Skocz do zawartości

Samobieżna Wyrzutnia Rakiet 2P25 (SA-6) Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam fixera z AK i żadnych śladów nie zostawia. Jeżeli przed pigmentami model jest matowy to po zastosowaniu fixera również taki zostanie.

Jedyne co to musisz wziąć poprawkę na to, że fixer "przygasza" kolory pigmentów.

Potrenuj sobie na jakimś starym modelu albo tam gdzie nie będzie widać i wyczujesz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Jedyne co to musisz wziąć poprawkę na to, że fixer "przygasza" kolory pigmentów.

Czyli używając "fixera" trzeba zawsze więcej model pobrudzić, po to by po utrwaleniu "fixerem" był pobrudzony w takim stopniu jaki chcieliśmy?

A po tym zabiegu, nakładamy jeszcze raz bezbarwny matowy, czy już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, po zafixiwaniu modelu cześć pigmentów zniknie, np jeżeli przed nakładaniem fixera dany element jest tylko lekko okurzony pigmentem to po nałożeniu fixera i wyschnięciu może się okazać że mało co widać.

 

Ja nie nakładam już później lakieru.

 

Jeszcze jedna rada ode mnie, jak już ułożysz sobie pigmenty na modelu tak jak chcesz to jeżeli nakładasz fixer pędzlem to namocz go w specyfiku, przyłoż do modelu i niech pigmenty same nim nasiąkną. Chodzi o to żeby nie maziać pędzelkiem po nałożoym pigmencie i nie zepsuć całego efektu. Jeżeli fixer nakładasz aerografem to rób to na małym ciśnieniu i z większej odległości żeby nie rozdmuchać proszku

Do dzieła Panie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki za wyjaśnienia.

Jeszcze jedna rada ode mnie, jak już ułożysz sobie pigmenty na modelu tak jak chcesz to jeżeli nakładasz fixer pędzlem to namocz go w specyfiku, przyłoż do modelu i niech pigmenty same nim nasiąkną. Chodzi o to żeby nie maziać pędzelkiem po nałożoym pigmencie i nie zepsuć całego efektu. Jeżeli fixer nakładasz aerografem to rób to na małym ciśnieniu i z większej odległości żeby nie rozdmuchać proszku

Do dzieła Panie

Po tym co napisałeś, to strach mnie obleciał. Może zostawię tak jak mam już nie będę nic nakładał, bo jeszcze coś popsuję i sam się załatwię.

 

Dzisiaj bawiłem się z gąsienicami.

P2040003.jpg

Drzewo na swoim miejscu.

P2040004.jpg

Przymocowane do podpór za pomocą łańcucha.

P2040006.jpg

Lina też na swoim miejscu.

P2040007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Model w dniu dzisiejszym został ukończony.

 

Chciałem podziękować wszystkim tym, którzy pomagali mi przy budowie udzielając cenne uwagi i rady, jak również tym którzy obserwowali moje poczynania.

 

_DSC0763.jpg

 

Zapraszam do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Z racji tej, że gablotka już dotarła i trzeba będzie zrobić jakieś podłoże, co by tak wyrzutnia nie stała na desce, przydała by się tabliczka.

Zrobiłem plan tabliczki z opisem. Nie patrzcie na czcionkę, ponieważ i tak pewnie zrobią mi inna, ale na ogólny wzór.

 

Czy taki napis może być? Czy coś jeszcze dodać, lub odjąć.

Tabliczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Witam.

Od jakiegoś czasu kombinuję z podstawką pod wyrzutnię.

Witam.

Dziękuję Panowie

A podstawkę to możny by zrobić w postaci kawałka plaży. Byłby Kubuś w trakcie strzelań bojowych na poligonie w Wicku Morskim.

Myślałem o jakiejś "Wystawie", "Dniu otwartym w jednostce". Wyglądało by to tak:, jakaś "wysepka" do parkowania z trylinki, którą mam już przygotowaną, w około trawa a przed wyrzutnią tablica informacyjna z danymi technicznymi. Oczywiście byli by ludzie, ale w tym momencie sobie gdzieś poszli . Co do plaży bardzo fajny pomysł, ale nie wiem czy dam radę, odwzorować te "fale na piasku. Nie jestem jeszcze aż tak dobry. a po drugie na warunki poligonowe chyba jest za mało przykurzona.

 

Pierwszy raz używałem elektrosadzarki i trawa wygląda jak trawa a nie jak nie wiem co.

1%203_zpsdnvqupjg.jpg

 

No niestety podstawka nie wygląda jak plaża, brak doświadczenia i materiałów i wyszło to co wyszło.

Podstawkę zepsułem już na początku, widać, że jest wygięta, ale chciałem spróbować ją dokończyć.

Brakuje jeszcze wysokiej trawy, której nie posiadam na stanie swojego warsztatu.

1%201_zps3ghoi3fl.jpg

1%202_zpsusnwnwqs.jpg

I z modelem.

2%201_zpsra3dcsnq.jpg

2%202_zpstczbnhvr.jpg

2%203_zpszeuhh0k2.jpg

2%204_zpscvstux8r.jpg

 

Druga podstawka to płyta ułożona z trylinki, słupki odgradzające i tablica z opisem.

1%204_zpsmebcdr2x.jpg

1%205_zpss6pdtjj1.jpg

1%206_zps1wgnohrl.jpg

1%207_zps2osvkue1.jpg

Słupki chciałem zrobić kwadratowe, z zapałek, ale niestety jak maluję to farba dostaje się pod taśmę maskującą i są do wyrzucenia. Następne zrobię okrągłe.

Słupki są włożone na sucho, żeby było wiadomo o co chodzi. Podstawka jest jeszcze nie ukończona. Jak ją skończę to zrobię kilka zdjęć na tle niebieskim.

2%205_zpsu9b3ujsm.jpg

2%206_zpsmm8wneus.jpg

2%207_zpsdqqexx06.jpg

2%208_zpsqfghryjc.jpg

2%209_zpskjuennzh.jpg

2%2010_zpsv3ottboo.jpg

2%2011_zpsjvz9beiw.jpg

 

Na jakiś czas muszę odpocząć od podstawek i zająć się UAZ-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.