Skocz do zawartości

SturmTiger Tamiya 1:35


gustlik

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich, jestem nowy na tym forum, modelarstwem zajmuję się już jakiś czas. Przyszła kolej na przeprowadzenie relacji z budowy modelu w internecie. Na pierwszy warsztat idzie SturmTiger firmy Tamiya w skali 1:35. Z dodatków użyję dedykowanego zestawu Eduarda oraz rozważam użycie lufy RB do MG-34 gdyż ta zestawowa jest dosyć średniej jakości. Będę też wykonywał zimmerit z masy millput za pomocą przyrządu Trumpetera. Zastanawiałem się nad umieszczeniem warsztatu w dziale konkursowym ale z uwagi że model będzie wykonany w kamuflażu trójbarwnym, nie zimowym warsztat swój umieściłem w tym dziale.

 

4449df43ca1b2a03gen.jpg

b9f45daa3cc6fb9bgen.jpg

 

A tutaj link do techniki według której wykonam swój zimmerit :

 

 

I tu mam jedno pytanie czy twórca ma w tej miseczce samą wodę czy z jakimś dodatkiem bo japońskiego nie bardzo rozumiem

 

Liczę na uwagi i pomoc pozostałych kolegów modelarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część chemii jaka zostanie użyta do wykonania modelu, dojdzie jeszcze sidolux, mirco set i sol i inne pierdółki

 

dbb694414231dc2cgen.jpg

 

Zdjęcie poglądowe na wannę wraz z nadbudówką i przedziałem bojowym, złożone na sucho :

 

 

f968ea0240cad85egen.jpg

 

Na tą chwilę zdjęcia średniej jakości, na dniach zmontuje odpowiednie stanowisko do cykania fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakość elementów w miarę ok. Z tego co mi nie odpowiada na tą chwilę to tak :

 

- słabe imitacje spawów, mam w planach ich wymianę na bardziej wyraziste

- słabe imitacje cięcia boków przedziału bojowego, mam w planach ich lepsze uwidocznienie, póki co rozważam technikę jaką przy tym zastosować

- lufa nie jest nagwintowana

- gąsienice w tym czołgu powinny być typu późnego z zębem posiadającym prostokątny otworek, jakiego typu tu są trudno mi stwierdzić ale otworku nie posiadają

- lufa KM do wymiany

 

Bez użycia blaszek się nie obędzie, rozważałem te od Abera ale są dosyć skomplikowane i obawiam się że brakło by mi do nich nerwów dlatego też wybrałem te z Eduarda gdyż są prostsze w montażu.

 

Z grubsza na tą chwilę to tyle, ostateczną opinię będe mógł wydać dopiero jak skończę model. Dziś rano wróciłem z pracy i troszkę podłubałem, po południu zapodam jakieś foty, wraz z oryginalnymi z tym co zamierzam jeszcze poprawić. Cały czas poszukuję odpowiedniego schematu maskowania z zastosowaniem trzech kolorów i czekam na przyrząd do zimmeritu.

 

Porównanie wyżej wspomnianych spawów z tymi w oryginale jaki stoi w muzeum w Munster :

 

90e339057e9d4e84gen.jpg

 

184f522c50f8954fgen.jpg

 

ba2472a10b875e34gen.jpg

 

 

Edit : Postęp prac, przedział bojowy założony na sucho, podobnie pokrywy silnika. Nad stanowiskiem do robienia fotek z białym tłem jeszcze pracuję, po prostu nie mam kiedy iść do sklepu i kupić odpowiednie elementy.

 

1ebbc51641c99544gen.jpg

 

013c63426d74597egen.jpg

 

Wyprofilowałem osłony w których porobiłem kilka dziurek i małe wgniecenie

 

7d3c8e46a15b72c4gen.jpg

 

Zmontowałem błotniki przednie, tylne i boczne, przy ostatecznym montowanie będę musiał je jeszcze delikatnie powyginać by wyglądały bardziej bojowo.

 

f34993e22968b5fagen.jpg

a00f124841c62968gen.jpg

11e9c640198445c3gen.jpg

 

Póki co na teraz tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym wziąłem się za spawy :

f6fc006c05b832afgen.jpg

729090614272d537gen.jpg

12ea1589b0ea1639gen.jpg

5ceee9ffaab5b5f4gen.jpg

 

Z rozpędu zrobiłem także spaw wokół jarzma KM, dopiero jednak po jakimś czasie przeglądając fotki oryginałów zobaczyłem że tam nie było i usunąłem. Czekam na narzędzie dzięki któremu będę mógł pogłębić spawy wokół sufitu i brzegów przedziału bojowego celem poprawy tamtych spawów. Jest to mój pierwszy kontakt z tematem samodzielnego tworzenia imitacji spawów i mam nadzieje że nie wyszło jakoś tragicznie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawy jakie wykonałem mi też osobiście wydawały się za duże, usunąłem je bez problemu ostrzem, dam nowe cieńsze. Dzięki za fotki, w dalszym etapie prac postaram się to wszystko uwzględnić. Ze zdjęciami szczegółów może być problem z uwagi na fakt że korzystam ze zwykłej cyfrówki której do końca jeszcze nie rozgryzłem.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary, kupę lat - dobrze Cię tu widzieć!

 

Ze spawami możesz też spróbować mojej metody (efekty widać na moich warsztatach Stugów)

Ja używam do tego Mr. Putty i Levelling Thinnera (którego używasz jako rozcieńczalnika do uzyskania odpowiedniej konsystencji i późniejszej korygacji, lub łatwego zmycia, gdy nie podoba Ci się uzyskany efekt).

 

Nałożyć możesz strzykawką, albo samą igła, czekasz aż podeschnie (kilkanaście minut).

Następnie lekko nawilżasz patyczkiem z Levelling Thinnerem, wyrównujesz i nacinasz ostrzem nożyka.

 

Miliputa nigdy nie używałem, ale możesz spróbować go rozpuścić tym rozcieńczalnikiem, może też będzie bardziej plastyczny i ew. zmywalny by nie musieć następnym razem nic ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przepraszam za post pod postem ale wyższego nie umiałem usunąć. Dotarły do mnie narzędzia Trumpetera do wyrobu zimmeritu. Dziś siedziałem od rana i się bawiłem. Pierwszy raz w życiu robiłem zimmerit, spawy, imitacje cieć płyt pancerza oraz fakture odlewu. Nie jest idealnie, wszystko wymaga jeszcze poprawek. Zimmerit posiada kilka śladów po odpryskach pasty, błotniki nieco pogięte.Przy okazji odkryłem że mój aparat w telefonie robi lepsze zdjęcia niż ten który kupiłem. Poniżej zdjęcia :

 

9834a540d67026ffgen.jpg

2f98616259f08244gen.jpg

a854fe16c2a34fcagen.jpg

a33c78f25f48fb8cgen.jpg

9ad6b3285bc244f9gen.jpg

f82ab2ea519d0bafgen.jpg

 

Przy okazji zastanawiam się nad kamuflażem, jeden podoba mi się szczególnie, tylko zastanawiam się nad techniczną częścią naniesienia go :

 

aba4eb807238e9cfgen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.