Skocz do zawartości

Jagdiger 1/35 Dragon - gwiezdne wojny


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar od nowa złożyć takiego złoma niemieckiego.

W dniu wczorajszym wyciągnąłem z piwnicy pudło i ropoczołem proces dewastacji. Efekty widoczne na zdjęciach. urwę jeszcze koła ale chwilowo zabrakoło mi debonera do ich odklejenia.

 

Od dziś rozpoczynam proces składania tego do kupy

Pojazd w zasadzie powstanie na nowo - faktura pancerza zostanie poprawiona na delikatniejszą, poprawione zostanie jarzmo ( odlew ). pojazd nie bedzie posiadał zbyt dużo oporządzenia gdzyż w zamyśle ma być wielką stojącą kupą porzuconego złomu na którego pace będzie bawił się mały dzieciak w niebieskich spodenkach. Nie bedzie to diorama raczej winietka. Jadtigerka pomaluje jednolicie na zółto. Do waloryzacji nie bedę dokupywał fototrawionek, a raczej wykorzystam to co mam w magazynie.

aby go trochę rozweselić dorzucę kilka uchwytów do których poprzywiązuje iglaste zielone gałezie które złamią monotonie zółtych powierzchni. Nie zabraknie szmat i resztek osprzętu. Pojazd będzie trochę sf. bo nie będę wzorował się na żadnym z wyprodukowanych, a z uwagi na ich niewielką liczbę statystcznie moje wybrażenie pewnie nie miało miejsca. Ale co tam chodzi o zabawę. Liczę na waszą pomoc i uciekam do roboty.

IMG_0007-2.jpg

IMG_0003-1.jpg

IMG_0001-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

urwę jeszcze koła ale chwilowo zabrakoło mi debonera do ich odklejenia. (...) Od dziś rozpoczynam proces składania tego do kupy

 

Zaraz, zaraz - jeszcze tego nie rozebrales, a juz zabierasz sie za skladanie? Nie powinienes czasem wrzucic tego do kreta i zaczac od zera? Poza tym forum sie "rozjechalo" przez te wilekie foty. Moze lepiej daj miniaturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - jako debiutant nie miałem zbytnio pojęcia że to trzeba rozbierać do zera - prawdę powiedziwszy po zdjęciu kół ( co już zrobiłem )i wszystkiego po bokach, to juz za bardzo nie ma co rozbierać. Mogę na siłę urwać trochę części typu osłony fototrawione na silniku itp. ale po co.

 

Wydaje mi się że lepiej i bez kontrowersji bedzie jak zrezygnuje z tego modelu w wątku konkursowym i zrobie sobie go tak do galerii.

Jak uważacie? nie chcę naginac żadnych regulaminów, ale też dla nich nie będę odrywał kadłuba od podwozia żeby za 3minuty go przykleić ( każdy wie że ta kupa złomu to wielka stlowa trumna po oderwaniu tego co oderwałem to łacznie z 15 części)

ps. kret jest niepotrzebny - to bardzo cienkie wartswy akrylu - po szpachlowaniu i nadaniu faktury pociągnę to tylko lekko surfacerkiem 1200 ( to mój sposób o który pytaliście jak robię fakturę stali ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postepy ...

 

http://s241.photobucket.com/albums/ff75/rollingstone1/?action=view&current=IMG_0003_1-1.jpg

 

zdecydowałem się jednak z rezygnacji z konkursu z tym modelem, kontrowersje są niepotrzebne, - proszę admina o wycofanie wątku

Mam pytanie tylko czy ja mogę jeszcze przystąpić z czymś nowym czy już nie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, chyba kiedyś widziałem podobną dioramkę, tyle że z King Tigerem i nie z jednym chłopcem tylko całą grmadą. A tak to, co do tej scenki mają gwiezdne wojny gdyż niedoczytałem niczego związanego z tym filmem, pisałeś raczej, że pojazd raczej będzie nieprawdziwkiem, ewentualnie można tu użyć określena SF.

 

Pzdr. będę kibicować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - jako debiutant nie miałem zbytnio pojęcia że to trzeba rozbierać do zera - prawdę powiedziwszy po zdjęciu kół ( co już zrobiłem )i wszystkiego po bokach, to juz za bardzo nie ma co rozbierać. Mogę na siłę urwać trochę części typu osłony fototrawione na silniku itp. ale po co.

Wiesz, przeczytanie regulaminu nie ma nic wspolnego z doswiadczeniem. Chyba nawet debiutant potrafi czytac ze zrozumieniem. Przeczytaj prosze cytat z regulaminu podany ponizej.

b.) Startujemy wszyscy od zera z nowym modelem, a warunkiem zakwalifikowania modelu do oceny jest przedstawienie "In-boxa" tegoż modelu w pierwszym poście relacji. Oczywiście w przypadku budowy modelu od podstaw, "In-box", z przyczyn natury technicznej, byłby trudny do zaprezentowania (chociaż, jak by sie ktoś uparł ). W takim przypadku, należy wyraźnie zaznaczyć, ze jest to scratch build lub ze model powstaje ze złomu modelarskiego lub cokolwiek, co by jednoznacznie określiło, że nie jest to fabryczny zestaw. Dodatkowo należy zamieścić bibliografię dokumentacji tj. listę książek, spis artykułów, linki do storn, własne fotki (jeżeli ktoś ma i użyje), itd, żeby dokładnie było wiadomo, co ma powstać.

Ciekawa lektura moze byc tez ten watek: "Pytania i odpowiedzi dotyczące konkursu"

 

Masz bardzo ciekawy pomysl i chetnie zobacze efekty. Dlatego ciesze sie, ze bedziesz kontynuowal budowe w innym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - jako debiutant nie miałem zbytnio pojęcia że to trzeba rozbierać do zera - prawdę powiedziwszy po zdjęciu kół ( co już zrobiłem )i wszystkiego po bokach, to juz za bardzo nie ma co rozbierać. Mogę na siłę urwać trochę części typu osłony fototrawione na silniku itp. ale po co

 

Wiesz, przeczytanie regulaminu nie ma nic wspolnego z doswiadczeniem. Chyba nawet debiutant potrafi czytac ze zrozumieniem. Przeczytaj prosze cytat z regulaminu podany ponizej.

 

b.) Startujemy wszyscy od zera z nowym modelem, a warunkiem zakwalifikowania modelu do oceny jest przedstawienie "In-boxa"....

 

Ciekawa lektura moze byc tez ten watek:

"Pytania i odpowiedzi dotyczące konkursu"

 

Masz bardzo ciekawy pomysl i chetnie zobacze efekty. Dlatego ciesze sie, ze bedziesz kontynuowal budowe w innym watku.

 

 

I właśnie tu pojawił się problem Marudku - regulamin przeczytałem i mając wątpliwości zajrzałem na wątek Pytania i odpowiedzi dotyczące konkursu. Tam zadałem pytanie którego odpowiedzi doprowadziły mnie tu. Zajrzyj sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie zaciekawił, zwłaszcza te gwiezdne wojny Mam nadzieje, że będziesz go kontynuował. Wg mnie może być nawet w dziale "Warsztat konkursowy" bo punkt 3d regulaminu konkursowego mówi:

Każdy ma prawo wystawić tyle relacji konkursowych, na ile ma ochotę. Jednak ocenie poddany będzie mógł zostać JEDEN model. Który to będzie, o tym zadecyduje autor, umieszczając zdjęcia swojego modelu w stworzonej specjalnie na potrzeby konkursu „Galerii konkursowej”.

Oczywiście pozostaje pytanie czy ten model można zaprezentować w Galerii. Ale o tym to na szczęście nie mnie decydować.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej rollingstones, pamietam co napisales. Ale moze dla przypomnienia zacytuje:

 

mam model jagtigera który idzie do kompletnej renowacji - praktycznie go rozbiorę poskładam z powrotem.

Kiedy czytalem Twoj post w watku "Pytania i odpowiedzi dotyczące konkursu" - myslalem, ze zamierzasz rozebrac model do zera. Zreszta tak samo myslal chyba Tornado kiedy napisal:

 

No coż, skoro zgodziliśmy się aby inni frumowicze mogli startować ze "złomem" to nie widzę przeszkód abyś i Ty to zrobił.

 

Piotrek W. przeciez nie chodzi o to, ze kolega rollingstones wystawil do konkursu wiecej niz jeden model. Tylko o to, ze nie jest on budowany od zera. Gdyby jagtiger zostal rozebrany na czesci, a in-box przedstawialby porozrzucane kawalki (a nie w pol skonczony model) - to wcale bym nie protestowal, tylko podziwial postepy w pracach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakończyć temat - więcej jagtigera nie rozbiorę bo deboner już ruszył wszystko co było klejone CA. Wanna do kadłuba i tył jest przyklejony jest klejem Revella i nie będę tego rozrywał bo zepsuje to co jest. Dla mnie sprawy nie ma - proszę Administratora o przeniesienie wątku do warsztatu pojazdy wojskowe. Wszystkich serdecznie zapraszam z moją kupą złomu relacja będzie w miarę stała

 

A na konkurs pojdzie chyba PAnzer IV J bo coś ich dawno nie było albo TYGRYS II bo to mój ulubiony tank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooops, co do ilości modeli odpowiadałem rollingstonsowi. Wiem, że nie wystawił innych ale pytał czy może to zrobić. Moja wina, powinienem przeczytać uważniej przed wysyłką co napisałem . Rollingstones czekam więc na czwórkę a Jagdtigera też będę obserwował.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fotki z pierwszego postu, to punkt początkowy budowy, to relacja wypadnie z wątku konkursowego, niestety w zbyt dużym stopniu jest on sklejony.

 

tak proszę Admina o przeniesienie wątku

 

- gulus zdjęcie w kolejnym poście to tak naprawdę początek. Co dało się odkleić debonerem tj . koła całe oporządzenie boczne, gąski tylne drzwi... to odkleiłem reszta to tak jak pisałem klej revella - szkoda tego ruszać... zzresztą gdybym odkleił wanne od kadłuba to co będzie lepiej - pewnie tak pojazd rozebrany tylko po co ?

A co do kreta - to kamo to na szczęcie bardzo cienki akryl bez podkładu, aktualnie pojazd na bazie tego ma za pomocą surfcera 500 zrobioną nową fakturę. Tak że kret nie jest konieczny

 

a wątek tak jak pisałem proszę Admina o przeniesienie, a ja sobie wystartuje od zera - kilka nowości ma być także warto poczekać

 

Ps.

Przeglądam co kupić do konkursu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kret rozpuści ci wszystko i będziesz mial każdą część osobno. Rozpuści ci klej i farbę, ale nic nie poniszczy.

 

Zrobisz jak uważasz.

 

jawkers - wiem że będzie ok po krecie ale stwierdzam że po prostu nie warto - zobacz co tam zostało do odkeljania wanna z kadłubem i tyłem plus trochę śmieci .... bo koła już odkleiłem. Dziś sobię siedzę na zwolnionku dzieciaki w szkole i przedszkolu to zrobiłem w spokoju całą fakturę blachy. Tego jaga zrobię sobie na luziku bez inwestycji a na konkurs uderzę z wyższej póleczki - komplecik blaszek, friullki i fajny modelik w końcu mikołaj i gwiazdka wkrótce.Dziękuję Ci jednak za radę, i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same problemy z miniaturkami. Nigdzie nie mogłem znaleźć kodu do nich. Jeśli zdjęcia masz na photobucket (a wygląda na to, że tak). Zrób jak radził mi FAZZY_bez_humoru:

jak już wrzuciłeś zdjęcia na photobucket to zaznacz zdjęcia które chcesz zminiaturyzować.. zjedź na sam dół i wciśnij przycisk "Generate HTML and IMG code" a następnie wklej na forum to co masz w 3 ramce od góry (zatytułowana: "IMG clickable thumbnails for message boards - recommended"

potem na podglądzie posta tylko ustawić jak mają być zdjęcia względem tekstu i gotowe

Sprawdzałem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.