Skocz do zawartości

Samobieżna Wyrzutnia Rakiet 2P25 (SA-6) Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Humbrol 33

 

bardzo nieprofesjonalne farby zatykają aerograf

No cóż, nie miałem z tą farbą problemów pod warunkiem jej odpowiedniego przygotowania.

Podałem swój przelicznik ze względu na fakt, że akurat te barwy akurat w mojej ocenie (ocena subiektywna) dobrze odwzorowują barwy normatywne.

Proponuje, aby Kolega dostosował to porównanie do swojego preferowanego rodzaju farb. Mam nadzieję, że nie będzie to zbyt trudne, szczególnie w aspekcie koloru czarnego

Pozdrawiam

 

 

Do autora modelu:

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy "daszek" osłony radaru jest pomalowany na czarno na powyższym zdjęciu? To zdjęcie powyżej jest najlepsze jakie udało mi się znaleźć w internecie, a na innych które posiadam nie wiele widać."

To wynika z barwy kamuflażu po prawej stronie. Sorki za tego Humbroll'a ale lepszego porównania nie znalazłem. szczególnie ciekawe jest to, że kolory H86 i H160 idealnie wpasowują się w kamo niemieckie WWII

Kolory u Ciebie są wg. mnie super. Rozmieszczenie plam również. tym bardziej, że jest ono również znormalizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Humbrol 33

 

bardzo nieprofesjonalne farby zatykają aerograf

 

Ja też nie mam z nimi żadnych problemów, aerograf służy mi kilka lat. A jak zacząłem malować Gunze, to po kilku razach aerograf coś szaleje.

 

Sorki za tego Humbroll'a ale lepszego porównania nie znalazłem

Zaopatrzyłem się tak jak mi doradziłeś i jest super. Kolor jak najbardziej trafiony.

W poniedziałek psiknąłem koła i model Humbrolem. Jutro czekają mnie poprawki zielonego koloru oraz czerwono-brązowego. Dwa paski czarne na wyrzutni, są malowane od ręki bez maskowania, dojdą jeszcze czerwono-brązowe.

PC190003.jpg

PC190011.jpg

PC190010.jpg

PC190009.jpg

PC190008.jpg

PC190005.jpg

PC190004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W środkowej części wyrzutni czarny wygląda w porównaniu z innymi plamami na jakiś rozmazany?mało ostry?może to wina fotek a może mi się tylko zdaje??

Tak wygląda ponieważ tam nie użyłem do maskowania Blue tack-a, tylko psiknąłem od ręki pod kątem ponieważ jest zły dostęp. Jutro nałożę mase i psiknę poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Wczoraj poprawiłem moje błędy. Wygląda to wg. mnie dobrze. Prysnąłem też rakiety.

Żółty będzie jeszcze raz nakładany, bo nie podoba mi się efekt. Malowałem emalią Tamiya, rozcieńczyłem ją Wamodem. Mimo iż farba była rzadka to aerograf podawał ją w minimalnej ilości. Wydaje mi się że Tamiya chciała dedykowanego rozcieńczalnika, a Wamod jej się nie spodobał i mieszanka zapychała mi dyszę.

 

PC210001.jpg

PC210002.jpg

PC210003.jpg

PC210004.jpg

PC210005.jpg

PC210006.jpg

PC210007.jpg

PC210009.jpg

PC210010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Elementy gumowe zostały pomalowane na kolor gumowy, a śruby do smarowania łożysk na kolor czerwony.

PC270007.jpg

Na pochylonym "oparciu rakiet" wypustki z gumy też zostały pomalowane.

PC270006.jpg

Prowadnice otrzymały kolor srebrny.

PC270005.jpg

Ściągnąłem maskowanie anteny, pomalowałem wszystko połyskiem bezbarwnym i po wyschnięciu nałożyłem kalkomanie.

PC270002.jpg

PC270001.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To nie jest radar prędzej jakaś antena , zestaw 2K12 "Kub" składał się z czterech wyrzutni i jednego wozu dowodzenia ze stacją radiolokacyjną "SURN" bazującym na podobnym podwoziu co wyrzutnia. Pozdrawiam M1A1(HA)

Tak dokładnie, z rozpędu napisałem radar, zamiast antena, już poprawiłem. A chłopcy mnie już poprawili kilka postów wcześniej, że jest to "Samobieżna Wyrzutnia Rakiet 2P25 (SA-6)". Poproszę admina o zmianę tematu na "Samobieżna Wyrzutnia Rakiet 2P25 (SA-6) Trumpeter 1:35".

Dzięki za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Przez weekend niewiele udało mi się zrobić. Nałożyłem wash, zawsze robiłem go z farb olejnych, a teraz na próbę kupiłem wash z AK przeznaczony do pojazdów w kolorach NATO.

Na żywo wash'a prawie nie widać, a na zdjęciach wygląda to jak bym wylał go prosto z butelki.

P1100003_zpsfqiqgzz7.jpg

P1100004_zpsataxthkr.jpg

P1100006_zpsbcdwyjei.jpg

P1100007_zpsrbc2g6se.jpg

P1100011_zpsr5r5unku.jpg

Koła też otrzymały wash, a następnie filtr.

P1100014_zpshmhgn9qb.jpg

P1100016_zps2gvvltlb.jpg

 

Czy ktoś pracował z tym filtrem? Chodzi mi o to jak go mam nakładać i czy się go rozcieńcza, czy nakładać prosto z butelki?

P1100021_zpsl6rfmhvz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.