Skocz do zawartości

Jagdiger 1/35 Dragon - gwiezdne wojny


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to było tak, że przyszli NASI złomiarze, z zamiarem NABYCIA tych gąsek, poukładali je sobie na kupki, żeby do wózków potem zapakować, a że narobili się przy tym to waleli sobie po 3 winka. Ciężka praca przed nimi, a napój się skończył to pojechali do sklepu po materiały A potem to już dziadek przyszedł z wnukiem i poukładali butelki z zamiarem sprzedaży w skupie

 

A wracając do tematu to scena rewelacja. Mi osobiście wydaje się, że ta rdza jest za bardzo czerwona, brakuje jej żółtego i trochę chropowatości, ale to chyba wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mógłby wyglądać stojąc chyba z 50 lat na dworzu

 

hmm... tez myslalem podobnie o zniszczeniach

ale po tym jak po sezeonie "zimowym" wyglada

moj nie konserwowany rower jestem w stanie uwierzyc

ze w sprzyjajacych warunkach to nawet nie jest kwestia roku. ;)

Sugerujesz, że Jagdtigery robili z przetapianych rowerów

Rollingstones proponuję opisywać każdy swój model w warsztacie , tak jak ten ( spełnić prośby fanów o pokazanie jak się friule robi itp.), bo przysięgam dorwę i zmasakruję M. Jaggera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie sie zapowiadalo i pieknie jest.

Ale jest jeden byk co mnie osobiscie bardzo razi.

A chodzi mianowicie o napisy:

"KEEP OFF" i "NO 14"

Dlaczego gaski i lina je zaslaniaja?

Sciagneli je, napisali, a potem znow powiesili?

Dziwnie to wyglada.

Nie mniej jednak warsztat modelarski i malarski opanowany do perfekcji.

Pozdrawiam

 

Witajcie trochę mnie nie było to odpowiem na kilka pytań

napis no14 -w momencie gdy gąska wisi na dwóch hakach napis nie jest zasłonięty. Zwisjąc na jednym wbrew pozorom też nie jest zasłoniety i spokojnie amerykanin mógł napisać go - mogło być tak - pisali jak gąska wisiała na dwóch hakach - ale dwa miesiące pózniej w trakcie przeprowadzek na złom zjechała i wisi na jednym przesłaniając ciut cyfrę 4. Aby nie tworzyć ideologi dam lekim muśnieciem białym po gąsce i koniec. Co do liny to się nne zgodzę w zypełności,

Idea dioramy wygląda tak - złomowisko na nim Jagtiger. Nie tam został porzucony, zniszczony. Tam zostal przywieziony z miejsca jego ostatniej walki - i to na tym miejscu powstał napis. Po miesiącu przyjechali amerykańce zasładowali na lawetę i zawieżli n złom co by nie straszył na głównej ulicy. Jak sprzątali to wtedy mogli zawieścić linę, łańcuchy itp.

A na złomie już sobie stoi. I tu nie dorabiam już ideologi dlatego tak pozostaje. Uwagi wasze były jednak cenne ponieważ obserwator pierwsze odczucie moze mieć takie - dlatego to co najbardziej kontrowersyjne poprawię.

Jeśli chodzi o porozrzucane gąsiennice to też tak zostanie - przypominam to jest złom na który został przywieziony. Tam jest rozbierany, to nie mina, pocisk zerwał gąsiennice ale ludzie tam pracujący.

Zastanawiam się nad gruzem - oczy mego tego nie widzą - ale zrobię małą próbę. Dodatkowo jeszcze wyjdzie z płyt kilka roślinek.

 

Jeśli chodzi o chemię MIGA - jest rewelacyjna - mówię tu o fixerze, żywicy, pigmentach oczywiście też ale realnie te można zastąpić tańszymi. Jeśli chodzi o filtry też jestem rozczarowany -ale może to wynik że nie umiem ich nakładać - raczej zacięcie mam do olei artystycznych.

Generalnie fixer jest the beściak.

Zbliżam się już powoli dokońca prac, na dioramie zostało do dopracowania kilka pierdół, jeszcze trochę blachy, jakiś kontrastów no i zniszczony garbus. To on będzie teraz głównym bohaterem.

Mam nadzieję że w ciągu najblizszych 10 dni nastąpi finał.

Prawdopodobnie nie będę już tego wątku rozwijał i poczekamy na finał.

Jest mi niezmiernie miło że wątek doczekał sie prawie 8 tyś wejść.

Mam nadzieję że moje rady komuś się przydały i wykorzysta je dla siebie i swojego rozwoju - świata nie odkrywałem sam się uczę i obiecuję że w kolejnych odsłonach nowych tematów będę starał się prowadzić równie szczegółowe relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję - miło mi to słyszeć

 

Jeśzcze pytanko - dołożyłem ciut gruzu ( dałem zdjęcie czarno białe bo lepiejwidać kontrast - o czymś takim myśleliście? czy chodzi wam bardziej o jakieś cegłówki itp.

Liczę na pomoc

 

4-6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja-elegancja ! Do "smietnika" moze warto dodac jeszcze jakies pozostalosci butli i palnika, chlopiec z proca powinien miec amo - czyli obok jakis garnek z kulkami od lozysk i nakretkami (ciezki kaliber ). Moze jeszcz gdzies pociete fragmenty szyn ulozone na kupke Takie mam pomysly... Mam blaszke z brzeszczotami i innymi cegami i pilkami. Byla kiedys dodana do gazety (chyba Model Fana wydawanego przez Pantere ?) - jak chcesz to daj namiar na PW to Ci podesle. Mi ona jest zupelnie zbedna (dorzuce jeszcze szablon z krzyzami i oznaczeniami niemieckich jednostek pancernych).

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie wgląd w warsztat, byłby całkowity opad kopary, a tak byłem stopniowo oswajany z twoją dioramą, a i tak nie mogę sie napatrzeć !!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz moje subiektywne zdanie.

Ogladam postepy prawie od poczatku. Zachwycony bylem bardzo.

Mysle w koncu jakas perfekcyjna robota. Warsztat modelarski i malarski na najwyzszym poziomie. REWELACJA.

Ale brakuje mi tu logiki ( ten nieszczesny zasloniony napis).

Kompozycjia nieciekawa. Model centralnie na srodku. No i ten garbusik taki wcisniety. Co go tak zmasakrowalo? I do tego kola cale, nawet powietrze nie zeszlo???

Kompozycjia mi sie nie podoba.

Pozatym gratuluje pomyslu na JagdTigera i warsztatu.

Moze napiszesz historie o tej dioramce?

Co sie na niej dzieje i dzialo?

 

Osobiscie zrobilem kiedys cos troche podobnego:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=32221

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz moje subiektywne zdanie.

 

brakuje mi tu logiki ( ten nieszczesny zasloniony napis).

Zgodnie z sugestią poprawilem - przewiesiłem gąski i przez środek jednej biegnie biała krecha - zdjęcie trochę nie z tej perspektywy ale chyba widać już teraz zamianę na wet na tym zdjęciu. Za tę uwagę pięknie dziękuję - mogłem ją poprawić.

beztytuu44.jpg

Kompozycjia nieciekawa. Model centralnie na srodku. No i ten garbusik taki wcisniety. Co go tak zmasakrowalo? I do tego kola cale, nawet powietrze nie zeszlo???

Kompozycjia mi sie nie podoba.

Ma prawo , mnie się podoba - jest to kompozycja oparta na pracach Marijn Van Gils - najsłyniejsza z nich to Godverdomme. Oparcie punktu ciężkości na jednym dużym obiekcie centralnym i odkrywanie smaczków, Garbusik wciśnięty - o to mi chodziło. to część kompozycji Co go zmasakrowało - zanim zabiorę się za diorame zwiedzam - w tym przypadku zwiedzałem betonową rampę aby zobaczyć kolory , odcienie betonu itp. oraz parking policyjny z wrakami. Garbus nie jest zmasakrowany opony też niekoniecznie się dziurawią.

 

Moze napiszesz historie o tej dioramce?

Co sie na niej dzieje i dzialo?

pięć postów do góry opisalem temat

 

Osobiscie zrobilem kiedys cos troche podobnego:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=32221

 

Pozdrawiam.

 

bardzo mi się podobało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.