Skocz do zawartości

Jagdiger 1/35 Dragon - gwiezdne wojny


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

pojazd bedzie w zamysle porzucony i przechwycony przez amerykanów a na pace bedzie bawił się mały chłopiec którego opier.. bedzie dziadek.
- calosc powinna sie nazywac - "Wojna pokoleń"

rollingstones - przestan zadreczac wszystkich samymi fotkami - napisz cos wiecej o technologii produkcji takich efektow/modeli.

 

Pozdr.

Pawel

 

Paweł - sprawa jest prosta - wybierasz kolor bazowy w tym przypadku jaśniejszy od od ogólnie stosowanych. Ja użylem 103 Humbrola. Na to poszło wstepne malowanie aero mgielek róznych odcieni piaskowych valleyo. Nastepnie sidolux z wodą i kilka kropli opózniacza - dwie warstewki. Model im więcej ma zróznicowanego koloru podstawoego tym lepiej. Nastepnie farby olejne głównie bąż van dycka, mocne nalożenie co kilka punktów w szczelinach i na to wite spirit miękim pędzlem ale bez zalewania modelu. potem rozprowadzasz to patyczkami higienicznymi. róznicujesz wygląd modelu po raz kolejny. Następnie farbami valleyo i hobby color w ciemno brązowych kolorach malujesz odpryski. W tym momencie wracamy do oleji artystycznych. Z palety wybierasz sobie brązy i rdzawe i malujesz od kolorów mini , rdzu i czego Ci dusza potrzebuje, dorabiająć na palecie kolorki. Uzywasz white spirytu jako rozpuszczalniku. Jak coś spierniczysz to ścierasz wacikiem. No i to po krótce tyle. Ślady benzyny to oleje ale czarne z tego co pamiętam dwa rodzaje czerni. Dodajesz kolejnych odcieni brązów celem kolejnego zróżnicowania aż do skutku czyli kiedy Ci sie podoba . I tak w wielkim skrócie. Proste jak drut. Zobacz sam

 

PS Dioramka jeśli Ci nie przeszkadza nazywać się będzie WOJNA POKOLEŃ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja mam pytanie natury technicznej.

Do wszystkich operacji z olejami artystycznymi używasz White Spirita tak? Bo ja się dzisiaj zaopatrzyłem (raczej Pani Mikołajowa mnie zaopatrzyła) w takowy, produkcji "Fundacji Egit". Czyli polski, najtaniak - 3,5 zł za 150ml. Jakiego Ty używasz? Talensa czy jeszcze innego?

Przeprowadziłem szybkie próby dzisiaj i ogólnie oceniam, że oleje fajniej się zachowują w kontakcie z White Spiritem niż z Rozcieńczalnikiem Wamodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem szybkie próby dzisiaj i ogólnie oceniam, że oleje fajniej się zachowują w kontakcie z White Spiritem niż z Rozcieńczalnikiem Wamodu.

 

 

bo White Spirit to standardowe/dedykowane medium do oleji artystycznych obok terpentyny, a rozcienczalink Wamodu do uniwersalny rozcienczalnik

do chemii modelarskiej a nie dla plastykow a jak wiadomo zawsze najlepiej uzywac substancji dedykowanej do danego medium ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem patent na koc w kratkę - zdjęcia jutro. Ale wygląda przednio. Kocyk będzie wisiał na hakach od mocowania gąsienic.

Załoga w postaci chłopca i dziadka przybyla dziś pocztą tak że postepy bedą widoczne w ciagu kilku dni. Zastanawiam sie nad friulami i lekkim rozwaleniem podwozia ale jeszcze to przemyślę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja, mimo małej ilosci fotek :-)))

Jednobarwne malowanie jest super. ma w sobie coś wytrawnego. Poza tym

jest dosyć rzadkie. Mało kto jest w stanie sie powstrzymać,żeby nie walnąć panterki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton - zdjeć mało bo mało się dzieje.

Miałem pokazć kocyk lecz moja córcia była szybsza i dziś muszę zrobic jeszcze raz. Wczoraj w nocy dokończyłem wstępnie koła - dziś dalsze malowanie podwozia i nakladanie zaschniętego błota. Teraz wygląda to tak

 

beztytuu3-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Pokazujesz, że jednolite malowanie nie musi być monotonne! Jak dla mnie model robiony z ogromnym smakiem i talentem! Powodzenia!

P.S. Tygrys do konkursu dotarł? Kiedy start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - fota byla slaba bo na szybko robiona - schło błoto a ja szybko musiałem dodawać kolejne warstwy.

Ale chcialem dla pamięci zachować ten widok pierwszej warstwy.

 

Reggy - tygrys dotarł i jak skonczę z Jagdtigerem zabieram sie za niego.

Malowanie bedzie prawdopodobnie zimowe spod ktorego prześwitywac bedzie trójkolorowe kamo . Zastosuje tu technikę z lakierem do włosów.

To taka pierwsza koncepcja ale podoba mi się że chyba się skuszę. Po za tym nie mam nic w zimowym kamo

Dziś kolejne zdjecie podwzia. Wyszlo cacy jestem bardzo zadowolony z efektu. Muszę teraz podmalować zacieki i biorę się za dewastacje kół.

Koła chwilowo nie będą blocone. NIe wiem jeszcze dokładnie jak bedzie wyglądałądiorama a muszę je dopasować kolorystycznie do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuje tu technikę z lakierem do włosów.

Fajna sprawa - testowałem na Shermanie ale w 72. Będzie ciekawy model! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura super, tylko jak dla mnie trochę za białe Taka jasna glina wyszła, ciekawie jak się będzie prezentowało na podstawce, aż nie mogę się doczekać, bo ja mam problem taki, że zawsze mi wychodzą za ciemne i dziwne kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mach ochotę rzygnąć trochę wazeliną :-))

Jak patrzę na niektóre relacje, czy galerie, to naprawdę serce rośnie jaki tu się spotyka poziom. Zwłaszcza jeśli chodzi o pancerkę. Ale nie tylko.

Jestem pod wrażeniem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna przymiarka kół. Oczywiście nie będą metaliczne tylko pokryte nalotem rdzy.

I takie gustowne kocyki, aby ożywić trupa.

Urwałem przy okazji fototrawiony element ale nie mam w domu już kleju - tak że chwilowo wybaczcie. Wkrótce naprawię.

 

IMG_0005-3.jpg

IMG_0011-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś mi ten kocyk dziwnie leży.. szczególnie ten wiszący na burcie.. o ile jego lewa część całkiem przyjemnie wisi, to prawa wyraźnie jest rozpłaszczona na burcie i na siłę dociskana.. spróbuj to może jakoś zawinąć pod spód bo sztucznie wygląda..

jeżeli to mają być kawałki tego samego koca to raczej bym je widział w większości na ziemi i w okolicy a nie wszystko na pojeździe..

chyba, że zróżnicujesz je i zmienisz kolory szmatek.. wtedy wyglądało by to bardziej wiarygodnie

śliczna kratka - podzielisz się techniką wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gites, ale skąd w 45 takie 3 szmatki-nówki jak ze sklepu,

I to na porzuconym niszczycielu czołgów?Nie wiem jaka moda wtedy obowiązywała, ale poszedł bym raczej w jakieś brązy,

Sama "szmatka" wygląda rewelacyjnie, i krata jest super !!!!!!.

Ale jakoś, mi to sztucznie wygląda. Z drugiej strony człowiek źle reaguje na nowości, i może to ten efekt.

Ciekaw jestem Twojej interpretacji. Co te "szmatki" tam robią?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzy - miałeś rację - poprawilem tak żeby bylo dobrze.

Ale też tak aby gołym okiem pasowało. Zawiniecie z drugiej strony powodowało nientaturalny efekt gdy patrzyło się gołym okiem a nie przez obiektyw i zbliżenia makro.

Cały problem ułożenia to też fakt jak pojazd bedzię wyglądał na diorace czyli jego pozycja końcowa dla obserwatora. Poszedłem na kompromis za twoimi radami.

Jesli chodzi o szmaty to cześć z nich będzie lezała na ziemi ale to pożniej.

Sama technika jest prosta dwa kolory Valleyo kawalek papieru pargaminowego ( bardziej mi sie podoba ostatnio niz chusteczka) kawałek starej firanki i aerograf. Trzeba popróbować bo za pierwszym razie nie wychodzi.

Spiton - na przekór zieleń - przymierzyłem szmatki w kratki zielone, szaro zielone, zółto brazowe, czerwono żołte. W odczuciu moim i mojej żony te byly najlepsze. A skąd tam sie wzięły - nie wiem

Historie zawsze mozna dorobić. Ale wierz mi na słowo z zielonymi na żywca jest zaj.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.