

 

images?q=tbn:ANd9GcRCZmv_jggQ4FJdRTppHONQycIX5c54pGXNmItX5gKUj1kMLxhP6g i nawet zakladajac ze gosciu lezy kilka lat i sie "sezonuje" razem z fantami ktore sa na nim to garnek nie bedzie nigdy calkiem zardzewialy. Nawet do dzisiaj wyciaga sie z ziemi (!) metalowe graty na ktorych sa choc resztki oryginalnej farby a jak sam pisales ten tutaj lezal na powietrzu ledwie kilka lat.

 

Ok, dzięki za rady kolor postaram się trochę zmienić:)

Chełm też jeszcze dopracuje chociaż mi się wydaje że ten hełm (nie ten na trupie)

ma taki kolor jak na twojej fotce...

Rdza będzie to na razie kolor taki fabryczny jak go przykleję na dioramę to będziemy bawić się z rdzą itp.

Na trupem popracuje jeszcze:)

Pozdrawiam!

 

Kolor munduru raczej nie podobny do zadnego z odcieni tzw. feldgrau. Helm, na jednych zdjeciach wyglada jak calkowiecie zardzewialy, na innych jak fabrycznie nowy. Co by nie bylo nie moze wygladac ani tak ani tak. Kolor powinien oscylowac wokol czegos takiego

 

images?q=tbn:ANd9GcRCZmv_jggQ4FJdRTppHONQycIX5c54pGXNmItX5gKUj1kMLxhP6g i nawet zakladajac ze gosciu lezy kilka lat i sie "sezonuje" razem z fantami ktore sa na nim to garnek nie bedzie nigdy calkiem zardzewialy. Nawet do dzisiaj wyciaga sie z ziemi (!) metalowe graty na ktorych sa choc resztki oryginalnej farby a jak sam pisales ten tutaj lezal na powietrzu ledwie kilka lat.

 

Co do rdzewienia to bym się nie zgodził , leżeć na powietrzu a zakonserwowany w ziemi to różnica , więc wydaje mi się ,że trochę rdzy powinno być.

 

Jeszcze wszystko trochę podrasuje:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, widzisz, ja nie ogarnalem tego co przedstawiles. Fotki bez podpisu... Wiec masz racje, ten helm ktory sfotografowales solo (myslalem ze to ten sam ktory spoczal na trupie) jest kolorystycznie nawet nawet. To gdybys mogl tym samym kolorem machnac placki (resztki farby) na tym zardzewialym na trupie, byloby fajnie.

 

Pomaluj mundur mniej wicej na taki kolor

WHuniform40.JPG a pozniej przybrudz. Pamietaj ze na mundurze w takim przypadku oprocz brudu, blota pozostaly slady krwi ale zakrzeplej wiec po kilku latach bedzie to bardzo ciemnobrazowy kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Grunt zeby chlopak zrobil to najlepiej jak sie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, widzisz, ja nie ogarnalem tego co przedstawiles. Fotki bez podpisu... Wiec masz racje, ten helm ktory sfotografowales solo (myslalem ze to ten sam ktory spoczal na trupie) jest kolorystycznie nawet nawet. To gdybys mogl tym samym kolorem machnac placki (resztki farby) na tym zardzewialym na trupie, byloby fajnie.

 

Pomaluj mundur mniej wicej na taki kolor

WHuniform40.JPG a pozniej przybrudz. Pamietaj ze na mundurze w takim przypadku oprocz brudu, blota pozostaly slady krwi ale zakrzeplej wiec po kilku latach bedzie to bardzo ciemnobrazowy kolor.

 

Następnym razem będzie z opisem:)

Zrobię tak jak mówisz:)

Mundur pomaluje w miarę możliwości, krew i brud też będzie

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.D

 

Dawno nie było aktualizacji ale to z braku czasu (chociaż nie myślicie że przez ten czas, wolny, nic się nie działo )

Pokaże parę fotek z podpisami:)

 

Przyklejone akcesoria i pomalowane podłoże:)

c16ebb2fcfe20c01gen.jpg

 

Przyjrzyjmy się deską z bliska

a2b27d9fc97ac7a0gen.jpg

 

Worki z piaskiem (glinka rzeźbiarska+rajstopa)

01d734ce664cff07gen.jpg

 

Przyklejone na dioramkę:)

3bd9d846231bb300gen.jpg

 

A tu już położona ziemia (czyli duże zmiany hehe)

I podrasowany trup i beczka:) (no i hełmik)

f1f3f754596dc082gen.jpg

 

3d9651852ba41717gen.jpg

 

cce2c1647f13b89bgen.jpg

 

a0a15e5a5fd637f7gen.jpg

 

a6e3ecd4a32e8a85gen.jpg

 

a58c5173fb569961gen.jpg

 

 

Zostały jeszcze trzy etapy ZIELEŃ i ŚNIEG:)

Także już bliżej końca niż początku!!!

Mam w planach kolejną dioramkę tym razem trochę większą i z wykorzystaniem jakiegoś pojazdu który już do mnie jedzie ze sklepu:)

Pozdrawiam krytyka mile widziana:) hehehe

Chociaż wszystko już po przyklejane więc już nic się nie da zrobić

 

PS.1 Sorry, za ten post pod postem!

Pozdrawiam KW-2!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary całkiem fajnie Ci wyszło.

Używasz aerografu? Jak tak to lekko możesz psiknąć pod kątem jaśniejszym kolorem te błotko żeby nie wyglądało aż tak jednolite. Albo punktowo suchym pigmentem - Na razie dla próby mały element. Jak się spodoba to jedziesz po całości. Ale wszystko ze smakiem i starannie. Powoli nie śpiesz się.

Deski za mocno pochlapałeś. Musisz je oczyścić i pomalować różnymi odcieniami brązu.

I coś jeszcze by się przydało. Jakiś drut kolczasty, drabina, flaga itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje!:)

No aero niestety nie mam:(

Pigmenty już zrobiłem, tylko fotek nie pokazałem, ziemia już trochę inna:)

Deski za mocno ziemią?

No, to miał być już taki bardzo zapuszczony okop, dlatego tylko dwa worki z piachem, no może drut będzie, drabina to już na nią chyba miejsca nie ma:) hehe

Z flagą to bardzo kuszące:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wierzę, że to mówię ale jak na początek prac jest całkiem do rzeczy. Kolega Pędzelek słusznie prawi, posłuchaj go i zróżnicuj barwę błota. Ze swojej strony dodam tylko tyle, że te worki trochę zbyt płasko i równo wyglądają. Trzeba by było je trochę sponiewierać i na dnie okopu dać jeszcze może jakąś butelkę, albo puszkę żeby nie było tak totalnie jednolicie i buro.

 

Podobnie jak kolega Pędzelek apeluję i spokój, rozwagę i cierpliwość, a coś z tego będzie...

 

Powodzenia w dalszej pracy!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wierzę, że to mówię ale jak na początek prac jest całkiem do rzeczy. Kolega Pędzelek słusznie prawi, posłuchaj go i zróżnicuj barwę błota. Ze swojej strony dodam tylko tyle, że te worki trochę zbyt płasko i równo wyglądają. Trzeba by było je trochę sponiewierać i na dnie okopu dać jeszcze może jakąś butelkę, albo puszkę żeby nie było tak totalnie jednolicie i buro.

 

Podobnie jak kolega Pędzelek apeluję i spokój, rozwagę i cierpliwość, a coś z tego będzie...

 

Powodzenia w dalszej pracy!

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dzięki!:)

Błoto trochę już zróżnicowane:)

No z workami to już będzie ciężko bo przyklejone na amen i już ziemia położona:(

Coś tam jeszcze dam...

Ok, teraz muszę zrobić zieleń (robię ją pierwszy raz i trochę boję się że spartole, podobnie jak śnieg i szron)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak: nie wiem gdzie dojdzie ta diorama i jaki bedzie efekt finalny ale kilka ostatnich zdjec spowodowalo ze poczulem sie glupio. Kazdy, nizaleznie od wieku, zasluguje na szacunek, wiec napisze ze przepraszam za zlosliwe docinki w innych Twoich watkach. Gdyby w tym konkursie byla nagroda za wytrwalosc i hart ducha to powinienes ja dostac. Oby tak dalej. Podziwiam niezlomnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kępki niezłe, ale jak dla mnie trochę za długie. Pamiętaj tylko by nie "sadzić" ich symetrycznie.

 

Edit: Jeśli nie możesz przerobić tych worków to chociaż je czymś lekko przysyp albo rzuć na nie jakieś bitewne bambetle.

 

Pozdrawiam

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak: nie wiem gdzie dojdzie ta diorama i jaki bedzie efekt finalny ale kilka ostatnich zdjec spowodowalo ze poczulem sie glupio. Kazdy, nizaleznie od wieku, zasluguje na szacunek, wiec napisze ze przepraszam za zlosliwe docinki w innych Twoich watkach. Gdyby w tym konkursie byla nagroda za wytrwalosc i hart ducha to powinienes ja dostac. Oby tak dalej. Podziwiam niezlomnosc.

 

Spoko!

Nic się nie stało z tymi docinkami:) hehe

Hehe, dzięki!

 

 

Z tymi workami to coś się tam jeszcze zobaczy:)

Kępki ewentualnie skrócę, idę teraz szybko dorobić resztę kępek a jutro trochę zróżnicuje je kolorami i dam jeszcze jakąś inną zieleń:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okop opuszczony od dawna jak pisal autor, to czemu nie. Trawa tez i nie znika na zime a jezeli ma to byc pierwszy (na przyklad listopadowy) snieg to moze i byc zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone kępki trawy? W zimie? W okopie?

 

Nie będą całe zielone, przecież napisałem że je trochę podmaluje:)

Okop zapuszczony więc bez nich się nie obędzie...

Trawa nie jest nigdy całkiem żółtawa, beżowa:)

 

No okop opuszczony od dawna jak pisal autor, to czemu nie. Trawa tez i nie znika na zime a jezeli ma to byc pierwszy (na przyklad listopadowy) snieg to moze i byc zielona.

 

No, ot mi właśnie chodzi

Dokładnie...

No pierwszy może nie bo to ma być zabójczy mróz...

Ale odcień zieleni zostanie tylko dam parę smug beżu:)

 

Ciąg dalszy zieleni

 

To już tylko ze strony trawki teraz trzeba zrobić parę krzaczków i pomyśleć na jakimiś innymi roślinkami (naturalnymi, nie plastikowymi)

Macie jakieś sugestie?????????

 

Kilka fotek, trawka robiona z zieleni i koloru sawanna (pomieszałem):

PS. Sorry za jakość niektórych fotek ale się spieszyłem bo jak wiadomo lekcje:)

 

a6ad9555be15a00cgen.jpg

 

7c4eefcb02b21536gen.jpg

 

d0069e50024b0586gen.jpg

 

6c11c4cc3c401fabgen.jpg

 

 

Jeszcze drugi etap roślinności i jedziemy z śniegiem....brrrr

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie żebym się czepiał, ale z czystej życzliwości mam kilka uwag:

 

- Trawa na drugim zdjęciu od góry wygląda jak pąkle w naszym Bałtyku. Może zbyt schematycznie je rozmieściłeś? Zróżnicowałbym wysokość i wielkość kęp. Zielsko w ścianach wygląda pięknie.

 

- Sugerowałbym przyprószyć trawę (zwłaszcza tę na szczycie okopu, najbardziej narażoną na silny mróz) szronem. Niestety nie mam pomysłu, czym go wykonać - może któryś ze specyfików imitujących śnieg, może soda? Myślę jednak, że musi to być zdecydowanie coś innego niż zastosowana przez Ciebie imitacja śniegu. Szron musi się od niego różnić.

 

Ogólnie - tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie żebym się czepiał, ale z czystej życzliwości mam kilka uwag:

 

- Trawa na drugim zdjęciu od góry wygląda jak pąkle w naszym Bałtyku. Może zbyt schematycznie je rozmieściłeś? Zróżnicowałbym wysokość i wielkość kęp. Zielsko w ścianach wygląda pięknie.

 

- Sugerowałbym przyprószyć trawę (zwłaszcza tę na szczycie okopu, najbardziej narażoną na silny mróz) szronem. Niestety nie mam pomysłu, czym go wykonać - może któryś ze specyfików imitujących śnieg, może soda? Myślę jednak, że musi to być zdecydowanie coś innego niż zastosowana przez Ciebie imitacja śniegu. Szron musi się od niego różnić.

 

Ogólnie - tak trzymać

 

No jeszcze będzie inna roślinność więc może to się trochę poprawi:)

Podetnę je trochę:)

Dzięki:)

 

No śnieg robię z sody, też nie mam pomysłu z czego zrobić ten szron

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.